Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

VashCZ

Co napíšu už tu zaznělo v mnoha komentářích, jen má k tomu každý jinak líbivý postoj. Přemrtě akce, rejža se snažil nacpat tam i ty dojemné scény. Po technické stránce to je silný film, výbuchy, střílení, nějaké rvačky, davové scény, super. Ale bylo toho fakt moc. Prostě tam scházel prostor pro viditelnější vývoj postav. Celý film bych měl asi hodnotit v rámci Bček kladně, přeci jen byl tam superpřátelský James Bond po hongkongsku nebo gangy vietnamců, co se chovají jako makakové. Ale právě efekty, výborné scény z Hongkongských ulic, celkový feeling filmu... si prostě hraje na velikána. A takovýhle velikán si podle mě nezaslouží víc jak 50%. ()

Astu.

První polovina - slabší tři. Druhá polovina - jasných pět. Ta gradace příběhu tří bratrů je úžasná, ale přesto mi to přijde i trošku vykalkulované a zpočátku nudnější...ale ty čtyři dám. Simon Yam mě přesvědčil.) ()

danny79

Namet ktery jsem v asijiske produkci nevidel prvne - 3 kamaradi na zivot a smrt rozdeli penize, tohou po moci ... A stanou se z nich nepratele prahnouci po smrti toho druheho. Zasadnim minusem tohoto filmu je scenar - dost casto chaoticke preskakovani z jednoho mista na jine, spoustu zkratek, psychologie postav zalostne slaba, ale neni divu kdyz tam je tolik balastu, a nelogicnosti a nesmrtelnost hlavnich hrdinu radeji vynecham - to same se projevuje ve strihu v jedne scene auto hori v dalsi jiz ne, zapornak je strelen do krcni tepny pak do nohy, pak se jeho auto nekolik prevrati ale vzdy se zazracne uzdravi ..... Choreografie akcnich scen je tak spatna ze jsem na to hned v uvodu zustal nevericke koukat - nastesti pesti vystridaji brzo samopaly. ()