Nejkrásnější chlapec na světě

• Švédsko Världens vackraste pojke (více)
Trailer 2

V roce 1970 procestoval filmař Luchino Visconti Evropu hledaje dokonalého chlapce, který by zosobnil absolutní krásu v jeho filmové adaptaci románu Thomase Manna Smrt v Benátkách. Ve Stockholmu objevil Björna Andrésena, stydlivého 15letého teenagera, kterému přes noc získal mezinárodní slávu, díky čemuž strávil krátkou, ale intenzivní část svého bouřlivého mládí mezi Lidem v Benátkách, Londýnem, filmovým festivalem v Cannes a vzdáleným Japonskem. Padesát let po premiéře filmu Smrt v Benátkách nás Björn vezme na pozoruhodnou cestu složenou z osobních vzpomínek, historie kinematografie, slávy a tragických událostí, která by pro něj mohla být posledním pokusem vrátit svůj život do starých kolejí. (Film Europe)

Trailer 2

curunir

,,BOL SOM SEXUÁLNY OBJEKT." __ O dokumente som sa dozvedel absolútne náhodne z reportáže v správach. Najväčšmi navnadený som bol pritom, že toho mĺkveho, záhadného chlapca zo Smrti v Benátkach budem konečne počuť rozprávať. Osobne ma viacej zaujímala jeho popularita v čase uvedenia filmu, pretože pri ukazovaní neskorších (pomerne bežných) životných peripetií, sa mi dokument javil miestami zdĺhavý. Veľmi rád som ho videl v artovej atmosfére. (Pistoriho palác, SCANDI 26. 1. ´22; 31. hodnotenie, 2. komentár k filmu) ()

Topco

To, čo spočiatku vyzerá ako "behind the scenes" slávneho filmu, sa postupne mení v intímny osobný portrét, ktorý ide pod kožu. ()

rivah

Zdráhavé výpovědi pohublého, předčasně vrásčitého muže s bílými vlasy a vousy v kontrastu s jeho krásou v mládí. (max.70%) ()