Film roku

• Španělsko Competencia oficial (více)

Penélope Cruz se představí jako slavná a excentrická režisérka, která dostala za úkol natočit ten zaručeně nejlepší film všech dob. Má neomezený rozpočet a velké umělecké ambice, ovšem jejím největším úkolem bude zkrotit své herce v hlavních rolích. Antonio Banderas hraje roli slavné sebestředné filmové hvězdy, zatímco Oscar Martínez ztvární přehnaně uměleckého charakterního herce. Oba jsou už legendami, ale každý je úplně jiný a rozhodně to nejsou kamarádi. Všichni tři spolu vytváří filmovou sestavu snů s velkým talentem a s ještě větším egem. Kdo z nich ale vydrží až do poslední klapky a do premiéry? Pokud si někdo myslel, že filmaři a filmové hvězdy jsou nesnesitelné primadony, komedie Film roku jim dá za pravdu. Penélope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martínez si v ní dělají legraci sami ze sebe, ze svých kolegů i celého filmového světa. (Bontonfilm)

Pekyno

Satirická rozpačitosť. „Môže sa nám film nepáčiť, a zároveň pripadať dobrý?“ No to vieš, že áno. Herecké esá, množstvo skvostných dialógov či vecí na zamyslenie. S pekným vizuálom. Avšak vleklé, opakujúce, miestami uletené? No veď vravím, rozpačité. ()

Kivis

Hrozně moc předvídatelné, ale i tak hrozně moc dobré. Byl jsem na vážkách, jestli nejít s hodnocením přece jen níže, protože ta předvídatelnost mě dost zklamala. Balvan, rakovina, herecké ceny, tribální hudba, výsledek poslední hádky, rozuzlení... nic z toho nepřekvapilo. Neříkám, že od začátku víte, jak to celé bude probíhat a jak to dopadne, ale prostě jste vždy minimálně o půl minuty (ale většinou ještě o dost víc) napřed a tím film hodně ztrácí ze svého potenciálu. Aspoň jeden, dva překvapivé momenty nebo nečekané zvraty by mu slušely. Proč tedy to nadprůměrné hodnocení? Protože mezi tou trojicí to prostě dokonale jiskří, nebo v tomto případě spíš žhne. Tohle je prostě herecký koncert v minimalistickém balení. ()

ssarka

kopec chvály ze všech stran velký jako Himaláje,ale mě to prostě přišlo ploché jako Holandsko....byly asi 4 scény, které mě zaujaly a to je na tak vychvalovaný počin moooooooooooooooc málo....ovšem Penelope ty vlasy sakra sekly... ()

robbez

Je příjemné vidět, že filmaři jsou schopni ironicky reflektovat i sami sebe. Výstižná satira na kult celebrit, režisérské manýry i na pseudointelektuální pózy. Přestože film určitou "artovost" paroduje, je zároveň sám o sobě poměrně artový. ()

hanca.uh

Poprvé mě film v kině až tak úplně nezaujal, teprve až po čase po 2. shlédnutí jsem v něm nacházela takové ty příjemné momenty včetně krásné Penelope........a počítala, kolikrát tam zaznělo to krásné španělské slovo "pelicula": -)) ()

confisio

Kdyby si každý uměl ze sebe udělat prdel tak, jak to předvádějí v tomto filmu Penélope, Antonio a Oscar, byl by náš svět o mnoho krásnější. Snad jim to kolegové, producenti a režiséři odpustí. Výborný scénář a excelentní výkon třech hlavních hrdinů. Originální bušení do vlastních řad, do té snobské herecké sebranky ;-). ()

Leada

Herecké výkony skvělé, to bezpochyby. Za mě teda Penelope úplně neskutečná, zvláště rozjezd byl ale velmi pomalý, táhlo se to. Bohužel označení "komedie" mi připadá hodně přehnané. Těch vyloženě vtipných momentů tam bylo pomálu. Zajímavý zážitek, ale do kina bych na to znova nešla. ()

Belphegor

Hodnocení jsem si musel nechat projít hlavou, po projekci jsem chtěl dát 4, ale čím vic o tom přemýšlím, zjišťuji, že Film roku je prostě dozrálejším typem komedie. Neni to úplná pětka ale čtyři je prostě málo. V podstatě mé rozporuplné hodnocení plyne z očekávání, která jsem měl - neni to totiž klasická hloupá řachanda. Zpětně na mě dýchá pravý umělecký um a spoustu momentů, které film dokázal vtisknout je prostě důkazem, že se nejedná o tuctový film, ale snímek s hlubokými myšlenkami. Penelopé Cruz je tu pro mě nejzajímavější postavou. Příběh o třech lidech, kteří jsou v závěru všichni egoisti, příběh z filmového prostředí a o rozebírání umění. Jak tenká hranice je vlastně mezi uměleckým záměrem a pohoupohy nesmyslem? Nelze odpovědět. Možná dokonce je Film roku adeptem do prvních desítky oblíbených filmů, uvidíme, těším se na další projekci. ()

