Kusy aneb Tisícero výkřiků noci

(festivalový název)
  • USA Pieces (více)

Matka přistihne svého malého synka, jak si skládá puzzle s obrázkem nahé ženy. Hoch dostane vynadáno a puzzle mu zabaví. Syn ze vzteku matku zabije a rozřeže pilkou na kousky. Po čtyřiceti letech se ve stejném městě objevuje tajemný vrah s motorovou pilou, který rozřezává mladé dívky na kusy a bere si některé části jejich těl. Tak si podle starého puzzle skládá nové - ze skutečných částí ženských těl... (Flipnic)

martins

Matka si vybíjí zlost na manžela, že jí opustil na malém synovi, kterého přistihne při skládání puzzlí s nahou ženou, prohlíží mu věci a syn si mezitím dojde pro sekyru a matku rozseká, pak vše narafičí, aby to vypadalo jako na venkovního pachatele. Po 40 letech se objeví tajemná postava s motorovou pilou, která si z obětí rozřezá s vyjimkou předposlední oběti, kterou vykuchá nožem a vezme si postupně hlavu, trup, ruce a nohy. Podezření padá na správce tělocvičny, kde se vraždy většinou staly, toho hraje u nás známý Paul L. Smith(dvojník Buda Spencera z filmů o Šimonovi a Matoušovi). Velmi dobrý béčkový horor. ()

Elessar.

Taký bengálik s motorofkou. Akoby je tam veľa krvi, i veľa blbostí, no zároveň je to svojim zvrhým spôsobom aj neuveriteľná zábava. Slashery môžem z toho dôvodu, že pri nich nemusím nejako príliš rozmýšľam. Je to proste masakr. ()

Dombzila

Tak tenhle film se s ničím nesere. První vražda se stane už snad ve 2. minutě filmu a to tempo nepolevuje. Je to tak jízda, která nenudí a nemá nějaká slabší místa. Největší zápory filmu jsou asi výkony, které zkrátka na Oskara nejsou a právě ta přímočarost nedovolující obohatit příběh, která mi prostě nepovoluje udělit pátou hvězdičku. To ovšem dokáže vykompenzovat originální scénář a slušná dávka goru a nahoty. Právě brutalita tomuhle filmu neskutečně přidává a k tomu to má i celkem super příběh, kde sice odhalení vraha mohlo být trochu lepší a možná i trochu víc šokující, ale to neničí povedenost tohoto giallo-slasheru. 70% ()

sibskyn

Dost mě to zklamalo, v hororech mě vždycky nadchne motorová pila, jakmile slyším její zvuky, tak je mi jasné, že o zábavu bude postaráno. Těšil jsem se na to, a byl jsem na to nadržený, jak sáňky v létě. A není to špatné, ale nic by ve mě zanechalo větší dojem, podstatě si to už skoro žádné gore nepamatuji, krom začátku, ten je super. Některé scény jsou vynikající, ale zachvíly jsou tam strašné blbosti, cpané přes sebe a kouzlo je pryč. Takže je to šílený(to mám rád), ale chybí tomu ty správné přísady, aby se masíčko dalo jest. ()