Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

ferda12

Jednou, když němci něco natočili (ale to jim museli pomoci USA), tak z toho vzniklo něco koukatelného, ale zachránil to jen opět výborný Morgan Freeman, který má v posledních letech velkou formu, ale i Redford je super. ()

DavidAAAA

A další Hallstromova lahůdka. Souhlasím s některými komentáři, že se Hallstrom už často opakuje, ale já si to jeho opakování nechávám líbit. Další z jeho nádherně pomalu plynoucích příběhů, vyšperkovaný úžasně hrajícími herci, bez nějaké výrazné akce, další film, který hladí. Který prostě plyne, pomalu vypráví. Tohle nikdo jiný neumí. ()

andy60

Pro Redforda dost netypická role - nevzpomínám si, kde jsem ho viděl takhle věčně mrzutého, nasraného a nevlídného. Ale zvládl to dobře a jeho postava byla pro mě snesitelnější než ty, kde představuje toho usměvavého a milého amerického kluka. Byla upřímnější, tak jako celý film, který nechtěl ničím šokovat, jen pozvolna dávkovat emoce. ()

poppy75

pribeh o medvedovi...sice nic prevratne,tento pribeh pozname na viacero variacii,ale prijemne,neurazi,pobavia redfordove hlasky.....akurat mam problem,ze ked uz niekto robi s takymi esami ako redford ci freeman,mohol by si odpustit chybicky ako-ruz na perach zobudenej lopezovej-to je take amaterske,nie? ()

Rathe

Docela povedený film, kde Jennifer Lopez konečně nevypadá nijak směšně (tím odkazuji na její snímek Dost, kde se z ní stal Kung-fu Panda). Tady to Jennifer sluší. A celkově příběh, který odkrývá život na venkově (no možná by bylo lepší říct v divočině městečka) je nádherný. Robert Redford a Morgan Freeman tam tvoří skvělý "gay" pár. ()

splaty

To chlapske pratelstvi mezi Redfordem a Freemanem, ty jejich hádky a zároveň stoprocentní oddanost. To je něco, co může být jen mezi chlapa​ma.. "You guys are gay, right?" ()

Karel.Racek

Stejný příběh jako Bezpečný přístav, jen v jiném prostředí. J.Lo jako rušivý element dostala málo prostoru takže to filmu neuškodilo. 95% ()

Jimmy.y

Líbilo, moc líbilo :) nenáročné, trošku předvídatelné, ale v tomto případě to nevadilo.... Krásný pohled na život na ranči... Dva páprdové, kteří mají super hlášky :))) 5/5 hezký film ()

milos.bradik

Toto je přesně takový film jaký mám rád, silný příběh, výborní herci a citlivá režie. Ten motiv s medvědem se mi zdál opravdu perfektní. ()

Sejkorka

No, žádná pecka to není, Redford hrál spoustu lepších rolí a Freeman taky. Jennifer Lopez jako vždy smyslná samice, chvílemi to zavání kýčem. "Přála bych si, abych byla mrtvá já, ne on". Nicméně, má to cosi do sebe, hlavně ta vnučka Griff. Prima postava. 65 % směrem dolů na 3* ()

peproch

Dobrý námět a nic moc scénář. Režisér se aspoň poeticky snažil, aby ukázal, že nelze uzavřít život dřív než splníte povinnost k vnučce a odpustíte. Einar ztratil syna při autonehodě, řídila snacha a utekla pryč z kraje. Po řadě let se vrací zpět s 11 letou dcerou, vnučkou. Einar již nemá stáda, jen ranč a starost o Mitche, Jean je pronásledována přítelem Garym, náslinickým. Jean s dcerou dostávají novou možnost žít zde ve Wyomingu a Einar příležitost, aby se smířil a našel mír a nový smysl. ()

BStone

Film o ranách osudu které si neseme, a vyrovnat se s nimi je někdy na většinu života. Poetický příběh se skvělým obsazením, krásnou hudbou a řádnou porcí lidskosti. Redford s Freemanem si báječně příhrávají, Jennifer je skvěle doplňuje. 80% ()