Dej

Film měl pár vtipných momentů, ale jinak celou dobu panovala taková divná atmosféra. Něco tomu filmu prostě chybělo, nějaký náboj energie, který by mě držel naživu. ()

Jan_Hybern

Tak trochu slabší odvar Pedra Almodovara... Ale tak nějak to postrádalo jeho lehkost a hravost, vtip i napětí. Jako je to dobrý film, určitě svými třemi hvězdičkami tak trochu autorům křivdím, ale to jsou asi ta nenaplněná očekávání. Možná jsem čekal, že se o něco více zasměju. A nebo že tam bude o něco dramatičtější děj. Ale jo, např. ta scéna s kamenem byla vtipná... :) ()

Tempter

Schématická, předvídatelná a manýristická rádoby artová hovadina ve stylu herci hercům, filmaři filmařům a divákům navzdory, oni nám to stejně zbaští, protože my víme, že víme. Dvě hvězdy za žluté kalhotky, Penélopy oči a chlupům v podpaží navzdory. ()

Dana.Mikulda

Rozhodně divnofilm, prostě něco jiného. Tito tři herci ale perfektně zahráli postavy tří lidí z branže. Zbytečně zdlouhavé ale někde jsem se zasmála. ()

McGuffin

Dva slavní španělští herci mají pod režijním vedením slavné španělské režisérky za peníze španělského a podle svého mínění ne ještě slavného miliardáře vytvořit budoucí slavný Film roku, Competencia oficial. O dvou znešvařených bratrech. Herci si hned na začátku zkoušení lidsky pranic nesednou a na konci je to snad ještě horší. První pokradmu nabídne režisérce, že pokud by chtěla, snadno zastane i roli druhého. Jenže druhý před natáčením pokradmu shodí ze střechy prvního, a střih, jsme na festivalu a vidíme, že v dokončeném filmu druhý snadno nahradil prvního, toho času v kómatu. Dvouhodinovou historkou z natáčení zkoušejí publikum zabavit španělští scenáristé Andrés Duprat a též režírující Mariano Cohn a Gastón Duprat. Miliardář ke své slávě nakonec postavil most. MacGuffin ()

tank4488

Film roku – dobrá satira. Miliardář Don Umberto Suarez, jako svůj odkaz, aby nebyl zapomenut se rozhodne natočit nejlepší film nebo postavit most. Pozve si na to nejlepší režisérku Lolu Cuevasovou, a nejlepší herce. Felix Rivera žije jako superstar a Ivan Torres je divadelní herec, který žije svůj prestižní život. Felix a Ivan mají hrát soupeřící bratry. Oba mezi sebou bojují o respekt toho druhého, dělají si ze sebe legraci, uznání od Loly, zlepšení svého ega, Felix chce prestiž a Ivan uznání. Most je taky nakonec postaven a otevřen. Příběh vypráví, jak připravit herce na natočení filmu, vstup do zákulisí, zavede trochu hlouběji do procesu tvorby filmu, konkrétně do vztahu mezi herci a jejich postavami a co vše je někdy potřeba ke skvělému výkonu. Mimochodem herecké výkony v tomto filmu jsou velkolepé. Může být obtížné spojit se s příběhem, děj těžký na pochopení, k zamyšlení, v některých místech se zacházelo do extrému. V některých místech pomalé tempo, nevíte, kdy skončí. ()

Bohaatstvo

Nedokoukal jsem v kině, pro TV je tenhle film vhodnější. Nemusím vidět ega zvětšená ještě velikostí plátna. Ale jinak fajn snímek. ()

domco61

114 minut intelektualneho humoru ktorý nie je vtipný. Uznávam nápad ale na konci filmu si aj tak poviete že ten strávený čas sledovaním filmu z ktoého si nič nevezmete ste mohli stráviť inak. Inak povedané hovadina roku. ()

Hanysek

Dvě naprosto rozdílné herecké osobnosti řízené perfekcionistickou režisérkou... Herecké obsazení k sobě hezky pasuje, nicméně po půlce film tak trochu začne šlapat vodu a začne být předvídatelný. Antonio je v roli naprosto skvělý a z celého tria mě bavil nejvíc. Spíš mi to přišlo jako Art film, které opravdu nemusím, ale tady mi to nijak nevadilo... Lepší 3*. ()

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (více)