poster

Ruan Lingyu

 • Hongkong

  阮玲玉

 • Hongkong

  Yuen Ling Yuk

 • Velká Británie

  Center Stage

Drama / Romantický / Životopisný

Hongkong, 1991, 118 min (SE: 154 min, Director's cut: 147 min)

Režie:

Stanley Kwan

Kamera:

Hang-Sang Poon

Hudba:

Johnny Chen
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

 • Vavča
  ****

  Režisér si vzal na paškál zajímavé téma, chtěl představit atmosféru let 30tých ve filmovém průmyslu v Číně, skrze hereckou hvězdu Ruan Ling-yu, která byla tehdy velmi slavná. Ale tento snímek není obyčejný dokument, nebo biografie, je to zároveň také semidokument, paradokument, uvidíte staré záběry, pokusy o rekonstrukci, výpovědi pamětníků, názory současného obsazení na danou problematiku. V čele skvostná Maggie Cheung, bez které by tento film neměl šanci, dále Carina Lau, Tony Leung Kai Fai. Velmi nebovyklý a zajímavý snímek, zejména ty rozhovory s herci. Velmi dobře se zdařilo evokovat atmosféru dob němého filmu, herectví, které tehdy bylo značně jiné než dnes, kromě toho se nevynechává ani atmosféra a problémy doby, které hýbaly veřejným životem.(22.4.2010)

 • Pedestrian
  ***

  Rozjíždí se to pomalu a končí to dlouze, ale své kvality to má. Koho zajímá čínská kinematografie 30. let, bude nadšen. Polívka z prášku dostala nový význam. (SE)(18.4.2012)

 • kaylin
  ***

  Tenhle film není ani tak moc zajímavý pro to, co zobrazuje - alespoň z mého pohledu - ale je zajímavý hlavně proto, jak je natočený. Tahle forma je natolik specifická, že se to opravdu jen tak nevidí. Film obsahuje barevné i černobílé scény, klasické hraní i v podstatě dokumentární film, děj v minulosti i film o filmu. V tomhle je rozhodně jedinečný.(1.3.2016)

 • KeskarM
  ****

  Krásná Maggie Cheung jako "Greta Garbo čínské kinematografie", Ruan Ling-yu. Velmi cenný je především náhled na čínský "Hollywood" 30. let. Dekorace byly navrženy dle dobových fotografií a plánů, scény, jejichž natáčení snímek zobrazuje, odpovídají scénám ze skutečně natočených filmů, tož místy spíše dokumentární hodnota.(13.8.2015)