Reklama

Reklama

Anny

Trailer

Obsahy(1)

Poctivě tu šlapu dobrejch dvacet let a čím dál míň to hodí.
Nový časosběrný dokument Heleny Třeštíkové sleduje příběh stárnoucí prostitutky Anny. Film ji sleduje od konce syrových devadesátých let v kulisách nočních pražských ulic a veřejných záchodků. Přestože žije na společenském dně, ona sama nikdy neztrácí svou lidskou důstojnost, humor nebo víru ve štěstí. Anny není nikdy na dně. Má tři odrostlé děti, je dvakrát rozvedená a pracuje jako toaletářka. Ve 46 letech chce na Vánoce přilepšit vnoučatům, a proto se dobrovolně vydává na dráhu příležitostné pouliční prostitutky. Film Anny zachycuje 16 let životního příběhu svérázné ženy, která vždycky vidí raději nebe nežli dno. Hledá lásku, vzdoruje smůle i nemocem, ale všechny své životní obtíže bere s jadrným humorem a praktickým nadhledem. Nikdy nehodlá fňukat. Navíc se seznámí se společností Rozkoš bez rizika, která prostitutkám na ulici pomáhá a hraje s nimi originální divadelní hry, v nichž Anny nachází svůj další talent. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (75)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Pravdivý příběh Anny Kašákové, lehké holky s dobrým srdcem. Ženská, na kterou se v životě štěstí příliš neusmálo. Její tragikomický osud v sobě nese všechna stigmata současné civilizované společnosti, od prodejné lásky, kterou aktérka tohoto dokumentárního filmu neprovozuje ani tolik sobě pro radost, jako spíš pro obživu, až po nevydařená manželství a neurovnané rodinné vztahy. Závěrečný tanec se smrtí je v tomto případě nanejvýš výstižnou tečkou za Anniným zpackaným, nenaplněným životem. ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se mi film Heleny Třeštíkové moc nelíbil. Vím, že úkolem recenze je hodnotit film a ne život a osud hlavní postavy. Přesto si myslím, že film postrádal takovou tu dokumentaristickou šťávu a spád. Jinak je film o posledních 16 letech prosté stárnoucí ženy, která se nedokázala vhodně začlenit do nových poměrů ve společnosti po změně v roce 1989. Peníze pro obživu získávala jen jako „hajzlbába“, uklízečka železničních vagónů a příležitostná prostitutka. Bláhově se snažila najít štěstí v manželství s cizincem, které se samo sebou brzy rozpadlo. Od zlozvyku kouření ji nedokázalo odradit ani varování lékaře, ani vážný lékařský zákrok. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Vždycky mě překvapí, koho si paní Třeštíková vebere za objekt svého dokumentárního zájmu. Ok, tentokrát to byla žena, která se živila prostitucí. Každý je svého štěstí a osudu strojcem. O tom žádná. Člověk taky velmi adaptabilní tvor a dokáže se v podstatě adaptovat na jakékoliv prostředí. Dokáže se s tím srovnat a taky si to srovnat v sobě samotném. Tato osoba je toho pravým důkazem. To se nenašel nikdo, kdo by jí nabídl pomoc? ()

Admirall 

všechny recenze uživatele

Je pozoruhodné, ako hlavná protagonistka filmu s ľahkosťou popisuje a rozpráva o prostituúcii. Zvlášť keď si človek všimne jej často používané zdrobneniny, v kontraste s týmto drsným "remeslom". Príbeh Anny začína pozvoľna a životný príbeh režisérka Třeštíková odhaľuje veľmi opatrne.  Oceňujem, že sa jej dostala pod kožu a v dokumente odznelo pár skutočne silných výpovedí. Veľké plus je aj začlenenie divadelného súboru do príbehu. Anny v tom divadle vystupuje a šíri tak o tejto problematike osvetu. Po kameramanskej stránke však nie moc atraktívne dielo. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Třeštíková asi robila čo mohla, ale Anna a jej okolie neboli ochotní zobraziť pre kameru to, čo by divák rád videl. Chýba nejaký ten klient, vyjadrenia manžela na ich vzťah, a rozhodne chýbajú prehovory Anniných detí na kameru. Problém bude asi v tom, že okrem Anny nebol nikto ochotný prezrádzať svoju identitu. Film má ale až nečakane krátku stopáž, takže ak vám Třeštíkovej štýl a predovšetkým postavy nesedia, prežijete to jednoduchšie, než napríklad Reného. Ja patrím skôr do fanúšikovského tábora, preto vyčítam filmu len spomenuté nedostatky. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Snímek měl světovou premiéru na Mezinárodním dokumentárním filmovém festivalu IDFA v nizozemském Amsterdamu na podzim roku 2020. (SimpanzJi)
  • Na svatebním obřadu zní na klavír melodie „Yesterday“ od Beatles. (griph)

Související novinky

Začíná festival Jeden svět

Začíná festival Jeden svět

10.05.2021

Dnešním dnem začíná po celém Česku festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Poprvé ve své historii proběhne celý online. Festival potrvá až do 6. června a diváci a divačky se… (více)

Reklama

Reklama