Talianska sociálno - kritická dráma z obdobia po nástupe fašizmu. (oficiální text distributora)

Hennes

Teresa (Monica Vitti) je zlodějka, se špatnými kořeny a žije od dětství velmi smutný a život. Teresa Numa se narodila v Anziu v chudé rodině a životem se proplétá složitě. Neustále hledá nová pracovní místa, je často nucena krást na živobytí. Brzy otěhotní, poté se stane vdovou. V Římě začíná žít Teresa svým důvtipem a vstupuje do skupiny několika zlodějů. Přichází uvěznění, poté zkouší štěstí v Livornu, Janově a Miláně a znovu se vrací do Říma. Jejím druhým domovem se stává vězení, ale i psychiatrická léčebna. Po propuštění z léčebny, napůl zničena, se vrací zpět do Anzia. Monica Vitti, zde podala výborný výkon jak po stránce komediální, tak po stránce melancholie a tragédie. Snímek je se šťastným koncem, ale přesto odhaluje hrůzu dané doby. ()

Flego

Tereza sa stala obeťou spoločnosti a začína sa mylne domnievať, že krádeže nie sú zločinom. Osud mladej ženy je poznamenaný mnohými omylmi a tragédiami, všetko je však prednesené od odľahčeným spôsobom. Mne to tlačenie na pílu príliš nevyhovovalo. Treba však oceniť skvelý herecký výkon Monici Vitti. Štvrtá recenzia. ()