Epizody(11)

Recenze uživatele ostravak30 k tomuto seriálu (2)

Karel IV. (2005) (E05)

Karel IV. byl bezesporu zvolen největším Čechem správně. Ze jeho odkazu a děl žijeme dodnes. Ostatně jen on a Tomáš Garrigue Masaryk byli ti jediní a největší vůdci svého národa, nikdo jiný. David Vávra byl nejspíš správná volba. Ve svém pořadu Šumná... se věnoval sic architektuře, ale přeci jen historii. Zde se navíc vydává na originální místa i v zahraničí a o Karlu IV. nám vypráví svým jedinečným a značně originálním způsobem, byť místy na můj v trochu excentrickým. ()

Jára Cimrman (2005) (E11)

Jára Cimrman je prostě Jára Cimrman. Jen se bojím, co bude, až nebudeme mít nikoho ze stejnojmenného divadla. Na anketu Největší Čech si pamatuji a též na to, jak lidé spontánně posílali hlasy tomuto velikánovi. Tím zaskočili úplně všechny a všelidová tvořivost zase jednou dostala nový rozměr. Kromě toho, že tvůrci použili ukázky z filmu o Járovi, tak se mi líbilo, že nezapomněli být inovativní. Zapojili množství osobností, které promluvili o tomto všeumělovi a navíc vzpomenuli, že to byl právě Jára, kdo vymyslel anketu Největší Čech. ()