Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

danielosbourne

Dlouho jsem nekoukal na žádný nový horor, tak jsem se rozhodl, že si užiju tuhle jednohubku. Sám doma, všude zhasnuto, svítí jenom svíčka. Po 20-ti minutách sledování mám rozsvíceno všechno, co rozsvítit jde a přemýšlím, jestli chci na film opravdu koukat sám. Nečekal jsem, že mě to tak rozhodí, protože jsem zvyklý koukat na horory, ale tohle na mě skutečně fungovalo. Skvěle zpracovaná duchařina, která pracuje s jednoduchou premisou, ale podává jí naprosto perfektně. Found-fotage styl tomu dodává onu pomyslnou třešinku na dortu. Nejsem si jistý, jestli po dokoukání tohoto snímku dnes budu klidně spát. Skvěle odvedená práce. Snad se Rob Savage bude držet těchhle "delších" projektů, protože nám tu možná roste skvělý tvůrce děsu. ()

honajz2

Hergot, mělo to vůbec nějaký scénář, nebo to celé byla jenom špatná improvizace? Stejně na tom všem je nejděsivější(asi) fakt že na scénáři pracovali tři (!!!!) lidé... Objektivně minimálně slabé 2* dát musím, protože ten nápad karanténního hororu je sám o sobě dobrý (když už z příkazů vlády není možné točit filmy normálně...), udělané je to poměrně uvěřitelně a asi jedna nebo dvě lekačky nebyly úplně tragické. Subjektivně bych ale snad i sáhl po odpadu, protože mě ten film dost vytočil. Nějakou naději jsem do toho skutečně vkládal a prvních 5 minut jsem byl celkem zvědavý, co z toho bude. Pak už mě to začalo nudit, protože než se k něčemu ten (hodinový!) film vůbec dostane, máme za sebou tak 15 minut. Následně se ukáže, že to evidentně bude duchařina - což už mě teda naštvalo, ale budiž, dokázal bych se přes to přenést. A než se to posune zase o něco dál, tak je pryč asi 35 minut a začne příběh tak hloupý a stupidní, že se až divím, že to údajně mělo scénář. Ono je pak až do konce filmu jasné, že půjde jen o lekačky a čekání na to, kdo a kdy zaklape bačkorami, přičemž je jasné, že nakonec stejně nikdo nepřežije. Ani to nebudu uvádět jako spoiler, dojít to snad muselo každému. Ale koho by zajímal nějaký příběh, když dnešním divákům stačí jen laciné vyděšení, že? Na co nějak vymýšlet příběh, na co vysvětlit, proč vůbec chtěli vyvolávat duchy, na co vysvětlit, co že to vlastně vyvolali (podle všeho nějaký duch, kterého si ta s brýlemi nechtěně vymyslela - tak proč je chce zabít, sakra?), proč to neustále mění formu (chvíli to vypadá jako Slender Man, pak jako levitující maska a ve finále jako nějaká příšera typu The Rake?) a když to zrovna vytvořili, proč to má takovou sílu, na co vysvětit, jak to vlastně dopadlo s tou ezoteričkou, proč vůbec vymýšlet něco jako příběh? Hlavně že se máme u čeho leknout... Postavy jsou nám hodně jednoduše představeny, ale stejně jsou všechny amatérsky zahrané a strašně nesympatické. Teda s výjimkou jedné, protože byla sexy a jako jediná z nich se nechovala jako úplná kráva s IQ 40, ale stejně umřela buď jako první nebo jako druhá. Atmosféra a napětí neexistuje, protože většinu filmu se neděje lautr nic - a z toho se má něco vybudovat? A kecy o inteligentním filmu jsou taky úplně mimo - leda by vám přišlo inteligentní, že si holka vezme roušku, když utíká ven. Bravo, to tak krásně reflektuje dnešní strach! Kam se hrabe nějaký trapný Tarkovskij nebo Bergman, tahle scéna celou jejich tvorbu strčila do kapsy! Ok, možná chci od hororu moc, ale mě strašně štve, jak ten žánr upadá. Budování atmosféry a napětí, inteligentně vymyšlený příběh, sympatické postavy a nějaký skutečný strach nahradily nejlacinější bubu scény, co nejblbější možné postavy, hloupý a maximálně nelogický příběh a ten fakt, že to z diváka automaticky dělá idiota. A Host je takový ukázkový příklad, proč je dnes pojem "kvalitní horor" ve filmovém světě evidentně už ohroženým druhem - protože divákům fakt stačí jen laciné vyděšení s nelogickým příběhem. Celkem mě tady těch 64% překvapuje - a ještě víc mě překvapují vysoká hodnocení od uživatelů, od kterých bych to fakt nečekal. V rámci těchto "počítačových hororů" je tenhle snad tím nejhorším, co jsem zatím viděl - a že jsem jich neviděl málo. A víte co? Nakonec dám jen lepší 1*, protože to současné hodnocení, jaké tady je, si ten film rozhodně nezaslouží. Tohle prostě není dobrý horor. V žádném případě. A klidně mě za to ukamenujte. Lepší 1* () (méně) (více)

Kudly4

Pět krav a jeden vůl, jdou vyvolávat duchy přes videohovor, no a vyvolají samozřejmě toho zlého. Host nepřináší do daného subžánru vůbec nic nového. Něco takového dokáže natočit s minimálním rozpočtem snad každý a proto mě takovýhle typ Hororu prostě vyděsit nedokáže. Hvězda za krátkou stopáž a snesitelný finále. Doporučuji tak maximálně teenkám. ()

BOURQUE

Jednorazový horor snímok, patriaci do subžánru „paranormálne javy“. Priama a vecná záležitosť, využívajúca „situáciu“, ktorá vznikla kvôli pandémii. Veľmi oceňujem, že tvorcovia sa nesnažili zbytočne navýšiť runtime – tých cca šesťdesiat minút sú využité efektívne. Záver klasický a zrnkami pre prípadné pokračovanie. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

mzss1

(65%) Haha, ten popis filmu mě dostal – téma koronavir, ach jo …. xD V tomto rádoby amatérském snímku je to téma využito naštěstí na minimum, ani to zde nemuselo být. Prostě parta mladých holek, až na jednoho chlapa co tam skypuje s nimi, se večer společně připojí na net a díky jedné potrhlé ženské vyvolávají duchy. No, začátek mě moc nebavil, ale aspoň tu nebylo moc trapných žvástů. Já osobně tyhle filmy typu Paranormal aktivity atd nesnáším, ale zde to celkem šlo. Hlavně to mělo docela krátkou stopáž a chvílemi i děsivé scény, takže to klobouk dolů. Je vidět, že zde bylo vytěženo téměř maximum. Maximum píši proto, že lépe hodnotit nemůžu, přeci jen tyto filmy nemám rád a něco bych možná ještě přidal, upravil, nevím. Takže ty děsivé a i lekací scény mě docela dostaly, za což jsem rád. Víckrát už to neuvidím, ale jedno shlédnutí 56 minutového filmu mě nepohoršilo, ztracený čas to nebyl. ()

• Herecké obsadenie je zložené z blízkych priateľov a spolupracovníkov režiséra Roba Savagea. (drake31)
  • Film bol natočený výhradne cez aplikáciu ZOOM počas lockdownu vo Veľkej Británii. (drake31)
  • Keďže natáčanie prebiehalo počas lockdownu, herecký ansámbel sa musel spoľahnúť na seba samých od svetiel, kamery, zvuku, make-upu, či kaskadérskych kúskov. Herci sa taktiež zúčastnili virtuálneho workshopu v ktorom sa učili praktické hororové efekty ako napríklad: dvere, ktoré sa pohybujú samé od seba, alebo ako dosiahnuť, aby veci padali z políc. (drake31)