Chytla nás vlna

• Itálie Sulla Stessa Onda (více)

Dva náctiletí blázni do plachtění se do sebe zamilují na letním kurzu na Sicílii. Bolestná pravda je ale donutí rozhodnout se, jak budou čelit nemilosrdné realitě. (Netflix)

Aljak

Hneď ako som si prečítal, že sa to odohráva na Sicílii, tak som sa na to vrhol. Sicílska atmosféra bola rozhodne veľmi príjemná, aj keď som očakával, že toho jachtingu a letného tábora tam bude o kus viac. Film mal na môj vkus až príliš rýchly spád, hoci po dejovej stránke to bolo naozaj dobré. Život je strašne nefér :( Viete si to vôbec predstaviť, že jedného dňa vás prestanú poslúchať svaly a vy postupne strácate všetky životné ideály? Ja veru nie. Pri takýchto filmoch si človek uvedomí, aké má šťastie, že je relatívne zdravý. Čo sa týka ústrednej dvojice, trochu ma sklamalo správanie Lorenza, keď sa dozvedel o stave Sary. Keď si predstavím ten potenciál, aký v sebe tento film mal, tak celkový dojem je viacmenej vlažný. Akurát na 3* (malo to na viac) ()

Jirka_Šč

Italština, Sicílie, plachtění a křeč v nohách. Filmu by prospěla půlhodina navíc, která vytvořila plynulejší přechody mezi uvažováním některých postav. I tak je to ale koukatelná a jemně emocionální smutná romance. ()

ARI50

Slušný příběh, smutná první láska, život je prostě někdy hodně nespravedlivý a zlý. Herci byly slušní a zajímavý, příběh byl hodně v pohodě, soundtrack mohl mít větší nářez a drama tak, mohlo být více k slzám. ()

Arsenal83

Na vine sú hviezdy v talianskej verzii s inou chorobou, menej emóciami, menšou tlačenou na city. Možno v tomto smere som očakával, že film pridá, pretože sa len akoby vezie na vlne poetiky a tak sa aj skončí. Žiadny potok sĺz sa nekoná. ()

Marze

Preji si nekoho, kdo me bude milovat tak, jako miluje Netflix spatne teenagerske romanticke filmy. Hlavni postavy jsou uhledne, mista romanticka, ale scenar je slabsi. Sara a Lorenzo me nepresvedcili , ze se miluji, jak predstiraji. Celkove je to pekne nudne, ale alespon to byl italsky film. ()