poster

Jentl

 • anglický

  Yentl

Drama / Muzikál / Romantický

Velká Británie / USA, 1983, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ***

  "Jentl" - One (wo)man show Barbary Streisandovej. Prísne pravidlá ortodoxných Židov zakazujú ženám štúdium textov Talmudu. Je to čiste mužská výsada. Preto sa odvážna, ctižiadostivá deva musí prestrojiť za mládenca, aby mohla nastúpiť do tradičnej, uznávanej školy. Príheb je skutočne dobre vykreslený, taktiež aj zaujímavý. Ale na nosatú Streisandovú s krátkym, chlapčenským účesom, oblečenú v mužských šatách sa nedalo pozerať. Aj hluchonemý slepec by ihneď spoznal, že sa baví so starou štyridsať ročnou vydrou a nie s mladým študentom judaizmu. ***(22.2.2010)

 • VanTom
  ***

  Moc mě tento dobový "židovský", odlehčeně romantický, přesto výrazně emancipační muzikál nebral, i když jej fraškovitě netradiční citový trojúhelník dost oživil. Holt cílil více na pokrokové ženy a diskutující učence. :-) Žádný zázrak nepředstavovaly ani Streisandové písničky - a nikdo další tu nepěl.(21.3.2017)

 • danecek24

  41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - cena (2) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší režie - Barbra Streisand + nominace (4) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Mandy Patinkin, Nejlepší hudba - Alan Bergman, Nejlepší filmová píseň - "The Way He Makes Me Feel" - Hudba Michel Legrand, text Alan Bergman, Marilyn Bergman(23.12.2008)

 • Autogram
  ***

  Túžba po vedomostiach, to je niečo, čo sa dnes už veľmi nenosí. S touto túžbou mali ženy niekedy problém, keď bolo štúdium výsadou mužov. A nešlo asi len o židovskú komunitu, ktorej sa film venuje. Vo filme si viem odmyslieť otázku, prečo nikto nepoznáva v Jentl ženu, ale problém som mal s pesničkami, ktoré ma na to, že ide o muzikál, dosť otravovali. –––– Už po tisíce let mají muži a ženy jiné povinnosti... A neptej se proč! –––– Je to žena! Nemůže myslet sama za sebe!(15.11.2018)

 • LenkaAK
  ****

  Kdyby Barbara nezpívala, tak je to za pět hvězdiček! Nádherný entuziasmus při dosahování vlastního cíle, rozhodnost, bourání konvencí! Člověk musí Jentl fandit až do konce. Jdi holka, nedej se a ukaž jim to. Láska a manželství prostě nejsou jedinou náplní života a pokud cítíte, že chcete víc, tak musíte bojovat. K tomu ještě krásná zákoutí českých měst a dokonalý film je na světě.(6.3.2013)

 • - Když za svou práci na filmu Barbra Streisand nezískala Oscara, prohlásila: "V Hollywoodu žena může být herečkou, zpěvačkou, tanečnicí. Ale nedovolí jí být něčím víc..." (Krissty)

 • - Zdeněk Troška dělal asistenta režie. (Zdroj: rozhovor se Zdeňkem Troškou v pořadu Kolo plné hvězd (od r. 2011). (Standey)

 • - Zdeněk Troška nosil tajně Barbře Streisandové (Jentl) české větrníky, které si velmi oblíbila, ale jelikož ji neustále hlídala její asistentka, musela větrníky jíst tajně. (Standey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace