poster

Samsara

 • Česko

  Sansára

 • Itálie

  Samsara

 • Francie

  Samsara

 • Německo

  Samsara - Geist und Leidenschaft

 • Slovensko

  Samsara

Dobrodružný / Drama / Romantický

Itálie / Francie / Indie / Německo, 2001, 138 min

Režie:

Nalin Pan

Hudba:

Cyril Morin
(další profese)
 • cheyene
  ****

  Ve srovnání se snímkem Himaláj karavana je Samsara výrazně slabším a mnohem nudnějším počinem. Diváka potěší záběry na atmosférickou přírodu, zaujme soundtrack a po utahané a zdlouhavé první části i začne bavit svým příběhem, který však není zvlášť oslnivý. Otázky o morálních hodnotách, životních prioritách, cestách a cílech, chybách a poučení, práci a meditaci jsou zajímavé, avšak nějaký hlubší dojem nezanechají. Možná, že kdyby Samsara byla kratší, působil by snímek daleko lépe.(6.10.2012)

 • Eodeon
  ****

  Rozhodně zajímavý film o životních cestách, jejich správném výběru a vlivu na okolní svět. Pochválit musím krásné záběry na ještě krásnější východo-asijskou krajinu, kterých bylo opravdu plno, krásný pohled na osudovost života a bezvýchodnost cest pochybujících a jemný nádech spirituality. Přes snahu naladit se na uvolněnou meditační atmosféru filmu jsem se místy nedokázal ubránit únavě a nepozornosti. Snímek je někdy nezdravě rozvleklý. Snaha o maximální výmluvnost nebyla nejlepším řešením. Skutečnou výpovědní hodnotu nese pouze několik brilantních chvil, které ale vnímavý divák Samsary nemůže nepostřehnout.(20.1.2006)

 • Aidan
  ****

  Viděl jsem film pouze od momentu, kdy se Taši rozhodne opustit klášter, a byl jsem tak zřejmě ušetřen oné rozvleklosti, na niž si tu všichni kolem stěžují. Přesto nelze popřít, že má snímek zejména po stránce scénáristické k dokonalosti hodně daleko. Jeho chyby jsou nicméně dobře vyváženy věrohodnými hereckými výkony a (pro mě) atraktivním tématem. Hrdinovo váhání mezi rodinou a duchovním životem, mezi přilnutím ke světu a odpoutáním od něj, mezi následováním tužeb a odepřením, je korunováno v posledních minutách rozhovorem s manželkou, která svému prchajícímu muži připomíná osudy žen, které tiše trpí zatímco jsou jim jejich mužové nevěrní s Absolutnem. Otevřený konec je zde jen k dobru - nutí diváka, aby si na položenou otázku našel odpověď sám.(4.1.2007)

 • Sekero
  ****

  As the movie says: ”What is more important: - Satisfying one thousand desires... or conquering just one.” "Everything you contact is a place to practice the Way" which means that any way you take, will eventually teach you the lessons you need to learn. ( zdroj: http://bit.ly/2iRBeEe )(31.12.2016)

 • LEATHERFAC
  ***

  Vážení přátelé... tak tohlo jsem opravdu nedal...souhlasím s ostatními...Nudilo mě to i jako podkres k PC a to už je co říct... Neříkám,že je to blbý, ale pro mě osobně nekoukatelný... Opravdu silně východní film (jen pro otrlé budhisty) pro nás "zápaďáky" těžko žvýkatelný... (:o)) To takový Malý budha byl jinačí kafe...(4.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace