Kusy aneb Tisícero výkřiků noci

(festivalový název)
  • USA Pieces (více)

Matka přistihne svého malého synka, jak si skládá puzzle s obrázkem nahé ženy. Hoch dostane vynadáno a puzzle mu zabaví. Syn ze vzteku matku zabije a rozřeže pilkou na kousky. Po čtyřiceti letech se ve stejném městě objevuje tajemný vrah s motorovou pilou, který rozřezává mladé dívky na kusy a bere si některé části jejich těl. Tak si podle starého puzzle skládá nové - ze skutečných částí ženských těl... (Flipnic)

JohnMiller

Rozhodne veľmi zaujímavý bastard slasheru a gialla. S obidvoch týchto subžánrov má v sebe zakomponovaného toľko, že sa rozhodne nedá určiť či ide o slasher s prvkami gialla alebo naopak. Malo to tú svoju Taliansku Argentovskú mysterióznu atmosféru ktorá ma u týchto kúskov tak náramne priťahuje. Iba ma trocha mrzí, že mnohé dialógy boli v celku padnuté na hlavu a viac-menej išlo o tuposti. Ani logickosť nehrala v tejto snímke nejakú zásadnú úlohu. Niekoľko študentov počas vyučovania zabijú motorovou pílou a nikto si nič nevšimne ? áále no tak.. Ale keď sa prehryznem cez tieto závažné nedostatky. ide o vskutku zaručenú zábavu. Vraždy sú nesmierne dobre natočené.. Miestami cítiť umeleckosť scénok a kamery. Interiéri, masky a vkusne prevedené vraždy stoja za pozornosť. Argento ani Bava by sa nemuseli hanbiť. Nie je to na čisté štyri hviezdy ale zasa na druhú stranu, na tri je to príliš dobré.... 3,5* ()

gumli

Jeden z posledných filmov producenta Dicka Randalla.Šialený vrah morduje dievčatá v areáli vysokej školy dosť nezvyčajným spôsobom,motorovou pílou.Vrah je samozrejme známy od začiatku,ale divák má tu smolu že od prvej vraždy prešlo už 40 rokov.Takže ako vyzerá teraz,to je problém.Maximálne všetko čo vieme je,že treba sa zamerať na muža okolo cca 50 rokov.Kvôli puzzle s nahou ženou zabil svoju matku a teraz si chce urobiť skladačku z mŕtvol mladých žien.Film sa akože odohráva v Massachusetts,ale v skutočnosti bol natočený v Španielsku.Je to typický "slasher" film,ktoré boli veľmi populárne v začiatkoch 80.rokov.Či sa mu to podarilo alebo nie,to musí usúdiť divák sám.Ale pozor,film je svojím spôsobom pre bežného diváka "nechutný".A záver filmu,kto nevidel,neuverí.To asi nečakal nik!!! ()

destroy83

Špičkový slasher, který nekompromisně šlape od úvodního masakru až po lehce ujetý konec. Děj nás zavede na jistou univerzitu, kde se odehrávají doslova jatka motorovou pilou. Vraždy má na svědomí maskovaný zabiják, který se nám představí ještě jako malý chlapec v úvodní pětiminutovce. Rád si skládá puzzle s nahotinkama a když mu na to maminka přijde, synáček ji rozseká sekerou a aby toho nebylo málo, tak ji ještě řádně naporcuje. Čtyřicet let dal pokoj, ale nyní se v něm vraždící choutky opět probudily. Snímek jako takový je téměř bez hluchých míst a drží si divákovu pozornost po celou svou stopáž. Gore scén tu máme vrchovatě a v dokonalém provedení. Dočkáme se i notné dávky dívčí nahoty a sem tam nějaké soulože, vždy to ale vrcholí zvukem motorové pily. Zabiják je řádně odporný a jeho úchylné funění, vždy když se objeví na scéně, je nezapomenutelné. Nemám co vytknout, u mě jasný plný počet. ()

majo25

Prostredie vysokej školy, mysteriózna atmosféra, vrah s úchylkou, ktorého treba odhaliť, gore efekty - všetko ale zlyháva na lacnom spracovaní, ktoré pripomína tuctové 70-tkové talianske giallo filmy. Nezaujímavé a debilné sa správajúce postavy, zjednodušovania a hlavne kopa nelogizmov. Ani Christopher George s Edmundom Purdom to nedokážu výraznejšie zachraňovať. ()

bubun

Podle mě to s giallem mnoho společného nemělo, možná tak hudbu a ty kožené rukavice, ale to by mi ani tolik nevadilo. Klady filmu, jako například Šimona (Paul L.Smith) s motorovou pilou, nebo chvilkovou komičnost (úvodní scéna, které vévodí neherci - strážníci a matka budoucího vraha, ostatní neherci, jako například tenistka - bruneta, která, když prchá před vrahem, opravdu nevypadá, že by měla strach o svůj život, hudba z amplionů na tenisovém kurtu, týpek, co hraje Kendalla, a jeho herecký výkon: "It's Suzie Felix!", tenistka - blondýna: "Bastard! Bastard!") bohužel převálcuje rozvleklost (a nenapadlo by mě to u filmu, který má 85 minut) a nuda. On se ten výčet komiky zdá být dlouhý, ale věřte, že pokryje jen pár minut. ()

