poster

Pěsti smrti

 • Hong Kong

  Shao Lin men

 • Hong Kong

  少林門

 • anglický

  Countdown in Kung Fu

 • anglický

  Countdown to Kung Fu

 • Velká Británie

  Hand of Death

 • USA

  The Hand of Death

 • USA

  Strike of Death

Akční

Hong Kong, 1976, 95 min

Režie:

John Woo

Hudba:

Joseph Koo
 • wosho
  ***

  Tento druh filmů moc neznám-ani je nějak nemusím. Podíval jsem se na něj jen z čisté zvědavosti (ranný film Johna Woo). A musím teda řici, že udělal dobře, kdy se vyjašlal na příběhy z dávných let o mistrech kung fu. Příběhy o přátelství až za hrob, drsňácích s bouchačkou kteým nedojde nikdy munice a stovkách mrtvých, postřílených nepřátel mu jdou líp. Mnohem líp.(3.12.2008)

 • Malarkey
  **

  Buch, prásk, buch, buch, buch, prásk, prásk ala Kung-fu hadr v taktovce Johna Woo s tehdá mladičkým Jackie Chanem. Tenhle styl zrovna v lásce nemám, ale film jsem vidět chtěl, i když jsem čekal, že se u toho zas tak nepobavím. Oni to všecko berou děsně moc vážně, ale na svojí dobu to má docela zásadní boje, a to se šlechtí. Jackie Chan je frajer, divím se, že to po tom všem takhle rozdejchal, když si uvědomim, kolik kaskaderskejch kousků zvládnul, kolikrát se zranil a kolikrát to dotáčel se zlomeným žebrem, kotníkem a tak dále. Toho si musí člověk šlechtit jak to jenom jde, včetně tohoto filmu. Pro kungfufily to bude určitě parádní film, ale mě jaksi ničím nedokázal zaujmout, jen a pouze tím, že na tom spolupracoval Woo s Chanem.(23.12.2008)

 • kitano
  ****

  Dlalsi suboj shaolin vs manchu. John Woo sa pri tomto diele nechal ocividne inspirovat dva roky starsim filmom Changa Cheh - Five Shaolin Masters. Cela zapletka, vyvoj, postavy a kopec drobnosti (zbrane, dorozumievacie sa rebelske gesto) su az prilis podobne. To ze Johna Woo praca s Changom velmi obvplyvnila je jasne, no toto skor ako pocta majstrovi vyzera ako vykradacka. Zato vsak vyborne natocena a zabavna. Talent sa Johnovi Woo uz i v jeho rannych pocinoch upriet neda a preukazal cit pre reziu a pracu s charaktermi (sermiar, ktory po strate svojej milovanej odlozil mec a zo smutku zacal hrat na flaute - mnam). A aj preto som sa napriek pocitu deja-vu, ze toto som uz raz a lepsie spracovane videl, dobre bavil. Potesil aj Jackie Chan, ktory ztvarnil jednu zo svojich nehumornych uloh a slo mu to velmi dobre aj tak. (7.5/10)(20.6.2008)

 • miklaras
  ****

  John Woo se často vrací k tvorbě svého mistra Changa Cheh a navazuje na jeho kultovní snímky. V tomto filmu se opřel o Five Shaolin Masters, které nepřekonal, ale naznačil hodně aspektů své budoucí tvorby. Nejde o jeho debut, jak tu bylo řečeno, ale o jeho pátý režijní počin, stejně je to ale raný Woo se všemi nedostatky, které časem odbrousil.(jeho debut byl film The Young Dragons). Dorian Tan Tao Liang v hlavní roli je typický výběr Sammo Hunga, který v té době obohatil své skvělé choreografie o prvek vysokých efektních kopů vypadajících dobře na plátně. Pro efektní kopy ale potřeboval kickboxery a mistry teakwonda, kteří splňovali jeho představy (Hwang Jang Lee, Casanova Wong nebo právě Dorian Tan). Ale i když je choreografie Sammova, souboje jsou docela ve Woo stylu, s dlouhými záběry na oči soupeřů, krůpějemi potu a nevyřčenými dialogy. Woo, který si tu zahrál poměrně legrační, takřka mlčenlivou postavičku tu herce studia Golden Harvest postavil do dost netypických rolí. Dramaticky vyznívající Jackie Chan a záporný mandžu v podání Sammo Hunga, to se jen tak nevidí. Jackie Chan položí doslova život za svého režiséra a to mně dost pobavilo, swordsman s flétnou byl doopravdy hodně Wooovský.Jako srdcař pro Johna nemůžu dát míň, než čtyři, ale co se jeho ranné tvorby týče, Last Hurrrah for Chivalry tohle prostě není.(17.9.2008)

 • Terva
  ****

  Yun Fei, žák Šaolinu, se vydává na cestu, aby splnil nelehký úkol. Musí zabít nelítostného tyrana Shih Shao-Fenga, který chce zničit všechny muže Šaolinu. Zpočátku se může spolehnout jen sám na sebe, ale pak potká dva muže, kováře a bojovníka přezdívaného Tulák. Společně vymyslí plán a vydají se do boje, ve kterém jsou odhodláni zemřít. Scénář : John Woo. Kamera : Yung-Chi Liang. Hudba : Joseph Koo.(15.5.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace