Slůně (TV film)

Československo, 1972, 50 min

• sator

Film jde po povrchu a jen málo se dotýká opravdových pocitů dívky která je jiná, stejné téma a mnohokrát lepší je Metráček.(3.12.2020)

Autentické prostředí, herci i chování postav. 1) Příjemné pozadí snímku tvoří písničky 25leté Zdenky Lorencové._____ 2) Poněkud přestárlý 21letý Jiří Vondráček (učeň Jiří) se mi zamlouval stejně jako jeho černovlasý kolega._____ 3) 51letá Ivana Bílková hraje babičku, zatímco její dceru představuje 49letá (!) Zora Jiráková. Inu, tehdy se poroučelo nejen větru, dešti, ale i genetice.(17.12.2020)

• tranquill

"Pojď, tudle sázku platím já..." Neherecké podání Metráčka?(2.12.2020)

16letá Eva, přezdívaná Slůně, je zakřiknutá dívka, studující učiliště, která nemá mnoho kamarádů. Kromě jejího vzhledu a nadváhy za to může i přehnaná péče její úzkostlivé a až majetnické matky, která ji drží dost zpátky. Jirka, jeden z chlapců na učilišti, se vsadí s kamarády, že ji pozve na rande a tam zesměšní, ale nakonec se vyvine vše trochu jinak. Takový hybrid mezi Metráčkem a Carrie (to druhé ale myšleno trochu v nadsázce) s nepříliš známými herci a neherci. Trochu mi přijde, že se v práci s neherci Olmer trochu snažil inspirovat u Formana. Škoda hlavní představitelky Evy, která byla hrozně nevýrazná. Nevím, do jaké míry to byl záměr, zdůrazňující její nesmělost. Hvězdu navíc dávám za krásné písničky Zdeny Lorencové, které podbarvují celý film, a taky bych pochválil civilní projev Jiřího Vondráčka, hrajícího Jirku.(15.5.2020)