Beckman

Akční

USA, 2020, 90 min

Zabiják po nalezení Boha odejde na odpočinek a jeho novou životní náplní je povolání kazatele. Když se jedna z jeho oveček stane obětí zlotřilého sektáře, vydává se hlavní hrdina na křížovou výpravu. Sabloff si chtěl natočit křesťanského Johna Wicka, ale výsledek je ve všech ohledech roztomile blbý a to od naučené akce, přes zápletku plnou obšlehnutých motivů až po herecké výkony, přičemž White je výstavní poleno a Baldwin je tak zlý, až se chce člověku smíchy brečet. K tomu je třeba připočíst zmatený křesťanský podtext, přičemž režisér tu vlastně říká, -SPOILER- že zmastit démony je v pořádku, ale Satanovi je třeba odpustit. Pobavil jsem se, ačkoliv asi ne tak, jak bylo zamýšleno. 50%(4.10.2020)

Překvapivě zábavnej a koukatelnej křesťanskej fim. To, že to bude vcelku v pohodě napovídaly už komentáře náboženskejch fanatiků, že tohle není ten správnej film pro věřící. A měli pravdu. Až na úvodních 20 minut, kde občas zazní nějaká modlitba, pak už nikdo necpe divákovi do ksichtu, jak to mají křesťani v USA těžký. Co se týče zpracování, největší slabinou je, že Beckman je ve všech ohledech neoriginální. Dějově jde o mišmaš všech podobných filmů a první, co člověka napadne, že je to jakási kombinace Johna Wicka a Taken. Postava hackerky pak zase vypadá jako Lisbeth z knižní a filmový série Milénium. Slušná je i akce. Je překvapivě dobře, přehledně a dynamicky natočená a jedinou výhradu, kterou mám, že je při bitkách vidět, že spíš než o pořádnej kontaktní fight šlo o předem secvičenou choreografii. Za mě ale vcelku příjemný překvapení a druhýmu dílu bych se nebránil.(27.9.2020)

• Arsenal83

Áno, je to akosi inšpirované Johnom Wickom, a mohol to byť celkom dobrý film. Len by scenár nesmel písať nejaký krivák čo má problém s ponímaním času. Pretože ešte viem pochopiť, keď je vo filme nejaká situácia a potom príde časový skok. Tu však máme len za prvých 20 minút skoky tri: o rok neskôr, o ďalší rok neskôr, pred desiatimi hodinami. Vyzeralo to akoby sa pisálkovi pomiešali strany a režisér si to nevšimol. No a ten Beckman teda ako nejaký drsňák nepôsobil, to už krutejší mi príde Packman.(13.2.2021)

Slušná gangsterka, ve které peníze hrají hlavní roli. Koupíš si za ně vše, ale občas to nefunguje, když do toho vstoupí víra nebo láska k jiné. David A.R. White byl překvapivě přesvědčivý, zbytek herců byl do počtu a jakkoliv se zdá, že zbohatlíci fanatici jsou jen ve filmu, jak vidíme v globálním světě začínají být realitou. Možná i proto hlavní padouch William Baldwin do tohoto projektu vložil své peníze. Kameraman nezklamal, hudba byla jako limča, kterou posrkáváte při řízení auta. Jde to, ale moc to nevnímáte.(6.10.2020)

• BOURQUE

Film silne inšpirovaný ságou Johna Wicka. V niektorých scénach tvorcovia chcú až príliš podobať na spomínaný film, čo si myslím, že krok zlým smerom – inšpirovanie sa je v poriadku, „kopírovanie bez hlavy“ nie. Keď už sme pri scénach, tak práve diametrálny rozdiel v ich kvalitách ma núti dať nižšie hodnotenie. Plus k tomu idú (niekedy) nekorektne ukončené jednotlivé časti príbehu (napr. čo s chlapcom, ktorý je „vo väzení“?). Samotné akčné scény a fyzické súboje na slušnej úrovni, určite lepšie, ako priemerné B-vé alebo C-vé akčňáky. David A. R. White v rámci možností odvádza slušný výkon, na poli antihrdinov ani jedna postava nie je dominantná. Osobné hodnotenie: 67% (**) (29.1.2021)