Luk80

Tenhle " kouskař " to sice taky umí s motovkou ale co dál.... Dvojník Buda Spencera a jeho pohledy byly hodně v pohodě:-) Ale co tam dělal dvojník Bruce Lee, to už jsem nepobral. Hudba, respektive basová linka byla trošku vypůjčena z Pátera Thomase. A Proč by ne, když tady hrál Christopher George co rád krumpáčem dělá díry do rakví:-) ()

Brain-D

Velmi chytlavý nápad. Maminka zakáže synkovi hambaté puzzle, ten jí za to zabije a rozkrájí na kusy. Vyjde jako neviňátko a bude si chtít vytvořit živější puzzle a to z mladých děvčat jedné univerzity.. Škoda neskutečně hloupých scén, který tomuto hororu podráží nohy... ()

fiLLthe3DD

Italské horory většinou hodnotím průměrně,jelikož krom kvalitní hudby a skvělých "gore" efektů nenabízí vůbec nic působivého a originálního. Snímek "Mi gritos tiene la noche" po stránce příběhu taktéž není nijak zvlášť úchvatný,avšak dokáže zaujmout a některými scénami dokonce překvapit! Spoiler! Za(pro mne nečekané) scény mohu označit dvě: V té první na hlavního hrdinu vypadne z tajného úkrytu mrtvola zhotovená z částí lidských těl a v té druhé(ve filmu závěrečné) jsou hlavnímu hrdinovi rozdrceny varlata... Co trochu pokazilo celkovou atmosféru bylo poněkud "rychlé" odhalení vraha,avšak i tak mohu tento snímek označit za kvalitní... 70% ()

tenebrae86

Super film, který bohužel kazí spousta zkurveností v čele s nesnesitelným obsazením, které mi vadilo i ve Slimácích a s naprosto otřesnou scénou s "komickým" Japoncem. Cítil jsem se, jako by mě bodli pod žebra. Ta hudba z amplionu jako zástěrka vraždy byla další podpásovka. Ale jak říkám, jinak super film :). Jen si teď nemůžu vzpomenout jestli nakonec vraždil Šimon nebo Matouš...? ()

Jayem

Myslel som si že poriadne amatérske gore sračky vedia točiť len Taliani ale mýlil som sa. Španieli sú v tom tuším ešte lepší. Film napriek tomu že je z 1982 vyzerá ako by ho natočili v 50 rokoch. Neskutočne stupidné správanie postáv až som si myslel že sledujem Pata a Mata. A ten koniec, to ani nebudem spomínať. ()

aLPaC

Musím uznat, že během první scény jsem byl trochu v úžasu. Ačkoliv se matka vůči synovi nezachovala moc hezky, myslím si, že jeho reakce byla přeci jen trochu přehnaná. Uznejte sami. Když vám někdo přijde ukrást puzzle, naštvete se, ale zabít za to matku sekerou a poté ji rozřezat pilou, to mi přijde krapánek přehnané. No ale co, jiný kraj, jiný mrav. Poté se dostaneme o 40 let později, kdy ten nezbeda dostane chuť na puzzle z částí lidských těl, a tak musí pozabíjet pár vysokoškolaček, to dá přece rozum. Pieces má zajímavý nápad, pěknou lokalitu a některé hodně zajímavé vraždy, ale herecky je to průměr a za dva dny na tenhle film zapomenete. ()

stage.x odpad!

Ne! Jedno velký NE! Nebetyčná blbost.Strach? ani co by se za nehet vešlo. Herecký výkony? tam nějaký byly? Logika? jaksi chybí. Hudba? už nikdy víc. Příběh? neskutečně průhlednej. Litrů krve? celý moře,ale to tenhle brak nezachrání. Hvězdu? a za co? Vyhodit do odpadu dámy a pánové. ()

bufanda8

Viděno v rámci Festivalu Otrlého Diváka, což byla vážně pecka. Koukat se na to sama doma, dám samozřejmě mnohem nižší hodnocení, protože ten film je úlet. ()

Teardown

Parádní stimulátor dobré nálady aneb vytvoř si svou dívku snů, materiálu je přeci habaděj. Primitivní osmdesátka se sympatickým nástrojem a úderným úvodem, která bohužel nedokázala udržet takovou tu svou krásnou konzistentní náladu a především v prostřední části se oběvilo dost zádrhelů a hluchých míst. Ale i tak doporučuji. ()

drankeryth

Vrcanie motorovej pily vam v tomto filme sialeny manik ukaze ako sa vie spravne narabat s tymto nastrojom:) Celkom zabavna slasherovina v ktorom uchylak strasne rad sklada nemravne puzzle a to mu casom nestacilo a zacal si tak sam robit puzzle z roznych casti tiel ludi tymto skvostnym nastrojom smrti, akym je motorova pila. Iddeee sa na lov. Ako prva obet mu pod jeho vrazednymi sklonmi padla vlastna matka ked ho zacala buzerovat, co to sklada. On nevahal a par zasekmi ju sekol sekerou do hlavy. Dalsie obete tiez moc nesetril a ustedril im par zarezov do tiel, akym boli upilenie hlavy, koncatin a tiel. Vo filme ukazali aj nejake gore prvky, co len pridava na pluse v zanri slasher hororu. Len plynutie filmu a jeho dej je tak trocha plytky a nevyvazeny. Keby lepsie zapracovali na deji, tak by moje hodnotenie vyzeralo omnoho lepsie ako su tri hviezdicky. Film je uz starsieho data a to mu vobec neubera na spracovani vrazd obeti, aj ked sem tam to skripe nie moc podarenymi zabermi zabijania teenagerov. Ako priklad uvediem ten noz ktory vrah zabodol jednej zenskej cez celu hlavu von ustami. Bolo vidiet, ze to nebolo skutocne, skor trapne. ()

mourinho

Poslední dobou vždy, když se na nějaký film moc těším, tak to většinou nedopadne. Co já se tohoto DVD nasháněl! Bohužel mě csfd zase jednou pěkně obelstila. Na základě zdejšího hodnocení, fotogalerie a komentářů jsem nabyl falešného dojmu, že se jedná o zapomenutou raritu, nedoceněný klenot, leč není tomu tak. Herecké výkony o ničem, zápletka tak obyčejná, že to víc ani nejde, soundtrack alespoň u mě potřebnou atmosféru nenavodil, kdo je vrahem mi bylo jasné velmi záhy.....do průměru vlastně tento slasher vytáhly jen opravdu luxusní gore scény, no ale i těch zas tolik nebylo. ()

Knor

Velmi slušný gore, pěkná děvčata a pár nahotinek, to je jediný co můžu připsat k dobru. Jinak je všechno lehce podprůměrný skoro až nudný. Víckrát už se k tomu vracet asi nebudu. ()

Pokryvac

Guilty Pleasure vo svojej najvýznačnejšej podobe. Asi najbrutálnejší prológ, aký som mal možnosť vidieť. Syn rozseká vlastnnú matku sekerou, prídu policajti a nájdu jej hlavu v skrini. Potom sa príbeh prenáša na akademickú pôdu o 42 rokov neskôr, kde medzi prvými scénami máme možnosť vidieť dekapitáciu hlavy s motorovou pílou. Totožnosť vraha ostáva neznáma a tak vraždy pribúdajú a pribúdajú... Za obzvlášť vydarenú scénu považujem tú výťahovú. Maličká kabínka výťahu - v nej obeť a chlapík skrývajúci svoju motorovú krásku za chrbtom. Skutočne nepríjemná predstava. Zrejme budem viacej využívať schody... Zaujímavá je aj štylizácia vraha. Až do výsledného vyvrcholenia môžeme vnímať len jeho siluetu a zrýchlený dych. Tento slasher teda nie je vôbec nudný, ale akosi si nemôžem dopomôcť k štvrtej hviezdičke. Niektoré scény nie sú úplne dotiahnuté, ba až nezmyselné - napríklad scéna s učiteľom kung-fu slúži len ako nastražená ľakačka. Z ničoho nič sa tu totiž objaví podivný aziat, ktorý napadne nevinnú ženu a začne na nej predvádzať rôzne chmaty, pričom nakoniec svoje podivné správanie ospravedlní tým, že zrejme zjedol niečo pokazené.... Avšak samotný záver je natoľko šialený, že zaoberať sa nejakou logikou je v prípade tejto snímky úplne zbytočné. Myslím, že dobre urobené gore efekty a vrieskajúce ženy túto menšiu vadu vynahradia. ()