20. léta, New York. Mladá černoška narazí na kamarádku z dětství, která se vydává za bělošku, a tohle setkání převrátí její svět vzhůru nohama. (Netflix)

SAINTS

Strašne nudný film,hotová uspávanka.Velmi plytky film,Clare nevyzerala ako niekto,kto by mohol prejst,blondatá parochna z vás belošku nespraví.Film jednoducho nie je kvalitný a preto má nizke hodnotenie,samozrejme Iku 75 v tom vidí rasizmus čechov,tak nech vidí. ()

Binne

Hodně slabé. Zvolené téma mi přišlo velice zajímavé a myslím, že existovala velká řada cest, kterými se vydat abych téma vytěžili maximálně. Příběh pojednává o černošce, která vede v New Yorku relativně poklidný život s manželem lékařem a dvěma syny. Mají krásný dům a jejich hospodyní je černoška. Příběh se ovšem odehrává ve 20. letech, tedy letech politiky Apartheidu ale také relativně (především na jihu) častého veřejného lynčování černošského obyvatelstva apod., ve filmu se ovšem nesetkáme ani s jedním z těchto aspektů tehdejšího života, co je ovšem patrné, je veřejné mínění bělošských obyvatel vůči těm černým. Přesně z toho důvodu se jedna z přítelkyň naší ústřední hrdinky vydává za bělošku a založí na tom svůj život. Na tomhle jejich vzájemném setkání je založen celý film. Od té chvíle přestává být film také zajímavý. Místo toho, abychom se věnovali tématu, který má potenciál, věnujeme se ženské rivalitě, žárlivosti, mezilidským vztahům a to vše v jakési komorní scenérii, která se k pojetí filmu vůbec nehodí. Kdyby se dílo nevydávalo za víc, než ve skutečnosti je, určitě bych dala vyšší hodnocení, nicméně zde se těží z tématu, které v závěru není vůbec využito a pro podstatu příběhu je úplně irelevantní, jakou barvu kůže jednotlivé postavy mají. Souhrnem se jedná o rádoby hluboké ženské drama. ()

PTomA

Vtipný jsou zdejší procenta u tohoto propracovaného formálního cvičeníčka debutantky, bohužel jsem se bavil spíš u těch komentářů než u filmu. ()

Sopholojong

Artove, "jarmuschovsky" ladene, "odnikud nikam". Kultivovana, do seba zahladena, cernosska drama (ktora obsahuje skutocnu dramu az na uplnom konci filmu) s odusevnene emocionalnym, talentovanym vykonom Tessy Thompson. Avsak bez nejakej vtahujucej zivocisnosti, nudne sa "dialoguje" v restauraciach pri kavicke, ci cigaretke, v "loznici" s manzelom, alebo na banketoch so smotankou. Nominacia Ruth Neggy na Globus je uplne mimo, hra o triedu horsie ako citliva Tessa a je najhorsim clankom z celeho hereckeho ansamblu. Ciernobiela kompozicia pekna, ale prilis staticka. I ako vypoved o jednej davnejsej dobe, kedy bola rasova neznasanlivost nieco ako oblubeny sport, "cajickove". 5/10 ()

Iku75

Na ČSFD jde krásně vidět jak jsou Češi rasisté. Filmy kde hrají černoši mají velmi nízké hodnocení . Češi národ rasistů a klaunů. Super film BLM. ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)