V šedesátých letech dvacátého století se světem hnala vlna svobody, liberalismu, obrovských sociálních i politických změn. V katolických klášterech severního Irska se však čas jakoby zastavil. Sem byly zavírány dívky, které se jakýmkoliv způsobem prohřešily proti dobrým mravům a společenským konvencím. Padlé ženy, které měly těžkou prací odčinit své nemravné skutky, děvčátka sotva odrostlá sirotčinci, která by jejich krása venku ve světě nepochybně vrhla do náruče hříchu a ďábla. Jednou z nich je i Anne-Marie, čekající nemanželské dítě. Deset hodin denně šest dní v týdnu pere teď prádlo cizích lidí a kromě toho zná už jen modlení a tvrdý dril. Ve chvíli, kdy za ní zapadla klášterní vrata, ztratila všechno. Civilní oblek, vlasy, dokonce i jméno. Nejhorší ovšem je, že ztratila naději. Naději, že se odsud ještě někdy dostane... (oficiální text distributora)

cab

Velmi podobné Padlým ženám. Takže moje hodnocení je stejné. Katolíci jsou prasata a to bez servítek. Humus. A to vše ve 20. století. Každý by se na to měl podívat. 95% ()

franya69

Kde to sakra je to Irsko, že tam poslední klášterní prádelnu zavřeli v r.96? Člověk věci o podobných zařízeních bral vždycky tak trošku s nadhledem, protože se to vlastně dělo někdy ve "středověku" Při zjištění, že něco podobného mohla reálně prožít slečna o 10let mladší než jsem já, to má úplně jiný rozměr, s člověkem to zacloume a dost blbě se to vstřebává ! Výborný snímek, který toho hodně řekl a pevně doufám, že někde nejbližších pár dní nepotkám jeptišku, neboť díky matce představené bych mohl mít problém jí neinzultovat... ()

J. K. Lister

Existuje spousta podobných míst odkud není úniku, a když, tak za něj draze zaplatíte. Další zajímavý dramatický příběh o lidech, kteří marně usilují o svobodu pod dogmatem církve. Jakmile jsem snímek shlédl, mě ještě dlouho strašil v hlavě. ()