Od samého začátku prvního společného filmu Katharine Hepburnové a Spencera Tracyho létají jiskry - schyluje se k "válce pohlaví" mezi pohodovým autorem novinových sportovních sloupků a prvotřídní mezinárodní novinářkou... Film z roku 1942. (oficiální text distributora)

Johny_MH

Film, který poprvé zprostředkoval setkání Tracy - Hepburn. Zatímco první půle filmu patří mezi vynikající ukázku komedie 40. let, druhá půle zcela překvapivě rezignuje na tuto linii a zaměřuje se na linii melodramatickou, což filmu vyloženě škodí. Přes tento nezanedbatelný zápor se jedná o výtečný příklad komedie. Přinejmenším pro dvě úchvatné scény je dobré film shlédnout - první setkání obou novinářů a basebalový zápas. ()

Habanera

Domnívám se, že kdyby film pokračoval dál, byl by jejich vztah odkázán k zániku. Workoholička, kt se beznadějně snaží být puťkou domácí, aby si zachránila manželství prostě nemůže fungovat. Je to tedy náhodně vybraný druhý film se slavnou dvojicí a spíše jsem z toho otrávená. Mezi nimi není  žádná romantická chemie, spíše ta intelektuální, kterou předpokládám ani nehráli. ()