Reklama

Reklama

Shiryo no wana

  • Japonsko 死霊の罠 (více)
Horor
Japonsko, 1988, 105 min

Obsahy(1)

Televizní reportérce je doručena zásilka s videokazetou, na které je ve staré opuštěné továrně k smrti utýrána dívka. Nelze přesně určit, zdali se jedná o podvrh nebo realitu. Reportérka se tedy se svými kolegy vydává na místo čino, staré továrny. Zde se setkají s něčím tajemným, co je začne ohrožovat a postupně vraždit... (Flipnic)

(více)

Recenze (26)

POMO 

všechny recenze uživatele

TV reportérka a jej kolegovia si spravia výlet do starej opustenej továrne, kde ich začne masakrovať sadistický vrah v pláštenke. Prvú polhodinu sa film tvári odľahčene a "športovo", čo pôsobí v kombinácii so splatter brutalitou a popovou synťákovou hudbou veľmi lacne. Neskôr ale príde na rad aj temnota, film sa rozbehne a vyklube sa z neho síce stále nízkorozpočtová, ale režijne prekvapivo dobre zvládnutá, štýlová vyvražďovačka. Obsahovo Psycho, formálne Dario Argento a scény vrážd (mimochodom pekelne sofistikované) kruťas Lucio Fulci. Dream-come-true kombinácia každého hororového fanúšika! ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Už úvodní scéna s detailním rozříznutím oka, silně evokující Fulciho kontroverzního Rozparovače z New Yorku, dává tušit v nekompromisní masakr. A v první polovině filmu tomu tak skutečně je. Kromě hodně povedené atmosféry tu diváka obšťastní hned několik brutalit, z nichž jedna je horší než druhá. Druhá polovina však brzy sklouzne do ujeté podivnosti, která se čím dál víc táhne, a navíc finišuje poněkud bizarním gorefestem, co dává valé předchozímu dění. A to je vážně škoda, obzvlášť když ta první půlka filmu byla skoro dokonalá. Ze zdravé zvědavosti ale dám další dvě pokračování. ()

Reklama

dwi 

všechny recenze uživatele

Ze začátku solidně odvedená řezničina, která však po čase dostává na frak. Reportérka jedné japonské televizní stanice obdrží kazetu se záznamem vraždy mladé dívky. Dlouho neváhá a odjíždí s týmem spolupracovníků na místo, kde mělo ke krvavému zločinu dojít. Opuštěný industriální komplex vzbuzuje patřičně chmurné prostředí, odkud není úniku. První půlka filmu je precizně zpracována. Dostatek napětí s neustále se opakující chytlavou hudební smyčkou, důmyslné realizování jednotlivých vražd v čele s hlavním neznámým aktérem. Příběh se ale zbytečně nelogicky láme v tom momentu, kdy reportérka z komplexu neutíká, avšak raději jde pátrat po onom neznámém, který má tato jatka na starosti. Dosud zručně odvedená práce spěje k mrzkému závěrečnému odhalení, které snímku uškodilo, jak jen mohlo. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Hned v úvodu filmu detailně nasnímaná scéna rozříznutí kůže a oka, doprovázena vytečením oční výplně, napovídá, že tenhle snímek nebude žádná selanka. A skutečně - následuje kvalitní, napínavá lekačka, okořeněná čtyřmi brutálními vraždami, z nichž dvě jsou opravdu velmi důmyslně provedeny. Jedna z vražd je navíc doprovázena dlouhou scénou znásilnění v autě, režisér je fakt hodně velký psycho. Úplný závěr s překvapivým momentem mně nevyděsil, spíš rozesmál. Celkový dojem trochu rozpačitý, ale za těch pár makobrózních momentů a vychytanou scénu s foto-bleskem pod tři* nepůjdu. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

V prvni polovine vyborny, rezisersky dobre zvladnuty, slasher. Hudba a syrova brutalita odkazuji na Italii prelomu sedmdesatych a osdesatych let, prace s kamerou (predevsim cernobile nalety) pak na ranne horrory Sama Raimiho. Vrazdy jsou dostatecne vynalezave, zabavne a maji skvele nacasovani. Bohuzel v poslednich 40 minutach se film staci ze slasheru s klasickym schematem k japonske podivnosti, coz v tomto konkretnim pripade zanemna k nude. Brutalni zkraceni a mene "originalnich" napadu by Shiryo no wana vytahlo z prumeru, kde se bohuzel ted nachazi. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama