Policejní film

• Mexiko Una película de policías (více)

Dokument na pomezí faktů a fikce, který se zabývá korupcí v řadách mexické policie pohledem dvou jejích členů. (Netflix)

xxmurphyxx

Forma vyhrala nad obsahom. Obrazovo, najmä v prvej polovici nádherná prezentácia navodzujúca až hypnotickú atmosféru s dobre použitými filtrami a perfektnou a štylizovanou kamerou zameriavajúcou sa na detail. Bohužiaľ tam to pre mňa končí, keďže filmu chýba tempo, gradácia príbehu alebo aspoň jedna jediná silná scéna a nevie sa v mojich očiach predať. Nápad je fajn, určite cením aj jeho prevedenie a snahu hercov/nehercov ale film je na môj vkus až moc ukecaný, čo by nevadilo pri inom formáte ale od polo dokumentu z policajného prostredia a k tomu z Mexika by som teda očakával iný náklad ako rozoberať vzťah a súkromie hlavných protagonistov, kde vrchol filmu spočíva v blokovej pokute za motorky na chodníku a jej následkoch. Ale za snahu a hlavne kvalitné prevedie mierne nadhodnotím, kto očakáva akčnejšie zameranie alebo ho nechytí obraz nech si kľudne uberie hviezdu a preskočí ďalej. ()

Arsenal83

Polodokumentárny film o mexických policajtoch, ktorí konajú na pomedzi zákona. V podstate každý z nás má nejakú tú predstavu ako to v krajine kartelov s políciou bude - korupciou je nasiaknutá celá spoločnosť. Režisér sa snažil vytvoriť mnohovrstevný film, ktorý pracuje s dokumentárnymi aj fiktívnymi prostriedkami a poukazuje na to, ako aj čestný človek môže mať blízko ku korupcii, keď je celý systém na tú korupciu nastavený. Nikoho neospravedlňuje, ale poukazuje na širšiu realitu. ()

*CARNIFEX*

Divák bude svedkom “half/doku” o dvoch čestných žandároch, ktorí netradičnou formou poukazujú na fakt v podobe korupcie medzi “uniformovanými”. Či je to zaujímavé? Pre nenáročného diváka zrejme áno, ostatných to dokáže zaujať tak v úvodnej 15-20 minútovke a potom len kývne rukou. Ono nie, že by samotná forma spracovania úplne minula zábavnosť, no vážnosť bežných dokumentov tu absolútne absentuje, a to ja proste nerád. Toto nie je ani ryba ani rak, pričom čisto zo zaujímavosti to síce odporučiť môžem, no o žiadny “True Crime” variant, ktorý by emocionálne zasiahol, gradoval a tak pobúril, sa určite nejedná. ()

3DD!3

Metadokumet o dvojici mexických policajtů a jejich zkušeností s korupcí. V půlce to střihne do jakýchsi záběrů z natáčení a výpovědí herců, kteří je hrají což je hodně zvláštní. Nula akce, žádná snaha to něčím ozvláštnit. Téma je nosné a i to ukázání pravdy má něco do sebe, ale tohle pro boha nemusel být celovečerní film. Stačila půlhodinová epizoda seriálu. ()

Hanys_

O zkorumpované mexické policii. Ale zkorumpované tak, že strážníci vlastně musí uplácet i své nadřízené. O nulových právech strážníků a nulové autoritě mezi občany. O mizerných platech a následně vyplývající oné zkorumpovanosti. Všechno tohle ale přebíjí ta artová polodoku forma, kdy i herci v jednu chvíli vyjdou z role a mluví o natáčení. Tohle je za mě spíš na škodu, mohlo to být fakt hodně silné. 6/10 ()