Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

klukluka

Jak mi Asiaté nebývají ve filmech většinou protivní, tak tady mi bohužel protivní byli. Celé to na mě bylo hrozně uřvané, afektované, přepjaté. Mělo to být hlavně akční, a musím uznat, že tam, kde už se nějaká akce objevila, to pak pojali echt poctivě. V těch klidnějších místech, kde dostával prostor příběh, jsem se ale nudil s přáním dohlédnout tomu na konec. Přičemž ten příběh, kdy se jeden ze tří kamarádů (darebáků z ranku rosteš pro kriminál) vykřiví kvůli penězům, mě nechával absolutně netečným. Nemluvě o tom, jak měla tahle alegorie rozumu zaslepeného bohatstvím obří a nepřirozené rozměry. ()

Fordzy

Woo spojil válečné drama s gangsterkou a ukuchtil skvělý akční film se silným příběhem o rozpadu přátelství tří kamarádů na pomezí války ve Větnamu s bravurními přehnanými akčními scénami ve kterých teče olovo proudem a mrtvoly se počítají na desítky. Doporučuji zhlédnout i alternativní drsnější konec, který vám splní jednu představu co začnete mít ke konci filmu. 82% ()

Zagros

S filmy Johna Woo to mám jako na houpačce. Na některé nedám dopustit (Krvavé pobřeží), některé mě moc nechytly (Killer). Kulka v hlavě je formální stránkou blíže ke Killerovi. Klasický akční nářez z Hongkongu, kdy není nouze o rychlý střih, zpomalovačky, spoustu krve a hlavní hrdina si nezadá s Rambem a v pohodě vykosí mnohonásobnou přesilu. :-) Na místy zběsilou kameru si musím vždy chvíli zvykat, souboje lehce ztrácí na přehlednosti. Ve filmu Kulka v hlavě si John Woo přidal netradičně ještě další vrstvu. Jako podkres příběhu je zde válka ve Vietnamu. Hlavní hrdinové se jí sice neúčastní přímo, ale cesta příběhu je tam zavede a válka je velmi ovlivní. Jejich přátelství je kvůli ní a především kvůli hromadě zlata podrobeno těžkým zkouškám. Díky té nadstavbě rád dám i třetí hvězdu, přes spoustu výhrad mě to vcelku bavilo a fanoušci filmů Johna Woo si jistě přijdou na své. ()

Hopper

Veľmi drsná záležitosť o tom ako sa v extrémnych situáciach dokážu chovať ľudia, o tom ako dlho dokáže vydržať priateľstvo a o tom, čo všetko je možné zažiť počas vojny. Paralela s Lovcom jeleňov je viac ako evidentná, ale Woo ju ešte /myslím scénu zo zajateckého tábora/ viac doťahuje. Aj keď hongkongské filmy predsa len sú nám mentalitou a možno j spracovaním trochu vzdialené, vzniklo dielo, na ktoré sa po zhliadnutí nezabúda. ()

wosho

Rozjezd je sice zbytečně pomalý a místy nechtěně směšný (Woo by se měl vykašlat na kung-fu ve svých filmemech), ale jakmile se děj přesune do Vietnamu, film nabýrá na síle. No a poslední hodina je jedna velká akční jízda se vším co k filmům Johna Woo patří. Příběh o chamtivosti, přátelství a obětování je dostatečně rozpracovaný a herci dobří. Prostě klasika jenž dokonale mixuje válečné drama s akčním baletem mistra akce. ()

cab

Trojice kamaradu jdoucich pri sobe kamkoliv i za cenu nejvyssi. Postupem casu se pribeh vyviji a nastava v deji nekolik zlomovych okamziku, ktere zamotaji celym pribehem, ale nejsou tak emocne silne, jak by se sluselo a patrilo. Neskutecne rozmachly snimek zachranuje brutalni akce, ktere nema obdoby ani v dnesni dobe. Klobouk dolu pred ni. 70% ()

showxman

John Woo je zvíře! Co to tady zase předvedl nemá obdoby. A mám takový dojem, že docela s přehledem zahanbil i válku o Falklandy, v níž padlo na obou stranách dohromady 957 lidí. Je to zkrátka šílený nářez, ve kterém kulky doslova prší jako kapky vody při dešti. ()

