Pět hostů je záhadně pozváno do hostince na oslavu Vánoc. S pomocí majitele Bena (Stephen Huszar) zjišťuje Sarah (Lacey Chabert), že událost z minulosti je může spojit a navždy změnit jejich životy. (tribican)

silentname

Tak predsa vedia Hallmark točiť aj trošku iné filmy. "Time For Us To Come Home For Christmas" ma úprimne potešilo. Dostalo ma to do skvelej vianočnej nálady, človek si užije trošku romantiky, no súčasne je zaujímavé vidieť našich hrdinov ako si postupne uvedomujú, že ich vlastne všetkých spája niečo, čo vlastne ani nevedia. A ako sa naša hlavná hrdinka Susan v podaní Lacey Chabert snaží odhaliť záhadu pozvánok, pod povrchom tu drieme veľmi pekný príbeh, ktorý stojí za to vidieť. Nevenujeme sa len hlavným hrdinom. Venujeme sa dostatok času všetkým a postupne poznáme ich príbehy, ich životné skúsenosti, ich trápenia a bolesti a všetko to postupne nejako do seba zapadne a vynikne. Možno si film mohol nechať na niektoré momentky trošku viac času, ale mám pocit, že to zvládol veľmi dobre. Okrem toho veľmi sympatická ústredná dvojica v podaní Lacey Chabert a Stephena Huszara. Okrem toho je zaujímavé vidieť aj na záverečnom bále Sarah v nádherných tmavomodrých šatách. Už som si akosi zvykol, že na tieto gala večery alebo plesy prídu vždy naše hlavné hrdinky v červených šatách, aby žiarili, ale nie v tomto filme. A pôsobí tam veľmi elegantne a nádherne napriekt tomu. Pre mňa skvelý vianočný TV film, ktorý stojí za váš čas. Hodnotenie: A- ()

Fanita

Príbehy viacerých ľudí, ktoré sa vzájomne prepletú a prebudia správneho vianočného ducha v každom z nás. ()