Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

JohnCZ

Na to, jak jsou horory obecně dost podhodnocované a zejména found footage subžánr, který mám fakt rád, tak mě tady to kladné přijetí fakt upřímně překvapuje. Beru v potaz, že to bylo natočené během lockdownu, takže v omezených podmínkách, ale on je to prostě zcela basic nenápaditý horor, který nestojí ani na konzistentním příběhu, ani na atmosféře, pouze na úplně obyčejných jump scarech toho nejlacinějšího kalibru. Tímto způsobem se kvalitní horor nedělá. ()

Triple H

Veľmi dobrý nápad a spracovanie. Fungovalo to perfektne, človek sa bál v zásade stále, a na to aké mal film zjavne skromné podmienky vzniku dokázal byť aj vizuálne/formálne pomerne nápaditý. Príjemné osvieženie bolo, že úvodné zoznamovačky s postavami a expozícia boli osekané na úplné minimum, čiže sa išlo rovno na vec. Film tak do istej miery stavia na tom, že divák žáner už natoľko dobre pozná a je mu jasné o čo ide, že nie je potrebné takpovediac strácať čas formalitami. Resp. tie formality tam sú, ale len vo vyslovene nevyhnutnej miere. Do kina by na 56-minútový horor nikto určite nešiel, ale na streame sa práve takáto úspornosť môže ukázať ako správna cesta ako novú platformu využiť a nielen pri tomto žánri. Viem si predstaviť, že toto je len prvá alebo jedna z prvých vzoriek takéhoto vývoja či trendu, ktorý budem prekvapený ak sa neujme. ()

Trevor

Zabudnite na tabuľku na vyvolávanie duchov, teraz je in konferenčný hovor. Potešilo najmä to že film nebol prehnane dlhý, to je asi tak všetko. Objavilo sa tam pár lepších momentov ale drvivú väčšinu času sa pozeráme do tvári nie zrovna najlepších herečiek a pravdu povediac už po úvodných minútach som vedel že tento film ma nenadchne. Svojich fanúšikov si určite nájde, pretože nebol vyložene zlý ale neprekvapil takmer ničím. ()

pornogrind

Přiznám se že podobný filmu typu Paranormal Activity, Entity atd. mě nikdy moc nebraly.  Navíc když jsem se dočetl že tady půjde o vyvolávání duchů přes internet nevěřícně jsem kroutil hlavou a připadalo mi to jako naprosto stupidní nápad z kterýho nemůže nikdo nic vyždímat. Prostě jasnej odpad.  Manželka má ale podobný filmy ráda tak jsem do toho nakonec šel a risknul to. Nakonec musím uznat, že tohle se fakt povedlo. Tady platí na 100% za málo peněz hodně muziky. Velkým plusem je stopáž, která činí necelou hodinu. Takže stačí přežít počáteční nudný žvatlání a pak se film začíná rozjíždět a v napětí nepoleví až dokonce. Za mě určitě lepší než všechny ty Paranormal Debility co jsem zmiňoval výše. ()

BoPo

Klasika, ktorá sa snaží zaujať tým, že sa odohráva počas covid-19 karantény. Čo má teda znamenať, že sa dva-tri krát povie slovo karanténa a jedna postava si raz nasadí rúšku. Inak dostanete partičku nesympatických postáv, ktoré navštívia bubáci. Plusom je ultra krátka minutáž a vydarené lakačky. Ak dokážete, či skôr chcete vypnúť mozog, tak si kľudne bežne zaskypovat. ()

• Film bol natočený výhradne cez aplikáciu ZOOM počas lockdownu vo Veľkej Británii. (drake31)
  • Nápad na natočenie celovečerného filmu vznikol v momente, keď sa klip Roba Savagea, v ktorom nastraší svojich priateľov počas ZOOM video chatu, stal virálnym hitom na Internete. (drake31)
  • Mená postáv vo filme sú taktiež skutočné mená všetkých zúčastnených herečiek a hercov. (drake31)