Reklama

Reklama

Anny

Trailer

Obsahy(1)

Poctivě tu šlapu dobrejch dvacet let a čím dál míň to hodí.
Nový časosběrný dokument Heleny Třeštíkové sleduje příběh stárnoucí prostitutky Anny. Film ji sleduje od konce syrových devadesátých let v kulisách nočních pražských ulic a veřejných záchodků. Přestože žije na společenském dně, ona sama nikdy neztrácí svou lidskou důstojnost, humor nebo víru ve štěstí. Anny není nikdy na dně. Má tři odrostlé děti, je dvakrát rozvedená a pracuje jako toaletářka. Ve 46 letech chce na Vánoce přilepšit vnoučatům, a proto se dobrovolně vydává na dráhu příležitostné pouliční prostitutky. Film Anny zachycuje 16 let životního příběhu svérázné ženy, která vždycky vidí raději nebe nežli dno. Hledá lásku, vzdoruje smůle i nemocem, ale všechny své životní obtíže bere s jadrným humorem a praktickým nadhledem. Nikdy nehodlá fňukat. Navíc se seznámí se společností Rozkoš bez rizika, která prostitutkám na ulici pomáhá a hraje s nimi originální divadelní hry, v nichž Anny nachází svůj další talent. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (75)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Oproti Katce docela slabota. Anny je takova hodna baba z verejnejch zachodu, ktera vam to v pripade zajmu udela v aute, titulni hrdinka je vlastne docela sympaticka, nijak zvlast se netrapi a bere zivot tak, jak je. Takze to proste nepusobi nejak sokujicim dojmem, maximalne to, ze by dobrovolne s touhle zenskou nekdo vlez do auta a pak jeste to, jak behem par let naprosto zchatra, z relativne na svuj vek normalne vypadajici zensky po babu, ktera vypada tak o dvacet let starsi. A na zaver jsem jen premejslel, co tim jako Trestikova vlastne chtela rict. ()

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Film nie je kontroverzný - alebo aspoň nie spôsobom, akým by človek podľa námetu očakával. Anny prekvapuje práve tým, že nie je feťáčka, troska, ani príživník - iba usporiadaná staršia pani, ktorá si kvôli zúfalej finančnej situácii potrebuje privyrobiť. Třeštíková nám znova ukazuje jednu z foriem dane, ktorú si prechod na kapitalizmus vybral a ide z jej strany o tradične profesionálnu a zároveň ľudsky empatickú robotu. Záver ma dojal. 3,5* ()

Reklama

zahadum 

všechny recenze uživatele

Sledujem tvorbu pani Třeštíkovej už dávno a vždy ma vie ľudsky dojať ako tieto časozberné dokumenty zo života človeka zasiahnu. Teraz ale prvýkrát s údivom sledujem, že som skoro nebol schopný dopozerať to dokonca. Na jednej strane je tu úplne nevyužitý potenciál tak bohatej témy ako je prostitútka v Prahe. Na druhej strane je to celé podané úplne šedivo, vleklé polomŕtve tempo to zabíja. Výber scén pre hodinový dokument je priam tragicky. Pritom Anny ponúka široké priam nekonečné množstvo látky. To zákulisie tohto remesla núkalo kvantá pikantností a rôznych príbehov. Nemuseli by byť zvrátené ale nejaké ľudsky vtipné a rôzne druhy zákazníkov a podobne. Miesto toho čučíme na hajzli s babou ktorá začne rozprávať tému a do toho : a jdete na malou ? vemte si papírek...atdˇ...skoro 30 % dokumentu. Zvyšok sú scény z ochotníckeho divadla a zriedka stojíme na rohu ulice s cigaretou a tárame nezmysly o všetkom možnom. Nemôžem uveriť že taký znalec ľudských životov ako nesporne pani Třeštíková je z toho spravil takú šeď a nudu. Žiaľ je to tak a nečudujem sa ,že tu väčšina komentárov sa nesie v podobnom duchu a nadávajú, že je to "LEN" nudná story o " starej vyžitej kurve "   30 % ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Pravdivý příběh Anny Kašákové, lehké holky s dobrým srdcem. Ženská, na kterou se v životě štěstí příliš neusmálo. Její tragikomický osud v sobě nese všechna stigmata současné civilizované společnosti, od prodejné lásky, kterou aktérka tohoto dokumentárního filmu neprovozuje ani tolik sobě pro radost, jako spíš pro obživu, až po nevydařená manželství a neurovnané rodinné vztahy. Závěrečný tanec se smrtí je v tomto případě nanejvýš výstižnou tečkou za Anniným zpackaným, nenaplněným životem. ()

Admirall 

všechny recenze uživatele

Je pozoruhodné, ako hlavná protagonistka filmu s ľahkosťou popisuje a rozpráva o prostituúcii. Zvlášť keď si človek všimne jej často používané zdrobneniny, v kontraste s týmto drsným "remeslom". Príbeh Anny začína pozvoľna a životný príbeh režisérka Třeštíková odhaľuje veľmi opatrne.  Oceňujem, že sa jej dostala pod kožu a v dokumente odznelo pár skutočne silných výpovedí. Veľké plus je aj začlenenie divadelného súboru do príbehu. Anny v tom divadle vystupuje a šíri tak o tejto problematike osvetu. Po kameramanskej stránke však nie moc atraktívne dielo. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Snímek měl světovou premiéru na Mezinárodním dokumentárním filmovém festivalu IDFA v nizozemském Amsterdamu na podzim roku 2020. (SimpanzJi)
  • Na svatebním obřadu zní na klavír melodie „Yesterday“ od Beatles. (griph)

Související novinky

Začíná festival Jeden svět

Začíná festival Jeden svět

10.05.2021

Dnešním dnem začíná po celém Česku festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Poprvé ve své historii proběhne celý online. Festival potrvá až do 6. června a diváci a divačky se… (více)

Reklama

Reklama