Lacike

Pekná babenka v hlavnej úlohe a na začiatku pekné exotické lokácie. Tým prakticky všetky klady filmu končia. Že to je kompetentne natočené pokladám za samozrejmosť. Postavy ma ale vôbec nebavili a miestami som im prial, aby sa zrútili a bol už konečne koniec. Zápletka je proste hovadina, ktorý celovečerný film neutiahne a tak doslova každú sekundu cítite ako tvorcovia varia z vody a vymýšľajú jednu blbosť za druhou ako to aspoň trochu zdramatizovať. Výsledkom je nudný trapas. 3/10. ()

JASON_X

Je zajímavý, že tady někteří mimoni kritizují fakt, že film je naprostej výmysl a nesmysl a děsná kravina. No jasně že je to nesmysl a kravina, podobný filmy přece jsou, MUSÍ BÝT nesmyslnými kravinami, to se od nich jaksi očekává, ba dokonce vyžaduje, kdo tohle nechápe, je asi trochu opožděnej. Ale nikdo se tu zatím kupodivu nepozastavil nad tím, jak příšerná kreatura je hlavní hrdinka Sara. Sara je... jakej je vlastně ženskej ekvivalent "borečka"? To je fuk, je to prostě děsně cool a cute a fine a sexy pipka. Umí žít jako slečinka ve velkoměstě Londýně a zároveň i jako rebelka a plážová hippinda na Mauritiu nebo kde. Hulí trávu, kterou kupuje od místních hustejch narkonegrů, kteří ji všichni znají a kámoší s ní a mají ji rádi. Má i spoustu jiných sexy plážových kámošek a kámošů, kteří (jak jinak) ji všichni mají rádi. Dostane každýho chlapa jakýho si zamane. Umí pilotovat letadlo; to se hodí, když za letu zhebne pilot (kterej s ní čistě náhodou kámošil a měl ji rád). Umí dávat rychlou provizorní první pomoc, jako nějaká zdravotnice od Specnaz. Udrží se jednou rukou na křídle letadla za letu (druhou do nádrže dolejvá fuel z flašky od rumu). A to nejdůležitější - má naprosto příšernou dikci a smích. Jestli si pamatujete Jerri z druhýho Survivora, tak Sara je skoro jako ona - nanervylezoucí neustále kvokající a borečkující skinny bitch. Jen s tím rozdílem, že Jerri byla sexy. Sara není. Pochcat a zapálit. ()

silentname

"Horizon Line" je vskutku zážitok, aký sa len tak hocikde nevidí. A myslím si, že o pár mesiacov neskôr si ho budete môcť užiť v televíznej ponuke kanálov ako sú DajTo alebo Prima Cool, keď budú mať záujem priniesť nejaké katastrofické thrillery. Toto síce nie je katastrofák, no inteligenciu to má často na rovnakom leveli. V lepšom prípade vám prídu riešenia, s ktorými naši hrdinovia prídu ako vysoko otázne, v horšom prípade budete mať pocit, že si z vás scenárista Matthew Stuecken robí bláznov. Ja dávam filmu vyslovene len body za snahu. A snažil som sa to brať celkom seriózne. Keď tu máme scénku so zalepením diery, z ktorej uniká palivo, nejako som to ešte bral. Keď už ale mali liať rum do palivovej nádrže na krídle a naša hrdinka Sara sa tam drží jednou rukou a druhou tankuje, tak už som mal pocit, že sme tu fakt vo svete totálnych bláznov. Na konci dokonca budeme mať aj žralokov. Ale popravde tu ani nemajú žiadny reálny význam, lebo ani nezaútočia. Len sa tam nejakí ukážu pod hladinou. Sú tu zbytočné scénky ako keď sa napríklad naša dvojica snaží odľahčiť lietadlo tak vidíme ako pod nimi pláva loď a veci padajú vedľa nich do vody. Má tá scénka nejaký význam pre zvyšok filmu? Žiaden. Plus si myslím, že náš hrdina by sa v tak dlhom čase pod vodou určite utopil. Je to proste absolútny nezmysel, ktorý sa ale nesnažil byť inteligentný, ale udržať nás nejako v napätí. A v tomto smere som nemal pocit, že by ma to nebavilo a zvládol som to pozerať bez nejakých stavov zúrivosti od začiatku až do konca. Nemá to moc inteligenciu, ale sledovať ma to bavilo. Ale je to film, ktorý môžem odporúčať. Iba ak máte radi podobné thrillerové blbosti. Hodnotenie: C ()

Big Bear

No já mít v chýši na tropickém pobřeží všemu svolnou Allison Williams, tak předně udělám vše pro to aby mi z chýše ráno neutekla :-). Tahle herečka je fakt kočka a ty její pohledy a hlas... Vaúúúú. No ale teď se trochu uklidníme a k filmu. Začátek super, chemie mezi hlavními hrdiny také. Až k zásadní události na palubě letadla (nebudu spoilerovat) vše ok. Pak se bohužel začnou dít zbytečné a těžko uvěřitelné věci jako jednoruční ručkováno po křídle za letu atd.. Obzvláště štíhlounká vychrtlá Allison, která váží tak 50 Kg i s náušnicemi, prstýnkem a páskem se obávám by byla odfouknuta než by v láhvi rumu jednou zakloktalo... Ale ke konci se to docela zase dostalo na reálnou kolej a musím říct, že mně to bavilo. Samozřejmě , já tyhle filmy rád. Letadlo, nekonečné moře... Pokud se tohle někomu líbilo pak rozhodně doporučuji film Against the Sun (2015), tedy pokud vám ovšem budou stačit 3 letci z amerického námořního bombardéru a oželíte absenci nějaké té kočičky. Dávám za 3 lahve rumu od Sama. * * * ()

honajz

Naprostá blbost a ztráta času. Půl hodiny trvá, než dojde k tomu jako katastrofickému dění (vše do té doby je možné škrtnout, pro děj to nemá význam, včetně návštěvy Londýna), a jak ti dva pak se snaži pilotovat letadlo a zachraňovat se, to je spíš k smíchu. Chvílemi to strašně připomínalo Airplane! (Připoutejte se, prosím), ale tam šlo o jasnou parodii. ()