Film roku

• Španělsko Competencia oficial (více)
Trailer 1

Penélope Cruz se představí jako slavná a excentrická režisérka, která dostala za úkol natočit ten zaručeně nejlepší film všech dob. Má neomezený rozpočet a velké umělecké ambice, ovšem jejím největším úkolem bude zkrotit své herce v hlavních rolích. Antonio Banderas hraje roli slavné sebestředné filmové hvězdy, zatímco Oscar Martínez ztvární přehnaně uměleckého charakterního herce. Oba jsou už legendami, ale každý je úplně jiný a rozhodně to nejsou kamarádi. Všichni tři spolu vytváří filmovou sestavu snů s velkým talentem a s ještě větším egem. Kdo z nich ale vydrží až do poslední klapky a do premiéry? Pokud si někdo myslel, že filmaři a filmové hvězdy jsou nesnesitelné primadony, komedie Film roku jim dá za pravdu. Penélope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martínez si v ní dělají legraci sami ze sebe, ze svých kolegů i celého filmového světa. (Bontonfilm)

Trailer 1

wowylgu313

60-65% obsazení boží a potěšilo. Není potřeba psát že tady byl herecký výkon prioritou. Na tom totiž je tenhle film založený, prostě aby každý úšklebek, každý slovo mělo detailní význam a dávalo divákovi důvod se pousmát, nebo rozčílit. Jenže tady to celé taky končí. Zaměříme se na život mladého a starého kvalitního herce, s tím že jejich kouč je tak trochu magorka. Na závěr hodit jedno "nečekané" boom a Film Roku je na světě. Důležité je opravdu v půlce neodpadnout a prostě poslouchat vše co se tam říká a vnímat vše co se tam neříká. ()

Strandmon

Ačkoli je Film roku naplněný přímo perfektními hereckými výkony, film roku se bohužel nekoná. Chybí mu trochu té větší bizarnosti a momentů překvapení (výjimky se najdou). Satira na filmový průmysl sice funguje dobře a člověk si rozhodně ze snímku něco odnese, ale zejména ve druhé polovině film ztrácí dech a to vlivem stále se opakujících scén (postavy se nijak nevyvíjí). A tak i přesto, že stopáž zde není nijak strašně přepálená, máte prostě pocit, že se Film roku táhne. Škoda, že se tvůrci nerozhodli si trochu ulítnout, jelikož si myslím, že takhle to polovina širšího publika dostatečně neocení, každopádně Penélope Cruz jsem tu svéráznou podivínku věřil neskutečně. ()

Aljak

Celkom slušný bizár, ktorý som prvotne tipoval na Almodóvara, ale napokon je z to Cohn & Duprat. Film má silno satrický nádych, a orientovaný je skôr do kompozície konverzačky, čo by mi vôbec neprekážalo, keby to bolo o kus menej tlačenia na pílu. Herecké obsadenie bolo výborné, jednoducho španielska elita! Ale film ako celok u mňa úspech bohužiaľ neslávil. Malo to viacero dobrých fáz a dialógov, ale inak nič extra - myslím, že by sa s týmto námetom dalo pohrať aj viac. 2* ()

Slarque

Jízlivě satirická komedie o natáčení filmu pro tři herce. Penélope Cruzová, Antonio Banderas a Oscar Martínez si svoje role viditelně vychutnávají, takže není problém se bavit s nimi. Ale ke konci se ukazuje, že film se třemi postavami, které se nijak nevyvíjejí, by prostě neměl trvat skoro dvě hodiny. (70%) ()

Nach

2700 ohodnocení 1800 komentář | Film, který se mi fakt líbil, ale kterému nemohu dát více než tři hvězdy. Proč? Inu nejprve začněme pozitivním: Film roku je snímkem, který si skvěle utahuje z umění jako takového. Dokonce bych řekl, že nejen z umění hereckého či filmového, ale prostě ze všeho, co je dnes za umění považováno. Krásným příkladem budiž scéna poslechu artové hudby. Zároveň má přímo excelentně vybranou ústřední trojici. Všichni hrají bravurně spolu i osamoceně. Co mi ale na filmu vadí, jsou dvě zásadní věci. Každá za jednu hvězdu. První věc je, že po skončení nemám potřebu se na film znovu podívat. Prostě jedno zhlédnutí stačilo a již ho nemusím znovu vyhledávat. Což u skutečně kvalitních filmových kousků nemám. A proto nemůže mít pět hvězd. A proč nemůžu nechat ani tu čtvrtou hvězdu? Druhým negativem pro mě jeho rozvleklost. Což i souvisí s tím, že jej nechci vidět znovu. Ač jsou charaktery skvěle napsané, navíc film i tne do živého v rámci bizarností, které se v kulturní sféře ději (věřte mi, že je to tak, sám v této sféře pracuji), je tu i dost scén, které jsou jakoby výplní mezi těmito scénami a tato výplň tu a tam je lepší, ale je i horší. A proto snižuji hodnocení o další jednu hvězdu. Kdyby se z filmu vystřihlo tak dvacet minut, klidně bych čtvrtou hvězdu přidal. Přesto celek opravdu doporučuji ke zhlédnutí a i mě se přes zmíněné skutečnosti, velice líbil. 70% ()

• Mezi Felixovými (Antonio Banderas) cenami, které Lola (Penélope Cruz) zničí, je také Volpiho pohár pro nejlepšího herce. Ironií je, že Penélope Cruz vyhrála Volpiho pohár pro nejlepší herečku ve filmu Paralelní matky (2021), přičemž oba filmy soutěžily na stejném filmovém festivalu v Benátkách v oficiální soutěži. (peeteno78)

Související novinky

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (více)