poster

Beckman

Akční

USA, 2020, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Zabiják po nalezení Boha odejde na odpočinek a jeho novou životní náplní je povolání kazatele. Když se jedna z jeho oveček stane obětí zlotřilého sektáře, vydává se hlavní hrdina na křížovou výpravu. Sabloff si chtěl natočit křesťanského Johna Wicka, ale výsledek je ve všech ohledech roztomile blbý a to od naučené akce, přes zápletku plnou obšlehnutých motivů až po herecké výkony, přičemž White je výstavní poleno a Baldwin je tak zlý, až se chce člověku smíchy brečet. K tomu je třeba připočíst zmatený křesťanský podtext, přičemž režisér tu vlastně říká, -SPOILER- že zmastit démony je v pořádku, ale Satanovi je třeba odpustit. Pobavil jsem se, ačkoliv asi ne tak, jak bylo zamýšleno. 50%(4.10.2020)

 • vegetol.mp
  ***

  Překvapivě zábavnej a koukatelnej křesťanskej fim. To, že to bude vcelku v pohodě napovídaly už komentáře náboženskejch fanatiků, že tohle není ten správnej film pro věřící. A měli pravdu. Až na úvodních 20 minut, kde občas zazní nějaká modlitba, pak už nikdo necpe divákovi do ksichtu, jak to mají křesťani v USA těžký. Co se týče zpracování, největší slabinou je, že Beckman je ve všech ohledech neoriginální. Dějově jde o mišmaš všech podobných filmů a první, co člověka napadne, že je to jakási kombinace Johna Wicka a Taken. Postava hackerky pak zase vypadá jako Lisbeth z knižní a filmový série Milénium. Slušná je i akce. Je překvapivě dobře, přehledně a dynamicky natočená a jedinou výhradu, kterou mám, že je při bitkách vidět, že spíš než o pořádnej kontaktní fight šlo o předem secvičenou choreografii. Za mě ale vcelku příjemný překvapení a druhýmu dílu bych se nebránil.(27.9.2020)

 • Arsenal83
  **

  Áno, je to akosi inšpirované Johnom Wickom, a mohol to byť celkom dobrý film. Len by scenár nesmel písať nejaký krivák čo má problém s ponímaním času. Pretože ešte viem pochopiť, keď je vo filme nejaká situácia a potom príde časový skok. Tu však máme len za prvých 20 minút skoky tri: o rok neskôr, o ďalší rok neskôr, pred desiatimi hodinami. Vyzeralo to akoby sa pisálkovi pomiešali strany a režisér si to nevšimol. No a ten Beckman teda ako nejaký drsňák nepôsobil, to už krutejší mi príde Packman.(13.2.2021)

 • Heywood
  ***

  Slušná gangsterka, ve které peníze hrají hlavní roli. Koupíš si za ně vše, ale občas to nefunguje, když do toho vstoupí víra nebo láska k jiné. David A.R. White byl překvapivě přesvědčivý, zbytek herců byl do počtu a jakkoliv se zdá, že zbohatlíci fanatici jsou jen ve filmu, jak vidíme v globálním světě začínají být realitou. Možná i proto hlavní padouch William Baldwin do tohoto projektu vložil své peníze. Kameraman nezklamal, hudba byla jako limča, kterou posrkáváte při řízení auta. Jde to, ale moc to nevnímáte.(6.10.2020)

 • BOURQUE
  **

  Film silne inšpirovaný ságou Johna Wicka. V niektorých scénach tvorcovia chcú až príliš podobať na spomínaný film, čo si myslím, že krok zlým smerom – inšpirovanie sa je v poriadku, „kopírovanie bez hlavy“ nie. Keď už sme pri scénach, tak práve diametrálny rozdiel v ich kvalitách ma núti dať nižšie hodnotenie. Plus k tomu idú (niekedy) nekorektne ukončené jednotlivé časti príbehu (napr. čo s chlapcom, ktorý je „vo väzení“?). Samotné akčné scény a fyzické súboje na slušnej úrovni, určite lepšie, ako priemerné B-vé alebo C-vé akčňáky. David A. R. White v rámci možností odvádza slušný výkon, na poli antihrdinov ani jedna postava nie je dominantná. Osobné hodnotenie: 67% (**) (29.1.2021)