foto

Paul Comi

  • nar. 11.2.1932 (87 let)
    Boston, Massachusetts, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Paul Domingo Comi je americký filmový a televizní herec jehož kariéra zahrnovala téměř čtyři dekády v období poloviny 50.let do poloviny let 90. Natočil více jak 300 televizních snímků, 20 filmů a přehršel TV seriálových rolí, jako např. zástupce šerifa Johnny Evans ve westernovém seriálu FACES WEST /1960-1961/, kde hrál spolu s Charlesem Batemanem – v roli Brada Cartera jako právního zástupce v epizodě „The Virginian“ a taky s Lee J. Cobbem, který se taktéž účastnil castingu na tento seriál.

V jiném westernovém seriálu RAWHIDE /1959-1966/ hrál postavu „ YoYo“ , která měla být v epizodě „No Dogs or Drovers“ původně zabita, ale producentům se zalíbil styl jakým Comi postavu ztvárnil, a proto se rozhodli tuto postavu ponechat pro další díly.

Comiho profesionální herecká kariéra začala v roce 1957, kdy ještě jako „učedník“ v La Jolla Playhouse ve městě La Jolla v Kalifornii dostal malou roličku ve hře Career, kde hrál spolu s Donem Taylorem, Unou Merkel a Rayem Dantonem. Jeho komediální výstup opilého amerického voják zaujala kritiky v The Hollywood Reporter a Variety a vedla k podepsání smlouvy s 20th Century Fox pro roli vojína Abbotta ve válečném dramatu THE YOUNG LIONS /1958/, kde hrál společně s Montgomerym Cliftem a Deanem Martinem. Pod společností Fox se objevil ve filmech IN LOVE AND WAR /1958/ s Jeffreym Hunterem a Robertem Wagnerem, ve filmu A PRIVATE’S AFFAIR /1959/ s Erniem Kovacsem a pro postavu Jenkinse ve hře THE DARK AT THE TOP OF THE STAIRS byl „propůjčen“ společnosti Warner Bros., kde v produkci Michaela Garrisona hrál spolu s Robertem Prestonem a Dorothy McGuire. Zahrál si taky postavu poručíka Tima – asistenta šéfa hasičů Stevea McQueena v katastrofickém filmu THE TOWERING INFERNO /1974/.

V letech 1961-62 ztvárnil postavu pilota Chucka Lamberta v TV show RIPCORD a byl pravidelným hercem v již výše zmíněném TV seriálu Rawhide s Clintem Eastwoodem. Paul Comi hrál otce Victora Markhama v rodinném seriálu CAPITOL a poté působil dvě sezóny jako George Durnley v seriálu GENERAL HOSPITAL.

Absolvoval s titulem „magna cum laude“ – „s velkou úctou“, na University of Southern California v Los Angeles a získal reputaci jako nepřetržitě pracujícího a všestranného herce. Nyní užívá důchodu jako prezident a partner společnosti Caffe D’Amore Inc., kterou založila jeho žena Eva, s jejíž pomocí vytvořil originální a světoznámé cappuccino. Společnost byla prodána společnosti Kerry Group, jejíž vedení je v Irsku a má své US pobočky v Beloitu, WI a Commerce v Kalifornii.

Comi je členem volební komise Academy of Motion Picture Arts and Sciences a nedávno se rozhodl, že se vrátí do filmového průmyslu. Potvrdil, že jeho pravá vášeň je pro divadlo a během posledních pár let sondoval, u které divadelní společnosti působící v nebo okolí jižní Kalifornie by se mohl vrátit k řemeslu.

Zúčastnil se shromáždění Twilight Zone na Hilton Hasbrouck Heights v New Jersey v letech 2006 a 2007. Vlastní vojenské vyznamenání Purpurové srdce jako veterán z korejské války.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace