Kusy aneb Tisícero výkřiků noci

(festivalový název)
  • USA Pieces (více)

Matka přistihne svého malého synka, jak si skládá puzzle s obrázkem nahé ženy. Hoch dostane vynadáno a puzzle mu zabaví. Syn ze vzteku matku zabije a rozřeže pilkou na kousky. Po čtyřiceti letech se ve stejném městě objevuje tajemný vrah s motorovou pilou, který rozřezává mladé dívky na kusy a bere si některé části jejich těl. Tak si podle starého puzzle skládá nové - ze skutečných částí ženských těl... (Flipnic)

Anderton

Pieces malo asi ambíciu byť najkrvavejším slasherom svojej doby, čo sa zrejme aj stalo. Zároveň sa ale asi stal aj slasherom s najväčšími logickými dierami, ktoré museli byť zreteľné aj v dobe vzniku. Po kampuse pobehuje vrah s motorovou pílou, pričom ho nikto nikdy nevidí a keď si vyhliadne ďalšiu obeť, tak zhodou okolností nikto nablízku nie je, aj keď je to napríklad šatňa pri telocvični. Ale od rýpania do logiky slashery nepozeráme, svoj účel Pieces splnil. Vraha síce nepoznáme od začiatku, jeho odhalenie ale väčším prekvapením určite nie je. ()

giallo

Povedený slasher jemně dokořeněný giallem. Já si nemůžu pomoci, ale měl jsem feeling jako, když sleduji vylepšenou Fulciho verzi Touch of death. A nebylo to jen tou motorovou pilou, ale celkovou atmosférou a lookem 80.let. Příběh se drží standartní rovnice slasheru, tedy maniak+plno mladých dívek = velký masakr. Navíc se do této rovnice přihodí proměná v podobě již zmiňovaného giallo žánru. Takže se až dokonce filmu tají identita vraha(všímavému diváku, je to jasné už od půlky). No a ve výsledku i přes né vždy fungující logiku(rozhovor 2 policistů, že na místě vraždy nenašli nic, co by spojovalo podežřelého s vraždou, ikdyž se tam našla jeho motorovka a otisky na ní), je to povedený kousek. ()

Kudly4

Jediné, co se dá pochválit, je Gore, které je opravdu kvalitní (*až na tu scénu s novinářkou, kde jí vrah bodne zezadu nožem a ta čepel se celá ohne o 90 stupňů, ha-ha). Nechybí rozřezané hlavy, končetiny, celá těla, vše za zvuku motorové pily a pár odhalených dívek. Jinak ale všechno ostatní na mě působilo strašně groteskním dojmem - chování herců, jejich dialogy, myslím si, že jako regulérní Hororová komedie, by to obstálo u mě rozhodně lépe. No, kromě té brutality teda, se mi to vůbec nelíbilo, když na scéně nebyla zrovna motorovka, strašně jsem se nudil, občas i chytal za hlavu. ()

Campbell

Pieces je parádní slasher u kterého by se mohlo plno dnešních slasherů učit. Má sice jednoduchou zápletku a vrah má poměrně dost stupidní motiv. Ale vraha jsem nečekal že to bude danej člověk. Krve a gore je tu plno a vypadá dobře a film mě totálně nenudil. Smith(aka druhý Spencer) je naprosto parádní a nečekal jsem ho v hororu. Ostatní herci jsou klasičtí neherci, ale nic rušivého. Film navíc podbarvuje výborná hudba. Parádní film. ()

PetrPan

Příběh jednoduchý, děj přímočarý, zábava maximální. Vynikající slasher s prvky gialla ( černé rukavice, sem tam nůž, vrah ve stínu) šlape jako dobře namazaný stroj. V hlavní roli motorová pila a musím říct, že Leatherface je proti zdejšímu mordýří naprostý břídil. Pieces Vám nedá vydechnout a od první chvíle na Vás lije hektolitry krve, násilí a brutalita se stupňuje s každou další vraždou. Zároveň je však cítit, že se film nebere nijak vážně a jeho posláním je pouze pobavit fanoušky svého žánru, některá zlehčení jsou pak naprosto unikátní, např. zcela nesmyslná kung-fu vložka či pěstní souboj Paula L. Smithe. Dokonalý a ultimátní trash! ()

Hellblazer

Jeden z najzábavnejších trashov aké som kedy videl. Matka pristihne svojho synčeka ako skladá puzzle na ktorých je nahá žena a keď mu ich zoberie, synček sa nahnevá a rozseká mamku sekerou. O 40 rokov neskôr začne vraždiť, len tak, bez príčiny. Ono, v tomto slashere mixnutom giallom vlastne nemá nič zmyseľ. Pri väčšine scén si budete hovoriť WTF? a smiať sa. Nechýba gore v spojení s nahými ženami a motorovkou, takže žiadnemu fanúšikovi hlúpych, gore, trash filmov by Pieces nemali uniknúť . Ooooo aby som nezabudol....koniec je ešte viac mimo než v Sleepaway Camp. ()

rollman1

Na svou dobu velmi povedený slasher. Film má svižné tempo, tudíž se u filmu nenudíte. Také mordy jsou pěkně natočené a vizuálně zpracované, Dále chválím hudbu, která dodává filmu skvělou atmosféru. Jediné mínus je scénář, který je místy až moc nelogický, ale to filmu na kráse vůbec neubírá.Tady neřešíte co kdo říká, ale jak kdo umírá . 75% ()

eraserhead666

Vidět tohle před nějakými třiadvaceti lety, zjištění, že můj tehdy oblíbený komik hrál a neskutečně děsivě se ksichtil v tak výborném a krvavém slasheru, asi by mi to zkazilo dětství. Nebo bych naopak kouzlu filmévoho horroru propadl o něco dříve. Pieces je nádhernou ukázkou, že v jednoduchosti je síla. Příběh je jednoduchý jak chleba s máslem, o nic moc se nesnaží, jen masakruje jednu (polonahou) dívčinu za druhou, stříká krásně zbarvenou krví a jejich mrtvá rozkouskovaná torza háže na hromadu. Parádní, krvavé, přímočaré, i přesto, že se prakticky vraždí jen motorovou pilou velmi nápadité a závěrečné odhalení je výborné. Tohle prostě žádné suché a sterilní CGI bez života nedokáže. Další z nádherných zapadlých skvostů, který by stálo za to vytáhnout na denní světlo a oprášit. ()

erl

Tomu říkám sranda! I přes motorovou pilou ohánějícího se vraha se jedná o velice zábavnou a absurdní záležitost která se nese v tom nejlepším duchu 80s slasher/gore školy. Potěšil mne specifický feeling Italských krváků a herecký projev Šimona. Škoda že neměl sebou Matouše. ()

corpsy

Čo na tom, že sa vo filme dočkáme vynikajúcich gore scén, keď napínavé scény vôbec niesu napínavé, herci a ich vedenie je strohé a celkovo scenár zaujme len totálneho laika. Tuctový splatter shlasher za slabé 3*. ()

Ten Druhy

Slasher o vrahovi, ktorý obzvlášť brutálnym spôsobom likviduje mladé študentky a jednoducho si dopraje to, čo mu bolo kedysi odopreté, je poznačený surovou popisnosťou Joe D´Amata - spoluautora scenára. Osobnosť krutého zabijáka je formovaná jeho traumatickým detstvom a matkovraždou. Film obsahuje veľa sexuálnych narážok, explicitného násilia a nechýba mu ani zmysel pre humoristický nadhľad a jemnú iróniu. Piquer Simon si uťahuje napríklad z rodových stereotypov. Tak ako šialený vrah Dean skladá puzzle z krvavých odrezkov úbohých obetí, aj režisér vytvára Pieces ako pestrú mozaiku z rôznych inšpiračných zdrojov. Zreteľné sú podnety talianskeho gialla, impulzy filmov ako Texas Chainsaw Massacre a Halloween, ale najvýraznejší je vplyv Fulciho hororu The House by the Cemetery (1981). Piquer Simon vzdal poctu známej scéne, kde vrah prerazí hlavu vydesenej ženy nožom, ktorého hrot vyjde otvorenými ústami. Filmový príbeh miestami (najmä ku koncu) stráca logickú niť rozprávania, ale šokujúcich momentov prekvapenia obsahuje našťastie viacero, takže dokáže udržať pozornosť aj zaujať. ()

