poster

Blonde Köder für den Mörder

 • Itálie

  La morte bussa due volte

 • USA

  The Blonde Connection

  (neoficiální název)
 • Kanada

  Death Knocks Twice

  (neoficiální název)

Thriller

Západní Německo / Itálie, 1969, 81 min

 • fragre
  *

  Film jsem chtěl vidět jen proto abych věděl, co hrál Dean Reed před svou slavnou emigrací do Německé demokratické republiky. A uzřel jsem, že hrál voloviny. To nebyl herec, jen manekýn. A celý film je tupý a nenápaditý, dokonce i zasloužilý padouch Adolfo Celi zde hrál jak ochotník.(5.10.2013)

 • Karlos80
  **

  Něco ve stylu tehdejších filmů o "KOMMISSAR X", či populárních Wallaceovek, to je tato malá - prakticky neznámá a snad i právem zapomenutá koprodukční detektivka s malými giallo elementy. Možná že kdyby šlo čistě o italskou záležitost, dopadlo by to o trochu lépe. Celé zdejší tajemství/spiknutí je neškodné, ikdyž se tváří jako nejoriginálnější z nejoriginálnějších, film vzhledem k roku svého vydání, ještě poměrně krotký (nahota, sex a vraždy) a pro mě osobně nezajímavý, celé je to strašně moc pomalé a unavené (jedna pěkná automobilová honička to tu konečně aspoň trochu oživí), od první vraždy na pláži (dobrá scéna - ještě tady to vypadalo velmi nadějně), až téměř do samého konce, se zde prakticky skoro nic neděje a nuda tak převažuje. Pokud má jít o thriller, tak tu zcela zásadně chybí základní dvě žánrové položky; napětí a zvraty. Nenajde se tu prakticky nic, co by alespoň trochu vzbudilo diváckou pozornost, snad jen krásná hudba Pierra Umilianiho. Totožnost vraha známá od začátku, mi v některých případech nevadí, ale film musí mít styl a alespoň nějaký ty grády a šmrnc, tento film jej nemá, docela slušný závěr - akčnější finále u vily s bazénem, to už moc nevytrhlo. Film se odehrává v úchvatném mořském prostředí, a je to fakt skoro hřích to nevyužít tak jako tady, obsazení je pak velmi slušné (především ženské) v malých rolích se zde objevily např. Femi Benussi (jedna z obětí) nebo Anita Ekberg. Fandovi EuroCultu známé to jména. Mladého Testiho v hlavní roli, jsem z této doby ještě neviděl, já ho registruji zhruba tak od roku '72 - tedy z doby, kdy se začal s celkovou pravidelností objevovat v tzv. poliziesco filmech, celkem 11 rolí (společně s westernem, role, pro které se tento na první pohled drsný chlapík, jinak ale velmi charismatický herec zřejmě narodil), ale špatný nebyl ani ve svém druhém a předposledním giallo "Cosa avete fatto a Solange?". Po fyzické stránce vypadal velmi dobře!(24.4.2013)

 • pepua
  *

  Hned na začátku filmu zaškrtí mladý Francisco po sexu na pláži svou milenku, sledován dvěma neznámými lidmi. Jeden z nich pak zavražděné ukradne náhrdelník, který má vysokou cenu. Na celý případ je najat soukromý detektiv a zábava může začít... K tomuto ranému giallu nelze příliš napsat. Pro mne byla zápletka nezajímavá, vrah je znám od začátku a v podstatě jsem jen čekal, zda budu něčím pozitivně překvapen. Nestalo se.(22.2.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace