poster

Žít po svém

 • USA

  An Unfinished Life

 • Německo

  Ein ungezähmtes Leben

 • Slovensko

  Žiť po svojom

 • Slovensko

  Ticho po smrti

 • Velká Británie

  An Unfinished Life

Drama

USA / Německo, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  **

  Klidný film z klidné hezké přírody o klidných hezkých (duševně) lidech, který nepřináší vůbec nic nového. Jen si tak klidně plyne a vše nakonec klidně vyřeší. Aneb obvyklá šablona kterak padlá dcera se vrátila do rodného kraje a našla zde klid a mír. Takže klidných 50%. Jen ke konci dá Robert Redfort na chvíli vzpomenout proč za svuj život zaslouženě hrál množství drsných správných mužů.(7.2.2007)

 • Brouk
  ****

  Jak napsat něco stejného co přede mnou vyřkla Kleopatra??? Ano, Lasse Hallström je veliký filmař. Mohu zodpovědně říci, že jeho filmy si vždy vychutnám (pravda... i Mistr Tesař se někdy..., ale..) JLo opravdu nemusím... ani jako člověka, ani jako herečku ani jako zpěvačku, nicméně budíž ji ke cti... je velmi pracovitá a pilná, je asi i velmi cílevědomá a má vnitřní sílu... (je to hodně nebo málo??? Nic proti ní... nic mně neudělala, subjektivní dojem = můj problém... no a?), ale zde ji to fakt dost "seklo"! (Jo, přesvědčila mě, že v ní něco asi je..).. no nic... laskavý M.Freeman, velmi dobrý RR... strženo potrženo... Dobrý, víc než dobrý film... někdy juknu zas... ona to lze.... že???(18.8.2008)

 • Pepinec
  *****

  Nádhera, při které se člověk může donekonečna rozplývat. Buď při záběrech na nádhernou přírodu, v pasážích s dojemnou a uklidňující hudbou, při pohledu na Morgana a Redforda, kteří v každé společné scéně koncertují jako za mlada, ale i samotná Jennifer Lopez překvapivě vnáší do hry přesně to, co divák očekává. V dnešní konkurenci megalomenských velkofilmů působí dílo Lasse Hallströma skromně a nenápadně, jedná se však o jakýsi novodobý epos, u kterého je záhodno mít po svém boku někoho, koho máte rádi.(14.2.2010)

 • Boss321
  ****

  Kdo má rád Lasse Hallströma a jeho filmy, tak rozhodně nebude zklamám. Opět citlivý, laskavý a hlavně lidský snímek, který neukazuje nic nového či převratného, ale po jeho skončení jsem se cítil tak nějak naplněný a celkem jsem víc nečekal. R. Redford by udělal zážitek i z nákupu v supermarketu. M. Freeman nedostal tolik prostoru jako Redford, ale v rámci možnosti zahrál nadstandartně. Dokonce, a to je co říct, ani J. Lopéz mi vůbec nevadila. Příjemně ztrávená hodina a půl, ale podruhé už bych se na to nejspíše nekoukal.....(28.4.2008)

 • cheyene
  *****

  Tentokráte půjdu proti proudu a davu, neboť hodnotím plným počtem hvězdiček, přičemž až na jedinou osobu nikdo v mých oblíbených uživatelích nesdílí se mnou takto vysoké hodnocení. Nevadí. Filmy Lasse Hallströma mám rád a často jim dávám 5*. Tento režísér umí nevtíravě a citlivě natočit lidské osudy, což je případ i tohoto dramatu. Vedle skvělých herců Redforda a Freemana či Damiana Lewise, servíruje kamera na stříbrném podnose pěkné záběry na krásy Wyomingu. Nevadila mi ani Jennifer Lopez, ba naopak. Příběh je sice snadno čitelný a průhledný, avšak o to tu až tak nejde. Síla snímku je v charakterech postav, v hledání ztracených rodinných vazeb, smíření se s osudem a také o odpuštění.(1.11.2016)

 • - I když se Žít po svém odehrává na rančích ve Wyomingu v USA, natáčelo se v kanadské provincii Britská Kolumbie. (imro)

 • - Robert Redford a Morgan Freeman se znovu potkali před kamerou po pětadvaceti letech od natočení filmu Brubaker. (HOODY)

 • - Snímek se první týden promítal v USA ve 753 kinech a tržby dosáhly 2 052 000 dolarů. (HOODY)