Astaroth12

Hneď prvá vražda Mamy bola všedná ale rýchla a už vtedy som vedel,že ma tento film bude baviť.Je tu dobré rozohrané mysteriózno okolo vraha a preto tento film je prešpikovaný giallom a darí sa mu.Len herecké výkony mohli byť aj lepšie.Len čo ma udivovalo bolo neschopnosť a niekedy až tuposť policajných zložiek.Hneď od prvej vraždy Matky,keď jej syn bol akože obetou a nie podozrivým už to bolo dosť divné.Divné bolo aj to že vrah sa všade pohyboval a nikto ho nevidel a aj na miestach,kde sa pohybuje veľa ľudí.Atmosféra tu vo viacerých momentoch bola silná a niekedy priam mrazivá a aj napätím tento film disponoval.Pár scén tu bolo nedomyslených a preto scenár mal viacero nedostatkov.Je tu veľa krásnych žien a sem tam vykukne aj poprsie.Na tú dobu veľmi drsný a gore efektný slasher .Aj keď mal viacero nedostatkov,dosť som sa bavil.U mňa silné 4* a ďakujem helljahvemu za titulky. ()

Zayl

Výtečný trash slasher s motorovkou. Máme tu šablonovitý scénář, kdy světlo světa spatří vrah, který má zálibu v hanbatém puzzle. Ovšem matka nenachází v synově zálibě pochopení a skládačku mu zakáže. Synáček se nahněvá a bezlítostně švihne matce sekerou do hlavy, naporcuje ji a tváří se jakoby se v podstatě nic nestalo. Puzzle mu již evidentně nestačí, a tak se o 40 let později vydává znovu uspokojit své choutky - masakruje dívčí těla svou oblíbenou motorovkou. Nepřehlédnutelné je špičkové gore podpořené o neméně dobrou hudbu a burácející zvuk motorovky, což je zárukou krvavé zábavy. Tímto je našlapán téměř celý film, a přestože několik slabších míst tu je, tak nenudí. ()

kaylin

„Mil gritos tiene la noche“ je na první pohled nesmírně jednoduchý snímek a on takovým skutečně je. Těží jen z toho, že je zde šílený vrah, minulost, kterou známe, a následně jen vraždění slečen, které se nebojí odhalit něco ze své nahoty. Jednoduché ano, ale zároveň efektní, což prostě musím ocenit. Film si na nic nehraje, ale daří se mu diváka zaujmout a dovést ho až do zdárného konce, který tomu ještě dá pěknou třešinku posledním záběrem. ()

K.I.N.G.

Tento splatter / slasher je tak strašně prapodivný, že si ty 3 hvězdičky asi zaslouží. Navíc za školního zahradníka Willarda (Paul L. Smith) a hudbu téměř určitě. 50% ()

raimi

Tak tenhle kultovní trash mě hodně pobavil. Film, který neustále překvapuje s čím dalším tvůrci vyrukují. Holka na skateboardu vs obrovský zrcadlo přenášené přes ulici, náhodné setkání s klonem Bruce Lee, dvojník Buda Spencera jako "podezřelý" zahradník se svou milovanou motorovkou, a hlavně vraždy. Každá z nich je pamětihodná a rozhodně se s nima nešetří. Pieces jsou neuvěřitelně crazy, ale ani vteřinu nenudí, vždycky za rohem číhá nějaká vyšinutá scéna. Právem kult. ()

Gorehound

Trošku viac cheesy, než som si pamätal, ale aj vďaka tomu zábavné od začiatku do konca. Old school praktické gore efekty super, early 80's slasher atmosféra neodolateľná, záver skvelý. Chybičky sa nájdu, ale ten film sa na nič nehrá. ()

Vampireman

Nehorázná tupost, kde každej vypadá jako někdo jinej (Roger Moore, John Cleese, Bud Spencer, Elijah Wood, Jackie Chan, Gregory Peck...), vrah si půlku filmu skládá puzzle v rukavicích na mytí hajzlu a skrz druhou půlku hraje pochodová hudba jako vystřižená z pouti. Hohohó! ()