Vražedný aerobic

USA, 1986, 89 min

David A. Prior

David A. Prior

David Winters, Peter Yuval

Když zetkový sranec, tak jedině od Priora, jehož patlalství dosahuje až grandiózních úrovní a proměňuje klišé a stupiditu v zářivé brilianty. Jeho skloubení osmdesátkové módy aerobiku a health clubů se slasherem nechtěně odhaluje obludnost a grotesknost vyhrocené fetišizace těla. Zdejší postavy doslova tělocvičnou žijí, neboť tepláky, tílka, elasťáky, návleky a čelenky nosí také na ulici i doma. Jalové dialogy, všeobjímající topornost herců i inscenace a směšně překombinovaný scénář vytvářejí neprůstřelně konzistentní absurditu, která své publikum potěší, jako nic jiného. Inu, ideální titul pro Festival otrlého diváka a jeho hvězdnou tlumočnici Samanthu Bifidus, která se náležitě zhostila nejen nablblých dialogů, i četných songů a dala tak publiku další nezapomenutelný zážitek.(19.2.2012)

Pohodová osemdesiatková vyvražďovačka, odohrávajúca sa vo veľkom športovom centre, plnom vyšportovaných kočiek, frčiacich na aerobicu a svalovcov, závislých na činkách. Zábery na plné zadočky dobových fešánd v horlivom tréningovom nasadení potešia, rovnako ako občasné šatňové či sprchové scénky, alebo početné mordy, v ktorých vrah používa netradičnú slasherovú zbraň - veľkú zicherku. Killer Workout je jedným z prvých filmov béčkového režiséra a scenáristu Davida A. Priora, ktorý sa tu pokúsil aj o šokujúce rozuzlenie a za seba môžem povedať, že sa mu to svojim spôsobom aj podarilo. Do jednej z hlavných úloh pochopiteľne obsadil svojho brata - akčnú "skorohviezdu" Teda Priora, ktorý tu s radosťou predvádza svoje napumpované bicepsy a zhruba každú polhodinu si dá pästný súboj s nejakým iným fitnesákom :)(28.12.2010)

Kvalitní a zábavný slasher z prostředí fitness centra s nezaměnitelným feelingem osmdesátých let. Děj je jednoduchý, ale úderný. Po fitness centru a jeho těsném okolí pobíhá zabiják a kosí klienty i zaměstnance centra. Činí to dosti zvláštním, ale divákovu oku lahodícím způsobem. Ihned mi na mysl naskočila Fulciho Smrtící spona. Do toho nám přibývá jeden drsňácky se tvářící polda a vzhledem k osobě režiséra, jeden klaďas v upnutých trenýrkách v podání koho jiného, než Teda Priora. Vražda střídá vraždu a místa mezi nimi vyplňují pěstní souboje a nakrucující se ženská těla za doprovodu dobových hudebních fláků. Tvůrci netěží pouze z kopy zajímavě pojatých mordů, ale i jak je výše již naznačeno z přehlídky spoře oděných krásek - samozřejmě dojde i na sprchovou scénu. Vzhledem ke kratší stopáži a velice zábavnému obsahu směřuje snímek celkem svižně, bez nudných pasaží, k nečekanému finále. Samozřejmě dílko je béčko jako řemen, takže tomu odpovídají herecké výkony, které ve spojení s některými dialogy působí místy velmi úsměvně. Ovšem toto nemůže na snímku béčkového ražení moc pokazit. Takže u mě s přehledem za čtyři hvězdy.(5.3.2011)

• Campbell

Slasher od Priora? To jsem si nemohl nechat ujít. Čekal jsem šílenost ale nakonec se mi dostala docela vážná kravina. Abych byl upřímný spíše jsem zklamaný. Ne film není rozhodně špatný jen je zbytečně nudný a třeba takový scény s posilováním mě extrémně nebavily. Krve tu nijak extra není a tak člověk prostě sedí a čeká na konec který taky nebyl nijak záživný.(9.12.2012)

Kouzelný béčkový opus, kde když zrovna neřádí smrtící sponka, natrásají se kočeny v obtáhlých gaťkách (pojali jsme podezdření, že ty záběry se točí pořád dokola). Korunu tomu dodávají absolutně zcestné dialogy s policajtama. Samozřejmě herecké výkony jsou šílené, přesně ladí k totální lacinosti zbytku. Dokonalé vystížení dobry, pekelné účesy, hadry a synťáková hudba. Hodně pobavilo.(9.2.2014)

• - Natáčelo se v Los Angeles v Kalifornii. (Epistemolog)