Skvěle vycvičenou francouzskou vojačku po traumatizující bojové misi převelí domů. Tam ale využije svoje smrtící schopnosti a vypátrá muže, který ublížil její sestře. (Netflix)

zodiak217

Nuž Oľga Kurylenko ako odvážna vojačka, ktorá ide aj cez mŕtvoly a nosí si so sebou svoje traumy z vojny, ktorých sa už asi nezbaví. Konečne film, ktorý sa Netflixu podaril lebo v poslednej dobe produkuje brak a toto rozhodne brak nebol. Premakal by som ešte bojové scény, ktoré by si zaslúžili viac vyniknúť, no malo to ten európsky nádych a nebolo to do očí bijuce: "sám proti všetkým, prežijem všetko." Dej mal spád svoj vlastný príbeh aj keď divák môže mať pocit, že mu to stále pripomína nejaký predchádzajúci film len si nevie spomenúť ktorý, ale vďaka Olge Kurylenko to bol level. Tentokrát mi tu chýbala tá jej fame fatale podoba, no bola tu za drsňačku, čo chce pomstiť svoju sestru. Trochu viac by som vystaval dej. Mal som pocit, že príliš rýchlo prišla na všetkých bad asses filmu a rovnako rýchlo ich zlikvidovala, no rozhodne vysoko pozeráteľná záležitosť, ktorá vie upútať. ()

quido_zidle

"Revenge movie" mám rád, vyrostl jsem na nich. Čekám od nich pohodovou 1,5 hodinu, kdy můžete vypnout mozek a kochat se jak zlí kluci dostávají na prdel aspoň na obrazovce... Ale co tu máme teď - 50ti kilová Netflix lesba (jak jinak...) na kodeinu fajtí prvních 40 minut(nekonečnýýýých) s deprézí a zbytek s ruskýma mafiánskýma zloduchama (jak jinak...). Řeknete klasické "béčko" s Netflix modifikací - nadžena(kde jen asi nesehnali správně zabarvenou herečku). No jo, ale to si to nesmí hrát na něco víc, že...? Pak z toho vznikne ... ano 3 tečky - znamenající NIC - přesně to totiž ten film je - NIC! Druhá hnězda je za výborný fajt 1to1 v nemocnicí... Jinak nekonečných 80 minut... ()

JokerBaby

Pre mňa celý film ok , dalo sa , a aj to pobavilo . Dávam tri hviezdy . Na viac to nemá ale je to dobré . Celé to sama zahrala známa Olga Kurylenko - francúzsko-americká herečka a modelka ukrajinského pôvodu. Film je o vojačke ktorú prevelia k vojenským jednotkám vo Francúzku aby kontrolovali oblasti kde sú možní teroristi a kde je podozrenie , že dôjde k teroristickým útokom. Jednotka sa volá Sentineli - / názov je podľa domorodého kmeňa ktorý je do dnes nedoknutý civilizáciou. K veci : Takže táto vojáčka nastúpi do služby a svoje pracovné povinnosti si vykonáva pre ostatných nejak divne. Porušuje predpisy a stará sa do vecí do ktorých ju nič. Dá sa očakávať že skôr či neskôr dôjde do konfliktu zo zákonom lebo je ako neriadená strela. Svojím konaním poštve proti sebe vlastné jednotky. Dej filmu je o tom ako ublížia jej sestre . Oľga K. - vojáčka sa rozhodne že si to s agresorom vybaví osobne zoči voči. Problém nastane ak zistí že týpek nie je hoci kto, ale z bohatej rodiny Viac neprezradím. Je to dobré . Oplatí sa to pozrieť. ()

Saxos

Nejlepší vojanda ze všech, mluvící pěti jazyky, po nezdařené vojenské operaci, má problémy sama se sebou. Nechají už jí hlídat jen okolí hotelových pláží na domácí půdě. Na nějaké to zobání na pojišťovnu má nárok, k tomu opatří nevitamínový doplněk od překupníka a to se pak paří. Do teď nuda, tak to chce změnu. Mohla by se třeba začít plést do práce policie, musí se umět dobře prát, aby zvládla tři protivníky, musí čórnout zbraň /co se stane s bouchačkou při její první hurá akci se nedozvíme a proto příště raději bere celou tašku zbraní/ a vydat se drahou mstitelky své znásilněné sestry. Nechápu to horší hodnocení. Vždyť film splňuje současné nároky – mladá, chytrá žena v typicky mužském povolání, multikulturnost, máme tu lesbičky /opět hlavní hrdinka, co ona všechno nestihne/, napínavá krimi zápletka. Lump musí být rusák a jedině s diplomatickým pasem. No jo, teď už hodnocení chápu. Finále jsem předpokládal v Rusku, omyl byla Dubaj. Jednání naší hrdinky jsem tipoval na několik let basy, opět omyl byla asi pochvala před rozvinutou bojovou zástavou, a proto nelze hodnotit jinak. Klady: krátké. Zápory: doběhnout lumpa, který zdrhá v teplákovce a keckách, a sám být ve vojenské výstroji, to už je výkon, nebo lump je mrzák. Závěr: nedoporučuji, fakt ne. ()

Kushina

Takový typický revenge film, jen trošku slabší. Hlavní hrdinka měla spíš z prdele kliku, než že by působila jako nějaký super zabiják, kterému by nikdo neublížil. Film v takovém hodně ponurém duchu s neschopností pořádně vtáhnou do děje a konec... No vlastně ani nevím, ale asi život na útěku? Nedomyšlený, ale ne vyloženě špatný. % ()

Ja.Malachi

..lepší premier..:)...okrem toho že je pekná ešte to aj dobre -uveritelne zahrala...a tento spôsob trestu by potrebovalo veeeelmi vela !osôb"...pretože zákon pre nich je len zdrap papiera!!! ()

mdf

Na Olgu se sice kouká dobře,od toho tam taky je,jedna zajímavá scéna,ale jinak neuvěřitelná ubijející nuda,bez energie a nápadu. ()

Zaks

Film sa postupne mení z celkom zaujímavého na dobrý a na konci sledujeme už podpriemerný príbeh s vypnutou logikou. ()

McGuffin

Pod blankytně modrým nebem se v jihofrancouzském přístavu kolébají bílé plachetnice, v obchodech i ulicích chodí vojenská po zuby ozbrojená Stráž, Sentinelle, a po západu slunce zajdou naivky i gauneři pobavit se na diskotéku. Gauner ublíží naivce a jeden z vojenské ozbrojené stráže po něm na vlastní pěst začne pátrat rychleji než policie. A když ho vypátrá, potrestá ho rychleji než justice. Asi scénář napsali Matthieu Serveau a též režírující a produkující Julien Leclercq rychleji než třeba. P.S. To je odstavec o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

merops

Kromě prezentace Olgy, která nám, zdá se, nějak výrazně pohubla (příprava na nějaký další snímek?), si marně lámu hlavu, proč bylo tohleto dílko natočeno. A napadá mě jediné řešení: největším nebezpečím pro nás, obyčejné občany, jsou ti, kteří nás mají ze zákona chránit. Bývají nezřídka psychicky značně labilní, nevyhýbají se fetu, umí jiu-jitsu a člověk nikdy neví, čeho se od nich může dočkat. A ty poměrně módní lesbické scény mě už taky moc nebaví, nemohl by Netflix v rámci megakorektnosti natočit konečně nějakou podobnou hitovku se dvěma muckajícíma se chlapama? ()