willis

Tak jako všechny filmy J.Woo, které jsem viděl je film značně nevyrovnaný. Střídají se výborné scény s podivnými, které zřejmě proto, že pocházím z jiné kultury nejsem schopen plně pochopit. Dal bych ***1/2 ()

chuckboris

Tedy, čekal jsem něco úplně jiného, ale opravdu úplně jiného, kam se poděl ten starý John Woo, a co se s ním stalo, že se pustil do tématu války??? Dosti překvapující, ale výsledek ve finále velmi dobrý. Ze začátku trochu matoucí, ale postupně děj graduje, spolu s ním se mění charaktery postav, a to já mám rád. Ti, kdož byly na začátku tací, jsou na konci naprosto jinými lidmi(trochu jako Lovec jelenů) a ač je to trochu depresivní, já myslím, že tento film člověku hodně dá. ()

Brejlil

Poměrně dlouho se John Woo snaží udržet film "jakoby" reálný. Malé soukromé peklíčko ve válečné zóně. Mamon křiví charaktery. Lovec jelenů po hongkongsku. Ve scéně útěku z vietnamského zajetí se vše láme, protože Wooův styl vítězí nad ideami. Bohužel ještě horší je to ve scéně pomsty, neúměrně dlouhé honičce, která vypadala jako velmi levná variace na Kobru 11 a předchozí snahu úplně likviduje. ()

no2

7/10 - Na Lovce jelenů tohle nemá, ale přesto se mi film z hlavy stejně jako jeho předchůdce nevymaže. Co mnozí vytýkali Lovci jelenů, to já vytýkám Kulce v hlavě - a to nevyrovnanost tohoto filmu. Fanoušci nechť prominou, ale nemohl jsem si nevzpomenout na Cannibal Holocaust - jednak ta hudba, jednak ta brutalita, která je v některých scénách opravdu za hranicí únosnosti a s "lidožroutským" filmem si nezadá. Situace, které měly být dramatické, mi připadaly často spíš komické; filosofická moudra a zamyšlení mě vzhledem k tomu, že byly následně shozeny nějakou béčkovou scénou, také nějak minuly... takže za nejzdařilejší považuji nakonec ty akční scény - v tom je John Woo skutečný mistr. Hard Boiled se mi líbil o něco víc. ()

Rocket

Čo sa týka svetovej kinematografie, nespomínam si na žiadneho iného režiséra, ktorý by tak efektne dokázal točiť filmy založené na priateľstve ako John Woo. Guľka v hlave si na mušku zobrala priateľstvo troch mladíkov, ktorých sila vzájomného puta prejde nejednou skúškou a už od začiatku sa nám preto predostiera príbeh, ktorý chytí doslova "za spúšť". Pouličné akčné scény spojené s vyhrotenými vojnovými sekvenciami na diváka ohľad neberú, no niekedy máte pocit, že by sa to dalo aj s kratšou stopážou. ()

wakeup

Nechtene na mne film pusobil chvilema komedialne, ale i tak je to (na svou dobu bezpochyb) kvalitni akcni zabava. ()

Wolvie

Naprostý skvost,který se může směle stavět na úroveň Killera nebo Hard Boiled.A navíc má ze všech Woových filmů nejsilnější příběh. ()

strikeman

Hong Kongská filmová tvorba je prostě jiná. Někdo ji nedokáže strávit, jiného fascinuje. Já asi osciluji někde mezi - u Kulky hlavě však převládla pozitiva (napětí, silný příběh, výprava, akční sekvence, hudba) nad negativy (přehrávání některých herců, místy otravné a hlavně zbytečné zpomalovačky)... 75% ()

Raziel_cz

Wooův protiválečný epos, ve kterém je možná až příliš výrazná paralela s Hodným, zlým a ošklivým. Klipovitý začátek je hrozný chaos a spousta dialogů je jak z mateřské školy, ale když se děj konečně přesune do Vietnamu a především pak přímo do válečné zóny, stojí to za to. Přes dlouhé budování vztahu protagonistů to ani v drastických a pro mě nevídaných pasážích z lágru či při jejich znovuzhledání nedovede úplně úspěšně dřenit emoce a klidně by to tedy mohlo být kratší. Přestřelky jsou ale podle očekávání monumentální a finální duel je jeden z nejzajímavějších, co jsem kdy viděl. Od tohohle režiséra rozhodně nejhodnotnější film, ale o místo nejlepšího bude navždy soupeřit Killer s Hard Boiled. ()