1. Malá vánoční: ztracený chlapec okouzleně bloudí městem chystajícím se oslavit Štědrý večer. 2. Milenci z bedny: na dvoře činžáku stojí velká prázdná bedna - chlapec a děvčátko si v ní hrají na vlastní domácnost. Dva těžkopádné lyrické příběhy o dětské fantazii - spíše film o dětech pro sentimentálně naladěné dospělé. (oficiální text distributora)

Heroine

I když nevyhledávám filmy tohohle typu, natož z téhle doby, musím říct že toto je velice hezký film. Má to atmosféru, dojemnost, děti výborně hrají, a celkově je to dost originální jak na svoji dobu, tak na dnešek. ()

IvonaK

Film který geniálně zachycuje dětskou naivitu a hravost. Určitě také geniálně splňuje podmínky, aby se na něj dívali malí diváci. Ale pro dospělé není. ()

Pitryx odpad!

Já bych skutečně rád viděl dítě, které by u toho vydrželo. Možná to bylo určeno dospělým. Rád bych viděl dospělého, který by u toho vydržel. Mimo mne, já musel. ()

Saesulkun

Filmové ponaučení: 1. Mimina nemají program. 2. Peklo je v Praze. Kouzelná říše taky. 3. Taxír laxír, ale jenom v nejnutnějších případech. A nezapomenout na malíček. ()

StaryMech

Režisér, očividně sladěný s vnitřním světem autora předlohy/scénáře, natočil film o dětech a dospělých pro děti a dospělé, jakých máme dodnes poskrovnu, a navíc nám i budoucím zachoval hezky nasnímanou Prahu roku 1958. Slabiny shledávám v rytmu a hudebním doprovodu. ()