Leonardův deník

• Velká Británie Leonardo's Diary
Animovaný / Krátkometrážní
Československo / Itálie, 1972, 12 min

Animovaná výtvarná reminiscence na téma lidského života, mládí i stáří, inspirovaná motivy kreseb Leonarda da Vinci. Scénář a režie Jan Švankmajer. (Česká televize)

pytlik... odpad!

Každý výtvor chcoucí být nazýván estetickým by měl prokazovat jistou jednotu v rozmanitosti, ovšem já jsem našel jediný znak spojující filmovou a kreslenou část tohoto díla - nebetyčnou blbost. Vím, jsem náročný, ale přijde mi to tak nějak málo. ()

Master19

Po výtvarné stránce nesnadno uchopitelné dílko, které může ladit k různým poetickým polohám, ale rozhodně moc ne ke Švankmajerovi... ()

Kacounek

Fakt jsem na to dokoukala jen ze slušnosti, tu dobu si pamatuji jen z vyprávění a bohužel jsem se v žádné scéně nechytla, takže nuda. ()

Anderas

Velmi zajímavá, poutavá a čistě surrealistická koláž na da Vinciho způsob, ovšem mistr Švankmajer se projevil už i lépe. ()

TomasKotlant

Technicky brilantní. Zejména animace působí naprosto geniálně. Střihové návaznosti vytvářejí zajímavý dojem. Hra s obrazem, ve které jsem nenašel skrytý vzkaz. *** Ve zkratce: Dokumentárně - animační hříčka. ()

Romanka89

Švankmajera jinak zbožňuju, ale tohle byl moc velký chaoz i na mě...těch 12 minut bylo pekelně dlouhých a nudných, vůbec mě to nechytlo... ()