Reklama

Reklama

John Cazale

nar. 12.08.1935
Boston, Massachusetts, USA

zem. 12.03.1978 (42 let)
New York City, New York, USA

Biografie (1)

Narozen jako John Holland Cazale v Bostonu v Massachusetts 12. srpna 1935, tento Američan italského původu hrál pouze v pěti filmech, ovšem každý z těch pěti filmů je považovaný za klasiku a byl nominován na Oscara jako nejlepší film.Studoval drama na škole svobodného umění v Ohiu a v Bostonské univerzitě. Již jako náctiletý se skamarádil s filmovou hvězdou Al Pacinem, známého z filmů Kmotr či Zjizvená tvář. John Cazale se poté odstěhoval do New Yorku, kde pracoval… (více)

Zajímavosti (5)

Kramerová versus Kramer (1979)

  • Meryl Streep (Joanna Kramer) bola počas nakrúcania stále otrasená zo smrti Johna Cazaleho, s ktorým chodila. Dustin Hoffman (Ted Kramer) z nej potreboval dostať čo najvernejší herecký výkon. Neváhal ju preto osloviť vo výťahu tesne pred nakrúcaním dôležitej scény, kde vytiahol smrť Johna Cazaleho, čo Streepovú rozplakalo. Všetko vyvrcholilo scénou, keď počas nakrúcania Dustin bez varovania hodil pohár iba kúsok vedľa Meryl. Pohár sa rozbil o stenu, pričom črepiny skončili v jej vlasoch. (classic)

Lovec jelenů (1978)

  • Krátce před začátkem natáčení byla Johnu Cazalemu, tehdejšímu partnerovi Meryl Streep, diagnostikována rakovina kostí bez šance na vyléčení. Režisér Cimino však o jeho účast ve filmu velmi stál, proto se pokoušel jeho nemoc utajit. Po prozrazení Cazaleho zdravotního stavu žádalo studio přeobsazení, to však Cimino odmítl s tím, že raději od projektu odstoupí, a Meryl se přidala. Všichni herci nakonec podepsali, že v případě předčasného ukončení natáčení z důvodu smrti Johna Cazaleho nebudou mít další finanční nároky. Scény s Johnem Cazalem se poté natáčely přednostně,on sám zemřel krátce po dokončení filmu. (kenny.h)

Galerie (72)

Reklama

Herec

Filmy
1992

Kmotr 1, 2, 3 (TV film)

1990

Kmotr III - a.z.

1978

Lovec jelenů

1975

Psí odpoledne

1974

Kmotr II

 

Rozhovor

1972

Kmotr

Dokumentární
2009

Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý - a.z.

1990

The Godfather Family: A Look Inside (TV film)

Ovládací panel

Fanklub

(14)

Reklama

Reklama