poster

Žít po svém

 • USA

  An Unfinished Life

 • Německo

  Ein ungezähmtes Leben

 • Slovensko

  Žiť po svojom

 • Slovensko

  Ticho po smrti

 • Velká Británie

  An Unfinished Life

Drama

USA / Německo, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  *****

  Velice lidský příběh. Herecké legendy Redford a Freeman, poprvé od snímku Brubaker (1980), společně v jednom filmu. Lasse Hallström natočil krásný příběh plný nádherných záběrů z nespoutané americké přírody, o stárnoucím rančerovi Einarovi (Redford), který už žije pouze ze svých vzpomínek, stará se o pár zvířat a dávného přítele - zmrzačeného Mitche (Freeman), který je nucem po útoku medvěda prakticky neopouštět lůžko. V okamžiku, kdy na ranč dorazí Einarova snacha Jean (Jennifer Lopez) se svou dcerou, pronásledovaná vyšinutým násilníkem, obrátí se život starých rančerů naruby. Einar Jean viní ze smrti svého syna a na ranči jí nechce, ovšem jeho malá vnučka, kterou poznává až po jedenácti letech, mu dává nový smysl života a vnáší to pravé osvěžení do jeho stereotypních dnů. Robert Redford v tomto filmu naprosto září. Hraje přesně tak jak má, jako by na tuto roli čekal celý život. Starý, protivný rančer, který má ovšem zlaté srdce - mu skutečně sednul. Morgan Freeman je zde sice trochu upozaděn, ale i on potvrzuje své mistrovské herectví. Ale - ještě jednou, toto je film Roberta Redforda. A nesmím zapomenout zmínit výbornou hudbu. Úžasný film.(2.6.2011)

 • nervoznideda
  *****

  Každý z nás má nějaký hřích , jen se s ním vyrovnat musí každý sám. Kdo to dokáže je šťastný. Stáří postihne každého bez výjimky a koho bozi miluji ten umírá mlád. Plautus : QUEM DI DILIGUNT, ADOLESCENS MORITUR. Skvělý film doporučuji všem mladým i starým děda :-) PS po 2. shlédnutí všechny hvězdy Robert Redford, Morgan Freeman, Jennifer Lopez a /http://www.csfd.cz/tvurce/39309-bart-the-bear/ byli perfektní, ale mne velice zaujala role té malé holky, ta byla skvělá. Po dlouhé době jsem byl mile překvapen její laskavostí, rozhodností prostě skvělá , celá máma nebo táta? :-) PS Po 3. shlédnutí no coment deda :-)(4.10.2014)

 • Ruut
  **

  Klidný film z klidné hezké přírody o klidných hezkých (duševně) lidech, který nepřináší vůbec nic nového. Jen si tak klidně plyne a vše nakonec klidně vyřeší. Aneb obvyklá šablona kterak padlá dcera se vrátila do rodného kraje a našla zde klid a mír. Takže klidných 50%. Jen ke konci dá Robert Redfort na chvíli vzpomenout proč za svuj život zaslouženě hrál množství drsných správných mužů.(7.2.2007)

 • Pepinec
  *****

  Nádhera, při které se člověk může donekonečna rozplývat. Buď při záběrech na nádhernou přírodu, v pasážích s dojemnou a uklidňující hudbou, při pohledu na Morgana a Redforda, kteří v každé společné scéně koncertují jako za mlada, ale i samotná Jennifer Lopez překvapivě vnáší do hry přesně to, co divák očekává. V dnešní konkurenci megalomenských velkofilmů působí dílo Lasse Hallströma skromně a nenápadně, jedná se však o jakýsi novodobý epos, u kterého je záhodno mít po svém boku někoho, koho máte rádi.(14.2.2010)

 • Reiniš
  ***

  Poctivě natočený film na nesčetněkrát viděné téma. Navíc Freeman si tady pouze protáhl svoji roli z Million Dollar Baby, J.Lo. podobnou roli hrála už ve filmu Dost a Redforda už jsme v kovbojském oblečku a s unaveným výrazem taky párkrát viděli. Žít po svém není špatný film a vlastně se mu nedá nic moc vyčítat, kromě jediného, že je až příliš skromný. A tak si z něho nakonec zapamatujete nanejvýš působivé scény s méďou ,,grizzlym" béďou.(5.8.2008)

 • - Důležitým "hercem" se stal také tříletý medvěd Bart. Pochvaloval si ho také Robert Redford, navzdory tomu, že po kolizi s jiným medvědem byl přesvědčený, že s žádným medvědem už nikdy spolupracovat nebude. (HOODY)

 • - 30-milionové, hvězdně obsazené drama vydělalo během prvních třech dnů promítání (9. – 11. 9. 2005) rovný milion ve 139 kinech. Celkový obrat v USA se vyšplhal na 8,5 milionu dolarů. (imro)

 • - I když se Žít po svém odehrává na rančích ve Wyomingu v USA, natáčelo se v kanadské provincii Britská Kolumbie. (imro)