Reklama

Reklama

Film roku

  • Španělsko Competencia oficial (více)
Trailer 3

Penélope Cruz se představí jako slavná a excentrická režisérka, která dostala za úkol natočit ten zaručeně nejlepší film všech dob. Má neomezený rozpočet a velké umělecké ambice, ovšem jejím největším úkolem bude zkrotit své herce v hlavních rolích. Antonio Banderas hraje roli slavné sebestředné filmové hvězdy, zatímco Oscar Martínez ztvární přehnaně uměleckého charakterního herce. Oba jsou už legendami, ale každý je úplně jiný a rozhodně to nejsou kamarádi. Všichni tři spolu vytváří filmovou sestavu snů s velkým talentem a s ještě větším egem. Kdo z nich ale vydrží až do poslední klapky a do premiéry? Pokud si někdo myslel, že filmaři a filmové hvězdy jsou nesnesitelné primadony, komedie Film roku jim dá za pravdu. Penélope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martínez si v ní dělají legraci sami ze sebe, ze svých kolegů i celého filmového světa. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (15)

Molir 

všechny recenze uživatele

V nejlepší tradici podivných kousků co občas vyjdou za Španělska (zde mix s Argentinou) a potěší na duši i na mozku. Ústřední trojúhelník šlape naprosto dokonale, z plátna vyloženě sálá jak si ten film všichni užívají (a Penélope sálá už tak nějak z principu ;) ), dialogy jedou jak po másle, naprosto skvěle dotažený minimalistický vizuál, často se spoustou negativního prostoru, a občas zajímavé hrátky se zvukem. A celou dobu má člověk takový ten možná trochu přiblblý blažený úsměv na tváři, protože si to skvěle užívá. P.S. není to ani drama, ani komedie, je to prostě svoje ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Je pekné, že si známi herci vedia vystreliť aj zo samých seba, poukazujú na to, aké primadony sa nachádzajú vo filmovom svete. A asi aj vo väčšine, nebude to jav ojedinelý. Film samotný však nie je veľmi vtipný a utápa sa v dialógoch. Paradoxne najviac zaujímavé na ňom bolo, Lola dramaticky rozpráva o zápletke knihy. To fakt malo niečo do seba. Zvyšok už nie je taká zábava. Objaví sa aj povinná deviantná scéna myslene vtipne, ale vtipná nebola. Objavil sa aj kríž na modeli lietadla, snáď len preto, aby sa povinne koplo na správne miesta. A objavilo sa aj fúkanie do rúry od vysávača a podobné bizarné prvky. Ale film roka sa neobjavil určite. ()

Reklama

theSaint 

všechny recenze uživatele

Když je film o umění sám uměním. Neskutečně jsem se bavil a nejvetší zásluhu na tom má Antonio, který válí na 150% a číší z něho to, jak si to užívá. Vše je perfektní. Vyvážené. Trefné. Nic podobného jsem ještě neviděl a člověk tu jedinečnost docení až při zpětném pohledu, když se film rozleží. Zajdu ještě jednou a to opravdu nedělám často. Typicky španělská krása. ()

M.u.t.t.t.y 

všechny recenze uživatele

Takřka celý snímek se odehrává v minimalistických lokacích sterilního sídla producentovy farmaceutické firmy; převážnou část stopáže tedy sledujeme tři filmaře v anonymních místnostech při čtených zkouškách fiktivního filmu, který jako diváci nikdy neuvidíme... a je to absurdní a je to super. Ačkoliv je snímek poněkud epizodický a už tak poměrně skečovité situace prokládá krátkými absurditami ze života postav po pracovní době, na konci ovšem tyto domněle nahodilé momenty dosud vnímané jako vedlejší dokreslení charakterů do sebe krásně, uspokojivě zapadnou. ___ Jak je z tohoto popisu patrné, Film roku není žádnou komediální řachandou, jako spíš kousavým sledem obrazů z pracovního života výstředních filmařů, kteří svým domnělým uměním žijí. Jednotlivé dialogy i situace jsou ale scenáristickou i režijní delikatesou, kterou perfektně dochucuje chemie mezi ústřední trojící. Sledovat tyhle tři filmařské pozéry společně soupeřit, tvořit nebo prostě sedět u stolu a povídat si je zkrátka skvělá zábava - obzvlášť, když Banderas s Marénezem hrají, že hrají, případně hrají, že hrají, že hrají. ___ Poklonu si zaslouží i způsob, jakým se režijní dvojici Mariana Cohna a Gastóna Duprata daří vystavět scénu bez jakéhokoli využití hudby a vystačit si tak s větší či menší intenzitou zvuků i tichem. Zatímco jiní tvůrci se ale často opírají o rozverné tóny, které mají podtrhnout komiku sledované situace a načasování pointy, zde si musíte vystačit sami. Jde o jeden z mnoha projevů tvůrčí důvěry v diváka, které z Filmu roku dělají tak příjemný zážitek. ()

TominoLa 

všechny recenze uživatele

U Filmu roku jsem se náramně bavil. I jsem si vzpomněl na Tenkrát v Hollywoodu. Proč?  DiCaprio a Pitt tam předváděli herecký koncert a ještě se u toho skvěle bavili. Byl to velký zážitek a dvojka Antonio Banderas a Oscar Martínez mi to svým výkonem připomněli. Byli fakt výborní a Antonio nám zraje. Přijde mi herecky pořád lepší. A samozřejmě rovnoceným partnerem jim tady byla Penélope Cruz. Užil jsem si to moc. 9/10 ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama