Machr na 30 dnů

Trailer 1

Hlavním hrdinou je nemotorný zbabělý mladý policajt Rayane, který léta snáší šikanu od svých kolegů. Celý Rayanův život změní mylná diagnóza jeho ošetřujícího lékaře, po které si konečně začne užívat naplno. Seznam toho, co by chtěl mladý policajt zažít než zemře, jej přivede do víru bláznivých zážitků. Po několika zhýralých dnech v Las Vegas dostane nápad, jak oslnit vysněnou ženu Stéphanii a konečně se stát hrdinou, kterým celý život toužil být - Ryan se rozhodne rozbít vyhlášenou síť obchodu s drogami. (Mirius FD)

Trailer 1

Aljak

Tareka mám rád, aj keď nie všetky jeho komédie sú až také vydarené, ale táto bola z tých lepších - určite lepšie ako jeho režisérska prvotina Épouse-moi mon pote. Dejová línia bola síce úplne jednoduchá a v podstate nijako obzvlášť originálna. Ale tie klasické klišé scény, ktoré sa pravidelne v akčných filmoch opakujú, a tu za každým dopadli fiaskom, to ma vždy vcelku pobavilo. Dialógy boli fajn, hoci niekedy zbytočne prepálené, a taktiež ten sexistický humor by som kľudne oželel. Celkovo to bolo však obstojné, taký ľahký nadpriemer - a nebyť toho tlačenia na pílu a občasná absurdita, tak by som dal pokojne aj 4*. ()

Arsenal83

Tarek Boudali je celkom macher, filmy a komédie mu proste vychádzajú. Vie vždy pripraviť niečo, čo pobaví, rozosmeje. Macher na 30 dní nie je plnou náložou ako napríklad Alibi na mieru, ale určite sa tu našlo viacero pasáži, ktoré úprimne vyšli. Pohodový, vtipný film. ()

M.i.k.e

další z komedíí od partičky kolem pánů Boudaliho a Lacheaua a i když to tentokrát není úplně trefa do černého a za filmy, ke kterým si napsal scénář a režíroval je přímo Lacheau trochu zaostává, pořád je to slušná zábava, která je lepší než zbytek soudobých francouzských komedií.Pár gagů je super, jiný pár zase ne, obsazení je sympatické a stopáž krátká. Kdyby alespoň takové komedie vznikaly u nás, vůbec bych se nezlobil...65% ()

BOURQUE

Dlhý celovečerný film herca/režiséra Tareka Boudali je opäť komédia, tentoraz v infantilnejšej forme. Nechýba jeho starý kamarát Philippe Lacheau a kopa vtipov a zábavných klišé scén. Scenár bez originálnejších a nečakaných momentov. Škoda, že práve tie zábavnejšie scény nemajú väčšiu silu. P.S.: Z odkazov na iné filmy potešili spomienky na Sherlock Holmes (analýza fyzického boja) a The Hangover III (kozy). Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Olík

Budu se muset dvojici Boudali & Lacheau podívat na zoubek ještě zevrubněji, protože z toho co jsem zatím viděl, musím konstatovat, že co se týče žánru nenáročné komedie, svoji práci rozhodně dělají dobře. Dokonce tady čtu něco o současných králích své země….to úplně nevím, na druhou stranu mne od dob Návštěvníků na první dobrou nenapadá nějaká výraznější francouzská veselohra a tak vlastně nakonec proč ne. ()

• Natáčení začalo 23. září 2019, trvalo 12 týdnů a probíhalo v Paříži a Île-de-France (zejména v Cergy) a také v Las Vegas. (bianci)