poster

První jízda

 • USA

  Getting There

 • USA

  Getting There: Sweet 16 and Licensed to Drive

 • Slovensko

  Olsen Twins: Zábavná cesta a sladkých šestnásť

Rodinný / Komedie

USA, 2002, 86 min

 • Tsuki
  **

  Někdy, když se dívám na filmy sester Olsenových, si říkám, jak někdo mohl vymyslet takovou blbost, co nedává smysl a v normálním životě by se nic takového nikdy nestalo. No uznejte - Mary-Kate a Ashley tam VŽDYCKY dostanou přesně to, co chtějí, VŽDYCKY na sobě mají dokonalé oblečení, co se k sobě hodí, VŽDYCKY zažijí spoustu zábavy, u které se smějí na celé kolo a NAPROSTO VŽDYCKY tam získají kluka, o kterého stojí. To není realita, přijde mi to jako hloupost stvořená jen proto, aby si u filmování užily co nejvíc zábavy... I tak ale musím říct, že se na jejich filmy dívám ráda, i když s filmovým uměním to nemá nic společného. První jízda je opravdová blbost a kdo nemá Olsenky rád, ani ho nezajímá jejich módní styl, by se na to neměl dívat. Některé Olsens' films jsou sice o něco lepší a i zábavnější, ale od žádného nic extra nečekejte. ~(1,5)~(11.2.2009)

 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +jak říkám, dá se na ty holky dívat -tentokrát někteří nesympatičtí herci, celé je to moc umělé, prvoplánované, bez šmrncu a vtipu/// No tak tenhle film je důvod proč nemýt Olsenky rád. Film je příběhovou línií sice trošku odlišný od ostatních filmů, ale rozhodně není ničím zajímavý nebo překvapivý. Holkám je šestnáct a tak mají svoje první auto a vydávají se na svou první jízdu. Přiberou sebou 2 jakš takš normální kámošky. Ta jedna je jen křoví, protože moc nemluví, ani o ní nevýte. A taky sebou vezmou 3 nadržený kluky, kteří až na jednoho, jsou absolutně nenormální a nemožní. S takovejma bych nejel ani v MHD, natož křížem krážem přes celou Ameriku. Tedy ne že by to byl původně záměr postav ve filmu, (tvůrců samozřejmě ano), ale Olesnky a ta jejich banda chtě nechtě procestujou skoro celou Ameriku a přitom je to tak snadné jako zajet z Brna do Prahy. No jo hold jsou to lumící (jak jinak nazvat borce, kteří sí píchnou vlastní gumu u auta) a nebo mají jen prostě smůlu (jak jinak nazvat holky, kterým ukradnou auto) a to nehoráznou smůlu. A naopak prozměnu zase mají štěstí (potkají někoho kdo jim pomůže), ale to štěstí je tak nepravděpodobné, že se přihodí jen Olsenkám. Takže tohle mílí kolemjdoucí raději nebrat. Já se na to mrknul ze zvědavosti a taky abych si doplnil filmografii, ale pro vás, kterým je víc jak 16 let a taky pro vás kluci, kterým je víc jak 12...však vy mi rozumumíte. Film jsem prolítl a nic mě neupoutalo, možná nejhorší film těchto dvojčat/// Celkem 38%///(23.4.2008)

 • Terva
  *

  Další road-movie o teenagerech. Jak napsat, že holky jsou krásné, když už mám svůj věk? No tak možná snad pochválit ty nádherné kabria. Scénář : Michael Swerdlick. Kamera : James M. LeGoy, David Lewis a Brian Sullivan. Hudba : Steve Porcaro. Hrají : Mary-Kate Olsen ( Kylie Hunter ) a Ashley Olsen ( Taylor Hunter )(12.6.2011)

 • castor
  *

  Tahle dvojčátka disponují neuvěřitelnou obchodní zdatností a rok co rok americký trh zaplavují infantilními komediemi (cílová skupina může být tak 8 – 12 let), ve kterých prostřídají desítky hadrů nejprestižnějších značek, prohazují stupidní věty a ponaučení („láska je všechno“), neustále se něčemu tlemí nebo prožívají svá „trápení“. I v tomhle případě primitivní příběh s minimální zápletkou mi dělal společnost u sobotní snídaně a světe div se, nezaskočilo mi..(5.6.2006)

 • tom88
  *

  Dúfam, že Olsenky už vyrástli a nebudú účinkovať v podobných filmoch, lebo filmy takéhoto typu sú príšerné ohavnosti. Niektoré Olsen filmy sa fakt radia medzi najhoršie filmy na svete. Zopár pekných záberov film nerobí filmom. Je to úplna zbytočnosť určená pre veľmi malý okruh publika. Pre starších ako 12 rokov je tento film takmer nestrávitelný. 18%(24.5.2008)

 • - Natáčení probíhalo v italském Římě a v USA v nevadském městě Las Vegas, kalifornských městech Los Angeles a Oxnard a hlavně v Salt Lake City. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace