Projekt Z aneb Jak se točí zombie film

• Norsko Prosjekt Z (více)
Trailer 2

Skupina filmových studentů najde tři nezaměstnané herce, aby natočili zombie film v uzavřeném motelu v norských horách. Náhle se jejich fikce promění ve skutečnost, když neznámá bytost začne terorizovat filmový plac. (Film Europe)

Trailer 2

angel74

Tak už i do Norska dorazila zombie mánie! A evidentně je stejně vyvedená jako ta americká. Parodické prvky tohle podivné dílko fakt nezachrání. (25%) ()

Azurose

Wow! Tak toto je ohromná emoční jízda. "Film je složen z nepoužitých záběrů při natáčení...", naopak! Tento film je ohromně povedený a výborně funguje. Poklidný filmový plac se mění na hororový film, kdy po 10 minutách filmu nevíte, co je realita a co je "film" - a v tom je právě to kouzlo. Připadá mi to jako mix filmů Mrtví neumírají (2019) a Život (2017).  Mimořádná technická práce, zvukový design a černý humor, to jsou hlavní přísady tohoto snímku, který vám nedá ještě týden spát. Dennis Storhøi je ve své roli natolik výborný, že bych ho jako chodící zombie mohl sledovat celé dny. Všem moc doporučuju - a to nejlépe v kompletně prázdném kinu, jako se poštěstilo mně - to je teprve zážitek! ()

• Když Iben (Iben Akerlie) přichází k opuštěnému domu, má v jednom záběru v puse cigaretu. V ostatních záběrech ve scéně ji ale nemá. (Azurose)