Shiryo no wana

• Japonsko 死霊の罠 (více)

Televizní reportérce je doručena zásilka s videokazetou, na které je ve staré opuštěné továrně k smrti utýrána dívka. Nelze přesně určit, zdali se jedná o podvrh nebo realitu. Reportérka se tedy se svými kolegy vydává na místo čino, staré továrny. Zde se setkají s něčím tajemným, co je začne ohrožovat a postupně vraždit... (Flipnic)

Cedr

Mimořádně povedený úvod, který nezaujme ani tak výjimečností ale spíš naopak hororovou všedností vypilovanou k žánrové dokonalosti. V jednoduchosti je prostě krása. Na slasher povedeně tajuplné atmosféra drží laťku vysoko až do samého závěru, kde se film bohužel začne viditelně rozsypávat. Horory by měly končit jasnou silnou tečkou, která se divákům vryje nesmazatelně do mysli a neopustí je ani po cestě z kina domů či z křesla do postele. V Evil Dead Trap místo jasné tečky přijde spíš směsice méně údernějších ASCII znaků. ()

DAVID.LOPAN

Už při úvodní scéně, kdy reportérka dostane videokazetu na které je detailně ukázáno probodnutí oka, jsem tušil, že japonci pro nás přichistaly pěknou lahůdku a měl jsem pravdu. Mimochodem probodnutí toho oka vypadá velice realitsticky...Navíc občasné střídání barevné a černobílé kamery v kombinací s temnou hudbou, maskovaným vrahem v pláštěnce a hutnou atmosférou z toho dělá výborný snímek. Tak tohle nemůže žádného hororového fandu absolutně urazit!65% ()

sun.eagle

Solidně hustá atmosféra, napětí a lekačky na jedničku a jako bonus vychytané gore efekty. Absolutně to pokazil ten závěr, to je ale pro japonce asi standard vymyslet nějakou uchylnou psychárnu ale evropan to asi jen tak nepřijme. ()

Zupan_

Celkom prijateľný slasher zjavne inšpirovaný západnou tvorbou. Občas aj pripomenie Fulciiho a to nie len vraždami. Herci su fakt vpohode, z mojho pátrania som sa dozvedel ze vetsinu tvorili pornoherci! Moc sa mi tomu nechce veriť, no ale asi tam majú oveľa vyšší štandard ako u nás... Prostredie opusteného konplexu industriálnych budov má skvelú atmosféru a ani ten prostý dej nevadil. Ale ta dementná tropická skladba čo tam vkuse hrala bola o hubu a tie náhodné výbuchy? Koniec dukurvili úplne tym že to sklzne do typického japonského bizáru. ĎALEJ SPOILER.... Nad tým odhalením identity vraha sa až rozum pozastaví. To nám tam nadstrčovali toho tajomného kokotka v obleku celí film tak okato že si celý čas myslíte však ten vrah určite nebude keď ho este aj hlavná postava už od začiatku podozrieva. A hľa oni ho odhalia ako vraha obrovske WTF. ()