Zamilované maso

• Velká Británie Meat Love (více)
Krátkometrážní / Komedie / Romantický / Fantasy
Velká Británie / USA / Západní Německo, 1989, 1 min

Režie:

Jan Švankmajer

Scénář:

Jan Švankmajer

Kamera:

Svatopluk Malý

Minútový snímok netradičnej lásky, ktorá tak rýchlo ako začala aj končí. Švankmajer ani nemôže byť viac švankmajerovskejší. Hudba z rádia, tanec a vášeň milencov, sex v tanieri s múkou v podaní dvoch plátkov zamilovaného mäsa... Život je niekedy príliš krátky a preto ho treba naplno využiť. (m4k)

dANo

Jeden z najlepších animovaných filmov, ktorý krásne kombinuje hudbu, lásku, tanec, vášeň, sex... a to všetko v podaní dvoch plátkov mäsa. ()

solskjaer

Vizuálně bohatý minutový snímek nabitý plnohodnotým Švankmajerismem. Jde vlastně o příběh dvou plátků masa kteří po nakrájení oživnou .Jeden plátek je samice druhý je samec . Kdo je kdo poznáte snadno po úvodních sekundách. Po romantickém tanečku a laškováním a milováním v hladké mouce jsou najednou tyto dva zamilované plátky masa násilně napíchnuty na vidličku a nemilosrdně vrženy vstříc rozpálený olej. Švankmajer zde vlastně vypodobnil jak vznikají , ale hlavně co prožívají pravé české "šnicly". ()

Dronte

Tuhle minutu jsem si opravdu užil. I když jsem, co se stravovacích návyků týče, něco jako vegetarián, Zamilované maso jsem si vychutnal... Skvělý koprodukční film. ()

SpaceOdyseus

I na plose pul minuty se Svankmajerovi povedlo zazarit, tentokrat s bizarni laskou k masu. Absurdne surrealisticka pointa je opravdu necekana a o to vice vtipna. ()

Arach.No

Každý žijem jenom jednou a tím nejdůležitějším prožitkem je láska, která ale nemá dlouhého trvání. Originální kousek s masem, který byl později více rozvedený nejenom v Šílení. ()

orkadimenza

Švankmajerovy kraťasy nabízí neuvěřitelný nadhled, ale Zamilované maso je ze všech pojato nejvíc humorně. Buďme rádi, že naše životy nejsou tak krátké, tak snad si každý stihneme taky zašukat v mouce :-) ()