Zamilované maso

• Velká Británie Meat Love (více)
Krátkometrážní / Komedie / Romantický / Fantasy
Velká Británie / USA / Západní Německo, 1989, 1 min

Režie:

Jan Švankmajer

Scénář:

Jan Švankmajer

Kamera:

Svatopluk Malý

Minútový snímok netradičnej lásky, ktorá tak rýchlo ako začala aj končí. Švankmajer ani nemôže byť viac švankmajerovskejší. Hudba z rádia, tanec a vášeň milencov, sex v tanieri s múkou v podaní dvoch plátkov zamilovaného mäsa... Život je niekedy príliš krátky a preto ho treba naplno využiť. (m4k)

TomasKotlant

Takový až moc povrchní surrealismus, který se nestihl v jedné minutě úplně vyjádřit. Nicméně na jedné minutě krásně odvyprávěno. *** Ve zkratce: Maso žije... ()

Sosak

Jeden z nejlepších a přitom nejjednodušších Švankmajerových nápadů. Obsahuje líbivé zvuky mlaskání, příznačné pro filmy tohoto režiséra :) ()

SharpChick

Zdalipak pán Maso dospěl k vyvrcholení ? Očekávala jsem více vášně, roztančené maso laškující v mouce, vlhnoucí ve vajíčku a divoce kopulující ve strouhance.. Ovšem po deseti vteřinách je páreček (nemyslím teď onu uzeninu) vržen z mouky na pánev, čímž příběh lásky končí... Tragédie jak od Shakespeara.. Ale je to úsměvné, o uměleckém veledíle nemůže být ani řeč. 55% ()

A_san

Švankmajer. To je asi popis sám o sobě. Zamilované maso je skvělý snímek, který pobaví a také potěší lidské oko (někomu i povzbudí i chuťové buňky :) ). ()