Reklama

Reklama

Václav Jakoubek

Václav Jakoubek

nar. 08.02.1980 (41 let)
Praha, Československo

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Everyone

Everyone (hodnocení, recenze)

z jeho biografie:

"...ale v roce 1998 si v osmnácti letech zahrál poslední "dětskou roli" ve fimu CO CHYTNEŠ V ŽITĚ, za kterou si vysloužil nominaci na Českého lva v kategorii "vedlejší herecký výkon v mužské roli".

"...kvůli nedostatku talentu herectví nikdy nevystudoval."

Příspěvek byl smazán administrátorem.

sator

sator (hodnocení, recenze)

Před kamerou stál poprvé v osmi letech, v Kachyňově koprodukčním, u nás ne příliš známém filmu Poslední motýl. „Byl to film z války a hledali malý a hubený děti,"usmívá se Václav a vzpomíná na to, že v partě dětí měl takovou pidiroli.

Osudovým filmem se pro Václava stal film Šakalí léta. Hrál tam vedle Jakuba Špalka, který mu po natáčení nabídl divadelní roli. Vstoupil tedy v necelých čtrnácti letech na divadelní prkna jako elév a už na nich zůstal.
Na konzervatoř ho nepřijali, přestože to zkoušel dvakrát -"jednou jsem prý neměl talent a podruhé oni neměli místo", konstatuje Vašek. Zkoušky v divadle, čím dál tím víc představení a tehdy i natáčení filmu Co chytneš v žitě, ho zatím do dnešní doby dostudovat nepustily.

„Když už mě Jakub přijal na základě filmu Šakalí léta do Kašparu, říkal jsem si, že jsem mu povinován vystudovat hereckou školu, abych oproti ostatním hercům neměl nějaký handicap. Abych jim to zkrátka na jevišti nekazil, když nebudu vědět, jak mluvit nebo jak se pohybovat. Bohužel mě ani jednou nepřijali, takže jsem i patnáct let po vstupu do divadla zůstal pořád tím elévem bez vzdělání," žertuje Jakoubek, který je nakonec ale přesvědčen, že mu škola života přímo v divadle dala mnohem víc než pět let suchého biflování na DAMU.

 

sator

sator (hodnocení, recenze)

Představitel hlavního dětského hrdiny Obecné školy Edy Václav Jakoubek měl docela smůlu. Film Jana Svěráka, úspěch v následujících Šakalích letech ani nominace na Českého lva za vedlejší mužskou roli ve snímku Co chytneš v žitě (kde hrál dítě, i když mu už bylo osmnáct) mu nepomohly na hereckou školu. Poprvé ho nevzali pro nedostatek talentu, podruhé byl ročník plně obsazený. Nikdy si nezvládl dodělat maturitu. Snažil se vyučit například i kadeřníkem. V posledních letech už bohužel nedostává žádné filmové ani seriálové role. Před dvěmi lety se odstěhoval do Švýcarska, ale stále příležitostně vystupuje s divadelním spolkem Kašpar.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Herec

Host

Pořady
2010

Český lev 2009

Ovládací panel

Reklama

Reklama