Coming Home in the Dark

Trailer

Chlapík zoberie svoje dve deti a ženu na výlet do prírody, avšak rodinnú idylu im narušia dvaja nevítaní hostia, z ktorých jeden z nich má pod kabátom ukrytú urezanú guľovnicu. (sochoking)

Trailer

EvilPhoEniX

Temný, nepředvídatelný, místy šokující, syrový, Evil a nekompromisní Revenge/Kidnap Thriller z Nového Zélandu, který má atmosféru místy nepěkně hutnou. Školní učitel musí čelit temným hříchům minulosti, když se svou rodinou je přepaden a unesen dvěma tuláky a nehezká pravda pomalu začne vyplouvat na povrch. Má to sice pomalejší tempo, ale film si dokázal udržet mou pozornost. Dokáže být napínavý ( zvrat v 15 minutě vyloženě šokující), záporák je správný slizoun ( byť ten jeho accent je vyloženě něco strašného), řemeslně v pořádku a byť nedochází k explicitnímu násilí ( kdyby ano, tak bych šel ještě s hodnocením výš), tak film i přesto dokáže působit realisticky a nepříjemně. Solidní. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 2/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 7/10. ()

darkrobyk

„Tenhle okamžik si později budete přehrávat a říkat si, co jste mohli udělat, ale neudělali." Poměrně intenzivní thriller s neustálým napětím, kde absence otevřeného gore vůbec nevadí, ba právě naopak, protože film působí bez něj realističtěji a nechává prostor divákově fantazii (scéna s kamenem). Jako slabinu bych pro mne viděl to, že kromě Jill se nenajde kladná postava. A i když její muž má temné tajemství, tak odplata za něj je naprosto neadekvátní. Navíc magor s puškou v podstatě vraždí bez ohledu na to, o koho se jedná. Násilí samozřejmě plodí násilí. Ale už balady ukazují, že smrt nemusí být tím nejhorším. Horší je totiž žít s pocitem viny. ()

xxmartinxx

Rád bych dal 4 za některé momenty, ale je to nakonec hrozně by the book. (Home) invasion/kidnapping žánr má v sobě velký potenciál pro dnešní dobu, protože jde z principu o alegorii střetu středostavovské a nižší třídy, na Novém Zélandě to pak má v sobě specifika vyplývající ze specifik tamní společnosti - takže není ku podivu, že se toho někdo chopil. Ale čekal bych asi... víc? Jako aby mi ten film dal za 90 minut i něco, co mi nedá jedno shrnující souvětí. ()

Bloody13

Ta pohoda u rodinného pikniku v krásné hobití přírodě jim moc dlouho nevydržela, chudákům. 8 minut, abych byl přesný. Po dalších osmi minutách vás navíc čeká kruté vystřízlivění - break, po němž je víceméně jasné, že tohle pro rodinku nemůže dopadnout dobře. Akty násilí jdou sice hodně mimo záběr (škoda té scény na pumpě!) a značná část filmu se prokecá v autě (tady se to však dá odůvodnit odkrýváním minulosti hlavy rodiny), ale rozhodně to má nepříjemnou atmošku, pár drsných momentů a oba psychopati jsou "sympaťáci" už od pohledu. Škoda, že právě tomu ukecanýmu nejde vůbec rozumět. Holt tamní slang ze samotného Mordoru. ()

AppleCore

Nečekejte podmanivou procházku novozélandskou krajinou a raději se připravte na temnou výpravu do minulosti, jakož i do nejtemnějších zákoutí lidský mysli. Zélandskej přízvuk je pak zcela nekompromisním hororem, kterej tenhle thriller dokonale dotváří, takže buď leťte na kus života na NZ, nebo si stáhněte titulky. Já udělal to první a stejně jsem to nedával. ()