Snivokraj

• USA Slumberland (více)
Trailer 1

VOD (1)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

Trailer 1

sedm.1

Snivokraj je vizuálně působivá, atmosférická a především v mnoha ohledech nápaditá fantasy pohádka, disponující fungujícími emocemi, sympatickými postavami, obsazené výraznými herci, no a přesto všechno nemohu tvrdit, že bych se u toho bavil, a vinu bych viděl nejspíš asi hlavně v zápletce, která je tedy skutečně originální, ale prostě tak nějak úplně nefunguje. Z celého toho filmu mám totiž opravdu neobvyklý pocit, že tam toho tvůrci napěchovali víc, než byly schopné ty dvě hodiny vůbec unést, a tak i když v naprosté většině jiných snímků vítám, pokud mají strhující spád a jsou doslova vším napěchované až po okraj, tak zde toho bylo zkrátka už fakt příliš, a celé to tak jen zcela bláznivě skáče z jednoho dobrodružství do druhého, a to tak rychle a bezohledně na ostatní prvky filmu, až jsem vlastně ve výsledku zjistil, že jsem si z toho nic nedokázal pořádně užít. Navíc bych měl i zmínit, že to zde jinak docela skřípalo i po technické stránce, tedy co se kvality efektů týče, přeci jen na poměry v dnešní době tam totiž pár scén vypadalo fakt levně, a přestože jsem o něco výše chválil celkové obsazení, tak trochu nevím co si myslet o výkonu Jasona Momoa, který mi chvílemi připadl až nepatřičně moc utržený ze řetězu, či jinými slovy, zbytečně přehrával, a k získání lepšího dojmu to rozhodně nepřispělo. Je to zkrátka s celou touto podívanou dost na vážkách, jelikož toho sice nabízí opravdu hodně působivého a výrazného, jenže to nejzásadnější v tomto typu filmu mu chybí, a to zábavnost. ()

filmfanouch

Snivokraj je přesně ten typ filmu, který je nejideálnější z paměti dostat nejrychleji možným způsobem. Svět s potenciálem je totiž spláchnut ve vizuálně kýčovitém podání, s tvůrcem za kamerou, který umí, ale tady jde proti sám sobě a především zápletkou, která v průběhu popírá sám sebe a opět vyvolává pocit, že Netflix ještě nezačal najímat dramaturgy ve velkém. Pár světlých momentů, které dokonce koketují alespoň s polovičním naplněním potenciálu, sami o sobě tento film nezachrání.... ()

Tony.cs

Malý Nemo: Dobrodružství v Dřímkově, byla jedna z mých nejoblíbenějších animovaných pohádek, když jsem byl prcek. Takže tohle prostě musí snést kritiku. Nejprve, obsazení bylo super, Momoa si to užíval a režijně to nebylo vůbec špatný, což jsem od Lawrence čekal. Ale škodí tomu moderní háv. Sny nebyly vůbec fantaskní a pohádkové. Místo krále a úžasného pohádkového paláce tady máme zase nějaký nudný kancl. Noční můra je tu takový bídný "záporák". Mnohem líp by udělali, kdyby vzali scénář animáku a přehrali nám to v hrané podobě. Byla by to obrovská pohádková jízda a byl bych z toho úplně vedle. Teď jsem vedle z toho, jak moc mě to zklamalo. ()

rublik05

Nemůžu si pomoct, ale Snivokraj mě vůbec, ale vůbec nebavil. Nelíbil se mi příběh, který je šíleně nudný a takový zvláštní, nelíbil se mi příliš umělý, až vyloženě škaredý vizuál, herecké výkony jsou přímo otřesné, emoce se rovnají nule, stopáž o délce téměř dvou hodin mi přišla jako nekonečná. Tu jednu hvězdu dávám čistě jen za hudbu, což je snad jediná věc, která se povedla. 2/10. ()

Eterninox

Faunův Labyrint pro mladší cílovku. Barevnější, akčnější, doslovnější a američtější. Náročnější diváky budou iritovat nedovařené greenscreeny, a kdo se těší na neochvějného sympaťáka Momou, potěšen taky nebude. Otravnost jeho postavy nicméně dává smysl z hlediska zápletky, a ve výsledku je vlastně středobodem narativního oblouku. Celkový dojem také zlepšuje obstojně silný (ač trochu předvídatelný) závěr, který stravitelně ale neuráživě završuje ústřední motiv pomíjivého dětství. Pokud někdy budu mít potomstvo, dokážu si představit, že až přijde čas konfrontace se strastmi dospívání, pustím jim Slumberland. 70% ()

• Film sa natáčal v Toronte (Kanada) od 9. novembra 2020 do 5. februára 2021. (Arsenal83)

Související novinky