poster

Jentl

 • Velká Británie

  Yentl

Drama / Muzikál / Romantický

Velká Británie / USA, 1983, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LenkaAK
  ****

  Kdyby Barbara nezpívala, tak je to za pět hvězdiček! Nádherný entuziasmus při dosahování vlastního cíle, rozhodnost, bourání konvencí! Člověk musí Jentl fandit až do konce. Jdi holka, nedej se a ukaž jim to. Láska a manželství prostě nejsou jedinou náplní života a pokud cítíte, že chcete víc, tak musíte bojovat. K tomu ještě krásná zákoutí českých měst a dokonalý film je na světě.(6.3.2013)

 • kleopatra
  *****

  Historii filmu Yentl jsem sledovala od dob natáčení v Čechách, kdy si Barbra český štáb nemohla vynachválit. Stejně tak ti, kdo jí byli přiděleni, se prý až na 5O cigaret denně nesetkali s takovou profesionalitou a přísností sama na sebe. A tak vznikl krásně dojemný film o židovské dívce, která se chtěla vzdělávat a protože to bylo jen pro chlapy, ostříhala vlasy, oblíkla kalhoty a vyrazila do školy, což bylo v pohodě do doby, než se zamilovala - do muže. Ve výčtu pochval nesmí chybět Mandy Patinkin, Amy Irving, krásná "červánková" kamera, písně...... nádhera.(12.3.2005)

 • Evora
  *****

  Toto je jeden z filmů, které si nejlépe vychutnám, když na ně koukám sama. Nedoporučuji sledovat film nešťastně zamilovaným, je to jako otáčet nožem v ráně. Nejpůsobivější jsou zpívané monology. Nejsou to hudební vsuvky jako v jiných muzikálech, o kterých přemýšlíte, kdy už skončí, jsou to spíš nosné scény, které posunují děj dál. Kamera je velmi sugestivní. Když Avigdor vyleze z vody nahý, oslněný zezadu sluncem, zamilovávám se společně s Yentl.(5.1.2007)

 • berg.12
  *****

  To pořadí žánrů je správné, muzikál by to byl sám o sobě zvláštní, typický spíš jen naivnější dějovou linkou. Židovská komunita, žádné tance, zpívá jen Barbra Streisand, navíc pro sebe a zpívané pasáže jen podtrhují lyričtější místa v příběhu a vnitřní myšlenky Yentl. Spíš než o prvoplánově zapamatovatelné melodie jde o takový expresivnější chanson. Ten zato nádherně podtrhuje citovou stránku filmu, který je tak jako tak kouzelně a osobitě pojatý, že nějaké drobnosti a lapsy, třeba v podobě panoráma Karlova mostu s Pražským hradem při vjezdu do Lublinu, tentokrát milerád odpustím. Hodně ženský film.(3.2.2007)

 • belldandy
  ****

  Mám dojem, že filmy Streisandové-režisérky mají bohužel sestupnou tendenci. Tenhle je první a tudíž nejlepší. Je na něm znát, že Barbara námět dlouho vybírala a promýšlela a právě proto ji dokonale sedl. Zápletka je sice zbytečně prvoplánově feministická, ale působí v použitých prostředcích spolehlivě tak, jak má. Je to ukázka dobře a kvalitně odvedené práce (ikdyž ničeho víc). Yentl je film, na který se i opakovaně ráda podívám a neurazí to můj vkus.(20.3.2004)

 • - Natáčelo se v Praze, Českém Krumlově, Roztylech - okres Chomutov.a v Žatci. V Źatci se přitom nefilmovalo náhodou, přestože jde o jinak velmi oblíbené filmové město. Babička Barbary Streisandové pocházela ze Žatce a bydlela v ulici, kde se natáčely scény s filmovými krámky, nedaleko synagogy. Při natáčení v Žatci bydlel štáb i s Barbarou v bývalém hotelu Družba na náměstí. (M.B)

 • - Muzikál Yentl vznikol na základe krátkej poviedky amerického prozaika poľského pôvodu Isaaca Bashevisa Singera s názvom "Yentl the Yeshiva Boy". Snímok dokonca od samotného autora obdržal poklonu: „Pokiaľ je herec zároveň režisérom, producentom a scenáristom, musí byť veľmi múdry. Slečna Streisand bola vždy veľmi láskavá, stále prítomná, ale po Yentl sa tak trochu vytratila." (classic)

 • - Barbra Streisand získala ako prvá žena ocenenie Zlatý Glóbus súčasne v kategórii "Najlepší film - muzikál alebo komédia" a "Najlepšia réžia". (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace