Zdravotník

Záchranář Ángel se nechce smířit s realitou života na vozíku. Vypěstuje si smrtící posedlost ženou, která ho opustila, a plánuje děsivou pomstu. (Netflix)

kokofek

Pobavila jsem se a to jsem měla ten večer v úmyslu.Navíc pohledný herec,který sice svou rolí není moc sympatický,ale přsto příjemný na pohled. ()

Kushina

Zlodějíček v roli záchranáře, kterému po nehodě a ochrnutí dočista hrábne a když ho opustí přítelkyně, tak mu hrábne ještě víc a stává se z něj nelítostnej násilník a zabiják. Námět nudný a zpracování ještě nudnější. Vlastně se tam za 95 min nestalo skoro vůbec nic, u čeho bych nějak zatajil dech. 35% ()

kolly13

Casas působí, že jeho pohled skoro fyzicky cítíte. On polibek nedává, on si ho bere. A i tak chce ovládat svou přítelkyní a kam až to zajde, je zodpovězeno v extrému, bez sexuálního násilí. Začínám být per plex ze španělských snímků... ()

taibrek

Žiadne zložité zápletky nečakajte. Už od začiatku vidno, že záchranár nemá všetkých pokope a v podstate sa všetko točí okolo toho. Film nesklame a dočkáme sa thrilleru, ktorý stojí za pozretie. ()

Awer

Byste tam pořád všichni chtěli twisty. Tenhle člověk jako vozíčkář úspěšně unikne obvinění z vraždy dvou lidí, už takhle je to na hraně uvěřitelnosti. Vtip každého filmu tohohle žánru není v tom, že pořád šokuje nějakými zvraty, ale může být i právě v tomhle popisování něčeho, co se valí a nabaluje jako lavina. Zakomplexovaný hajzlík, který neumí hrát v životě úplně fér a zodpovídat za vlastní nedostatky, se pomalu a nezvratně mění v explicitnější a velkoformátovější verzi téhož. Samozřejmě se to dalo víc rozpracovat třeba v postavě Sandry. Ale řekněme, že to je ta postmoderní filmařina. Ne každá linka je dorozvinuta a tím je to realistické. Psychologie partnerského násilí co mohu soudit popsaná solidně a snaha o zpodoobnění tohohle pořád poněkud mystického, skrytého fenoménu sama o sobě zasluhuje chválu. Vanesa je ztvárněná velmi dobře jako pozitivní postava, která ale chodí na záchod (a kdo taky ne) a dokáže bojovat se svým zdánlivě fatálním osudem. Hudba dobrá a závěr takový people-pleaser, ale právěže aspoň ten jeden twist a ruku na srdce, jestli té Morgianě to člověk přát nemusí a podle mě by snad ani neměl, tady to přináší určitou katarzi a symbolickou odplatu: kdo vázal smyčku osudu kolem krku jiných, sám se ocitá jí omotán. I když pořád humanisticky budu tvrdit, že by se měl po dvou letech zázračně zotavit, dostat 30 let natvrdo a ještě v sobě zkusit najít něco nepsychopatického jinak než z kvadruplegické povinnosti. (Tím teda zase nechci říct, že kvadruplegici nejsou lidi. Ale jejich schopnost aktivně jednat, vč. ubližování, je prostě omezená...) ()

Oxiduji

Spojler-bojler! Španěláci zamořili Netflix! Naštěstí fajn věcičkami. Líbili se mi precizně natočené scény z bouraček, toho frkotu záchranářů a hasičů. Casas je můj oblíbenec a tohodle kryploidního psychopata si dal hodně přesvědčivě. Když se hrdina rozhodl obstarat si vlastní Nataschu, film začal postupně ztrácet. V podstatě neomezený přísun všeho, co hrdina potřeboval byl málo uvěřitelný. Napřed nářky nad "invaliďákem" potom litry Morfinu a ruličky peněz. Škoda nevyužitého potenciálu ve vztahu s fyzioterapeutkou. Ale kolem a kolem to byla příjemná jednohubka na nedělní večer. ()

lineker

Španělé umí tyhle "psychárny" rozhodně lépe. Tohle byl pouze takový nedodělaný bráška jiných psychologických thrillerů ze země, která dala filmovému světu např. Jaume Balaguera. Hlavní linka pomstychtivého paraplegika vcelku funguje i díky standardně dobrému Mario Casasovi, který si roli vyloženě užil. Čert vem i některé ne zcela logické ulitby. Vcelku je to ale takový typický Netlflix. Ze židle vás to nezvedá, ale na hodinu a půl solidně zabaví. ()

Wolfis

Španielsku kinematografiu vôbec nesledujem, ale na tip od kamarátky som sa na tento film od Netflixu dal. Filmy s psychopatickými prvkami mám celkom rád. Predsa len natočiť taký film, aby fungoval a robil presne to, čo má, nie je jednoduché. Herecké výkony hlavných postáv sú dosť na úrovni. Rolu ochrnutého človeka na vozíku som žral ako Mariovi Casas, tak aj Déborah François, ktorá si to vyskúšala nedobrovoľne v druhej polovici filmu. Vane je milá, v jednoduchosti krásna žena, ktorú vám príde väčšinu času ľúto. Miestami divák súcití aj s Ángelom. Žena ho opustila v tom najťažšom období a nebolo to ľahké ani pre jedného z nich. Neskôr sa však pri snahe o pomstu jeho psychopatické črty prejavia až na toľko, že začne, a to pomerne úspešne, likvidovať každého, kto mu skríži cestu a prekazí jeho plány. Vzhľadom na to, že je Ángel na vozíku, jadro deja je suchšie. Chýbalo tu využitie potenciálu samotných scén a príležitostí, kedy dané činy tejto postavy mohli byť o niečo brutálnejšie a prepojené s vyobrazením niektorých vlastností postáv na začiatku. Väčšinu času zápornej postave chýbala určitá dominancia, ako by divák očakával, preto v kontraste s jej obeťami bola viditeľná pomerne vysoká rovnosť, no pri vozíčkarovi toto všetko pochopiteľne nebolo možné. Divák sa okrem toho pri sledovaní však zamýšľa aj nad tým, ako niečo takéto dokáže ochrnutý bývalý zdravotník na vozíku urobiť. Predsa len ľudia na vozíku sa javia ako bezbranní a odkázaní na pomoc druhých. Ángel je naopak pomerne samostatný a po krátkom čase si na svoj hendikep, za ktorým skrýva svoju "temnejšiu" stránku osobnosti, zvykne. Všetko mu vychádza aj napriek rôznym prekážkam, až mu na chvíľu začnete fandiť, no nakoniec na svoju pomstu doplatí asi tým najhorším spôsobom. Samotný zvrat a záver filmu bol pomerne zaujímavý a nechýbalo ani menšie napätie, aj keď vám bolo jasné, ako to asi dopadne. Nejaké chyby či nelogické dejové prvky a správanie postáv by sa vo filme našli, no v konečnom dôsledku, aj keď sa nejedná o film, ktorý vás nejak extra upúta a budete si ho chcieť pozrieť znova, je to ako jednohubka naozaj príjemná atmosférická psycho žánrovka. Určite však odporúčam pozerať film v originálnom jazyku (španielčine), ktorý dodáva atmosfére väčšiu autenticitu. /zdravotníckych 60%/ ()

sun.eagle

Trošku přehnaná zápletka o zhrzeném psychopatovy, kterému stavidla jeho šílenství otevře nehoda, která ho upoutá na vozík, a se kterou se nedokáže vyrovnat. ()