Reklama

Reklama

O divoké kachně

(TV film)
Pohádka / Krátkometrážní
Československo, 1969, 17 min

Obsahy(1)

Krále napadla podivná myšlenka: „Kdybych měl dceru tak bílou jako sníh a pěkně červenou jako krev…“ Jednou si král vyjel na lov a ulovil lišku. Právě v té chvíli ho napadlo, jak moc touží po dcerušce. Vtom se mu zjevila stará čarodějnice a dcerku mu slíbila, když jí dá svého syna. Než stačil král něco říci, dodala, že si pro něj přijde hned, jak bude malá princeznička pokřtěná. Předpověď se vyplnila, princ zmizel. Princezna Růženka-Sněhurka vyrostla do krásy. Byla ale moc smutná, tak moc by chtěla vidět svého bratra. Jednoho dne se vydala do světa prince hledat… (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Nezabíjej mě, bratříčku !!" Jordánové poměrně slušný příspěvek zoufalému cyklu Norských pohádek.. Velen tradičně k smíchu.. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Když už si tvůrci chtěli takto hrát s norskými pohádkami, pak je s podivem, že tomu přeci jen nevěnovali více. Vidíme místnosti zámků chudobné, jen čtyři stěny a nic. Když vypravěčka řekne, že Růženka-Sněhurka kráčí hustým lesem a my sledujeme na ubohoučké planině čtyři chudobné jehličnany, pak to působí opravdu hrozně. Že všechny hlavní role hrají dva herci, to už snad ani netřeba zmiňovat. Oldřich Velen hraje zároveň otce princezny také jejího milého. Stejně jsou ty norské pohádky zajímavé, že se princezna jmenuje po dalších dvou holkách ze dvou různých pohádek. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama