Mosty

• USA Causeway (více)
Trailer 2

Lynsey pracovala v Afghánistánu pro americké armádní inženýrské sbory, když její vozidlo narazilo na výbušninu, která jí poranila tělo a mozek. Po náročné rehabilitaci se Lynsey vrací domů do New Orleansu, kde žije se svou dobromyslnou, ale nestarající se matkou a přijímá práci uklízečky bazénů, zatímco čeká, až jí lékař schválí žádost o převelení. Lynsey se zde seznámí s Jamesem , dobromyslným mechanikem, s nímž naváže pouto, které se postupně mění z nezávazného na složitější. Stejně jako Lynsey, i James se snaží zotavit z těžkých zranění, fyzických i psychických. Každý z nich nachází útěchu u toho druhého, ale jak se jejich přátelství rozvíjí, Lynsey je nucena pochybovat o tom, zda má v sobě tolik síly, aby dokázala dávat a přijímat lásku. (mac000)

Trailer 2

Darth Maul

Causeway sa na prvý pohľad tvári úplne obyčajne a skromne, pritom je to silná osobná dráma o vyrovnávaní sa so životnými traumami. Hlavné postavy sú nádherne sympatické a nemožno im nefandiť. Uprostred filmu som sa pristihol pri tom, ako im v myšlienkach úprimne prajem šťastie. Jemná filmová momentka zo života dvoch krásnych ľudí. /// Jennifer Lawrence je v takýchto polohách neobyčajne obyčajných žien veľmi uveriteľná a pristane jej to. ()

MontyBrogan

Leto sa oprelo o ulice New Orleans, ako obor, ktorý je unavený z putovania po svete. A tak automechanik so smutným príbehom nosí uterák okolo ramien a ženistka v rekonvalescencii so smutným príbehom využíva každú príležitosť na skok do bazéna. Či tí dvaja k sebe pasujú ako ručník a voda, ukáže len čas. Úsek, ktorý vidíme my, je však výborná náladovka. Viac takých malých veľkých filmov. ()

Hild

Herecká poloha, ve které mám vlastně Jennifer Lawrence úplně nejraději. Obyčejný film o jednom přátelství dvou lidí, kteří si prošli traumatem. Jde o strašně skromný a s citem natočený snímek bez většího dramatického oblouku, který táhne především velké charisma obou představitelů, právě díky nim film velice dobře plyne a nepůsobí nuceně. Nicméně jde o film, na který si za měsíc nikdo už ani nevzpomene. ()

maddy

Malá, nenútená, obyčajná dráma. Dráma o dvoch ľuďoch z tej chudobnejšej časti New Orleansu, ktorí sa snažia vyrovnať s vlastnou traumou. Tiahne to hlavne výkon Jennifer Lawrence, ktorej tieto umiernené herecké polohy obyčajných žien sedia bravúrne, ale aj sympatického Briana Tyreea Henryho. Síce Causeway v závere chýba nejaký výraznejší dramatický oblúk, prípadne o niečo väčší dôraz na emócie, no zároveň to nemá vôbec čím uraziť alebo naštvať. Vďaka striedmej stopáži bez problémov uplynie, ale žeby ste si na ten film o týždeň spomenuli alebo by mal ašpirovať na nejaké filmové ceny ako to u podobných  "festivaloviek" býva, to rozhodnie nie. CELKOVO: 6/10 ()

M.i.k.e

smutná a pomalá indie konverzačka bez výraznějších dramatických momentů o přátelství dvou lidí, kteří si každý prošli svým traumatem se kterým teď musí žít a vyrovnávat se s ním prakticky denně. Pro Lilu Neugebauer jde o velmi solidní režijní prvotinu, k čemuž jí hodně pomáhá příjemně civilní a uvěřitelná dvojice Brian Tyree Henry a hlavně Jennifer Lawrence, která je v dramatické poloze mnohem lepší než v té odlehčenější. Což koneckonců platí už od Winter´s Bone...70% ()

• Filmovalo sa v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)
  • Napriek tomu, že sa film natáčal už v lete 2019, tak svoju premiéru mal až v roku 2022. (MikaelSVK)