Pondělky na slunci

• Španělsko Los lunes al sol (více)

Tento film vypráví příběh těch, kteří žijí, jako by byla stále neděle a také pondělí tráví v záři slunečních paprsků. Příběh lidí, kteří byli zaměstnáni v loděnicích, ale přišli o práci a ztrácejí půdu pod nohama. (oficiální text distributora)

jenjan

Dva ruští kamarádi se potkají a jeden říká: „Víš, všechno co nám říkali o komunismu byl výmysl.“ A ten druhý na to: „To na tom ještě není nejhorší. Nejhorší je, že všechno co nám říkali o kapitalismu je pravda.“ Silné sociální drama kdesi ze španělských doků.. Frustrace, deprese, ale i nadhled a vtip tvoří velmi atmosférický film s charismatických Javierem Bardemem v hlavní roli. „Protože když se narodíš jako cikáda, tak jsi v prdeli!“ ()

agassi68

Je vám okolo 50ky a stratíte prácu. Život sa rúti ku dnu a ostane vám len alkohol a partia podobne postihnutých kamarátov. Ako sa z toho nezblázniť? Spracované geniálne, ako by ste nazerali cez okienko do reality španielskej lodenice. No depku vám to nezaženie.. ()

hiczech

Zřetelné i nově vznikající nitky vztahů mezi hlavními protagonisty, jejich rodinami a okolím na pozadí začínající chudoby. Chudoby, způsobené ztrátou zaměstnání, ztrátou jistoty, budoucnosti. Slušně scénáristicky i herecky zpracované téma. Jistá dávka napětí a jiskření a předtucha "něčeho" co by mělo a mohlo přijít a oživit není však dotažená alespoň do další úrovně. A o to zřejmě tvůrcúm šlo. Proto dávám za 4. ()

jafuska

další španělský film, který mě nijak nenadchnul a dostala jsemse jen do půlky filmu, muži, 3 muži, kteří hledají práci, ale narážejí neustále na nějaké problémy,, ale není tohle přeci jen málo, aby se takto natočil film? vlastně jsem ani od tohoto filmu nic moc neočekávala, podprůměrný film bohužel ()

lulu37

Priznávam, že Lunes al sol je symbolickým filmom, akousi sondou do duše (takmer) alkoholikov, ale chýbala tomu dynamickosť. Samozrejme to nemuselo skĺznuť do babysittingu všetkých účinkujúcich či vyústiť do štastného konca v podobne nájdení práce top manažérov, ale troška vzrúša by nezaškodilo... ()

CountessSuza

Můj oblíbenec Javier (byl výborný) a jeho nezaměstnaní přátelé. Takové hodně lidské. Inu bez slunce by to stálo za prd i ve středu nebo v dubnu. ()

vinducha

Na to , že ta partička byla bez práce , tak to vlastně byla celý film docela pohodička. Takový milý snímek o kamarádství , řešení nesmrtelnosti brouka a polemcávání v putyce . Uplynul mi ten podvečer s J. Bardemem a jeho partou moc příjemně. ()