Posádka USS Enterprise se setkává tváří v tvář s démony, skutečnými i psychickými. (SkyShowtime)

probablito

Kvalita tejto epizódy u mňa závisela z veľkej časti na novom stvárnení Gornov, na tom to všetko stojí a padá. No, a teda, v tomto smere tomu ani nemám čo vytknúť, špeciálne efekty pôsobia realisticky, nový design príšeriek je veľmi zaujímavý, aj keď sme zatiaľ videli len nedorastené exempláre. Keď to človek porovná s Gornom, ktorý sa objavil v mirror dvojepizode Enterprise, tak je to veľký posun vpred. Ináč ale chválim tvorcov, že sa príliš nedržali skrátka a občas tam vyšplechne krv, na réžii by sa ešte mohlo síce popracovať, ale celková atmosféra Aliens, či Veci tomu vcelku prospela, aj keď dúfam, že ďalšie gornovské epizódy sa vyberú originálnejším smerom. A odfajčiť takto skoro moju obľúbenú postavu nemuseli, na druhej strane to bola prekvapivá a emotívna smrť a zasiahla správne miesto. ()

jirinka

Zatim nejhorai dil. Zbytecne obetovani clena posadky bez pokusu o zachranu. Mohli ho nahrat do transporteru, stejne jako doktor toho sveho spratka. A pak v klidu hledat reseni. Pripadne ho vyhodit v te zive mlhovine. ()