Poctivě tu šlapu dobrejch dvacet let a čím dál míň to hodí.
Nový časosběrný dokument Heleny Třeštíkové sleduje příběh stárnoucí prostitutky Anny. Film ji sleduje od konce syrových devadesátých let v kulisách nočních pražských ulic a veřejných záchodků. Přestože žije na společenském dně, ona sama nikdy neztrácí svou lidskou důstojnost, humor nebo víru ve štěstí. Anny není nikdy na dně. Má tři odrostlé děti, je dvakrát rozvedená a pracuje jako toaletářka. Ve 46 letech chce na Vánoce přilepšit vnoučatům, a proto se dobrovolně vydává na dráhu příležitostné pouliční prostitutky. Film Anny zachycuje 16 let životního příběhu svérázné ženy, která vždycky vidí raději nebe nežli dno. Hledá lásku, vzdoruje smůle i nemocem, ale všechny své životní obtíže bere s jadrným humorem a praktickým nadhledem. Nikdy nehodlá fňukat. Navíc se seznámí se společností Rozkoš bez rizika, která prostitutkám na ulici pomáhá a hraje s nimi originální divadelní hry, v nichž Anny nachází svůj další talent. (Bontonfilm)

Accuphose

Vlastně pořádně nevím, jak to hodnotit. Anny má docela prostej život a přivydělává(la) si na něj šlapáním. Dokumentaristicky to bylo zpracováno velmi dobře, ale obávám se, že se mi to rychle vykouří z hlavy. Nejvíc mě zaujal sňatek s Uzim, který dal asi přednost Německu před Českem. Tomuhle tam bylo možno věnovat více času. 2 hvězdičky. Den po projekci v Lucerně musím doplnit, že mě opravdu mrzí, že se tam paní Třeštíková vůbec neptala podrobně Anny na předešlý život, aby si k ní divák vytvořil nějaké pouto.... ()

Pignon

Nenosný příběh. V rámci dokumentu Rozkoš bez rizika fungoval její příběh lépe coby jeden z mnoha střípků. ()

• Snímek měl světovou premiéru na Mezinárodním dokumentárním filmovém festivalu IDFA v nizozemském Amsterdamu na podzim roku 2020. (SimpanzJi)