Reklama

Reklama

Mosty

  • USA Causeway (více)
Trailer 2

Lynsey pracovala v Afghánistánu pro americké armádní inženýrské sbory, když její vozidlo narazilo na výbušninu, která jí poranila tělo a mozek. Po náročné rehabilitaci se Lynsey vrací domů do New Orleansu, kde žije se svou dobromyslnou, ale nestarající se matkou a přijímá práci uklízečky bazénů, zatímco čeká, až jí lékař schválí žádost o převelení. Lynsey se zde seznámí s Jamesem , dobromyslným mechanikem, s nímž naváže pouto, které se postupně mění z nezávazného na složitější. Stejně jako Lynsey, i James se snaží zotavit z těžkých zranění, fyzických i psychických. Každý z nich nachází útěchu u toho druhého, ale jak se jejich přátelství rozvíjí, Lynsey je nucena pochybovat o tom, zda má v sobě tolik síly, aby dokázala dávat a přijímat lásku. (mac000)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (55)

Darth Maul 

všechny recenze uživatele

Causeway sa na prvý pohľad tvári úplne obyčajne a skromne, pritom je to silná osobná dráma o vyrovnávaní sa so životnými traumami. Hlavné postavy sú nádherne sympatické a nemožno im nefandiť. Uprostred filmu som sa pristihol pri tom, ako im v myšlienkach úprimne prajem šťastie. Jemná filmová momentka zo života dvoch krásnych ľudí. /// Jennifer Lawrence je v takýchto polohách neobyčajne obyčajných žien veľmi uveriteľná a pristane jej to. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Leto sa oprelo o ulice New Orleans, ako obor, ktorý je unavený z putovania po svete. A tak automechanik so smutným príbehom nosí uterák okolo ramien a ženistka v rekonvalescencii so smutným príbehom využíva každú príležitosť na skok do bazéna. Či tí dvaja k sebe pasujú ako ručník a voda, ukáže len čas. Úsek, ktorý vidíme my, je však výborná náladovka. Viac takých malých veľkých filmov. ()

Reklama

Hild 

všechny recenze uživatele

Herecká poloha, ve které mám vlastně Jennifer Lawrence úplně nejraději. Obyčejný film o jednom přátelství dvou lidí, kteří si prošli traumatem. Jde o strašně skromný a s citem natočený snímek bez většího dramatického oblouku, který táhne především velké charisma obou představitelů, právě díky nim film velice dobře plyne a nepůsobí nuceně. Nicméně jde o film, na který si za měsíc nikdo už ani nevzpomene. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Malá, nenútená, obyčajná dráma. Dráma o dvoch ľuďoch z tej chudobnejšej časti New Orleansu, ktorí sa snažia vyrovnať s vlastnou traumou. Tiahne to hlavne výkon Jennifer Lawrence, ktorej tieto umiernené herecké polohy obyčajných žien sedia bravúrne, ale aj sympatického Briana Tyreea Henryho. Síce Causeway v závere chýba nejaký výraznejší dramatický oblúk, prípadne o niečo väčší dôraz na emócie, no zároveň to nemá vôbec čím uraziť alebo naštvať. Vďaka striedmej stopáži bez problémov uplynie, ale žeby ste si na ten film o týždeň spomenuli alebo by mal ašpirovať na nejaké filmové ceny ako to u podobných  "festivaloviek" býva, to rozhodnie nie. CELKOVO: 6/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

smutná a pomalá indie konverzačka bez výraznějších dramatických momentů o přátelství dvou lidí, kteří si každý prošli svým traumatem se kterým teď musí žít a vyrovnávat se s ním prakticky denně. Pro Lilu Neugebauer jde o velmi solidní režijní prvotinu, k čemuž jí hodně pomáhá příjemně civilní a uvěřitelná dvojice Brian Tyree Henry a hlavně Jennifer Lawrence, která je v dramatické poloze mnohem lepší než v té odlehčenější. Což koneckonců platí už od Winter´s Bone...70% ()

Galerie (84)

Zajímavosti (2)

  • Filmovalo sa v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)
  • Napriek tomu, že sa film natáčal už v lete 2019, tak svoju premiéru mal až v roku 2022. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama